20 مدل بهترین پمپ آب خانگی بی صدا قیمت 15 آبان

باید توجه کرد که پمپ آب را برای انتقال چه نوع سیالی بکار خواهید گرفت، زیرا اگر سیال مورد نظر شما برای پمپاژ، دارای موادی خورنده باشد باعث سایش زودرس پمپ آب می‌شود. به همین دلیل ضروری است، که ترکیب شیمیایی محیط مورد پمپاژ، گرانروی آن و وجود احتمالی اجزای جامد را در نظر داشته باشید.

سیل مکانیکی از جنس سرامیک یا گرافیت نیز برای آب‌بندی کامل پمپ استفاده می‌شود. فشار کاری پمپ، دبی خروجی در ساعت، حداقل و حداکثر هد دینامیک (ارتفاع پمپاژ) و قابلیت خود مکشی پمپ (هد مکشی) نیز از مهم‌ترین مشخصاتی هستند که هنگام خرید پمپ آب، کفکش و لجن کش باید به آن‌ها توجه کنید. انواع پمپ آب رونیکس از بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند تا بتوانید در طول سال‌های متمادی بدون نیاز به تعمیر یا تعویض از آن‌ها استفاده کنید.

آب یا هر مایع دیگری، در هر درجه حرارتی به ازای فشار معینی تبخیر می‌شود. اگر در محل جدید فشار مایع به اندازه کافی زیاد باشد، حباب‌های بخار در این محل تقطیر شده و در نتیجه ذراتی از مایع از مسیر اصلی خود منحرف شده و با سرعت‌های فوق‌العاده زیاد به اطراف و از جمله پره‌ها برخورد می‌نمایند.

توصیه میشود قبل از درخواست تعمیرکار مقاله تعمیر پمپ را مطالعه کنید.

به دلیل این که این پمپ ها همواره و در هر موقعیتی میزان مشخصی از دبی سیال را در فشار ثابت تامین می کنند پمپ های بسیار کاربردی به شمار می آیند.

حتی از آن در داخل واحد نیز می توان به دلیل صدای کمی که دارد استفاده کرد.

به طور کلی عمل جابجایی آب و دیگر مایعات توسط پمپ ها انجام می شود و پمپ آب وظیفه انتقال و تامین آب مورد نیاز در تاسیسات آبرسانی، اطفاء حریق، کشاورزی، صنعت، آب نماها و … یکی از متنوع ترین گروه های محصولات در مهندسی تاسیسات می باشند که از پمپ های کوچک خطی تا پمپ های بزرگ توربینی را شامل می شوند و هنگام انتخاب پمپ آب مورد نیاز می توانید با کارشناسان دماتجهیز تماس حاصل فرمائید. این پمپ‌ها که با نام خود مکش نیز، معروف هستند، اولین رتبه در خرید پمپ آب را دارند.

همچنین توانست بنا به نیازهای مصرفی بازار تقاضا پمپ‌های استاندارد را در سطح بالایی از کیفیت به بازار معرفی و ارائه نماید. در تمامی این الکتروپمپ ها پوسته موتور از جنس آلومینیوم ساخته شده و شفت نیز از جنس استیل ضدزنگ خواهد بود.

پمپ های متوسط (متوسط توان)

همچنین در صورت نیاز به مشاوره جهت انتخاب پمپ مناسب و تجهیزات جانبی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برای نصب الکترو پمپ آب به موارد زیر حتما دقت و توجه داشته باشید. نصب پمپ کاری راحت و ساده نیست و به متخصص و نیروی کاربلد نیاز دارد.

در این پمپ‌ها با هر دور گردش، حجم مشخصی از سیال جابه‌جا می‌شود. در تمام پمپ‌های اسکرو سرعت چرخش پمپ با توجه به ویسکوزیته سیال مخشص می‌شود. اگر افزایش ویسکوزیته مشاهده شود، سرعت کمتری برای گردش در نظر گرفته می‌شود. یکی از رایج‌ترین سوالات افرادی که قصد خرید پمپ آب دارند این است که چه برندی از پمپ آب را تهیه نمایند.

در انتخاب بهترین مارک پمپ آب ایرانی نیز باید به مواردی مانند کیفیت، مصرف انرژی، قابلیت نصب و نگهداری، سابقه و تجربه شرکت تولید کننده، قیمت و خدمات پس از فروش توجه کنید.

پمپ آب

به مقدار توان (انرژی) وارد شده به سیال توسط پمپ، توان خروجی پمپ گفته می شود که به سه عامل دبی، ارتفاع و وزن سیال بستگی دارد. جنس پروانه هم معمولا از برنج می باشد.‌ اندازه و نوع پمپ خانگی نیز به تعداد طبقات و واحدهای ساختمان بستگی دارد. عملکرد پمپ جابجایی مثبت برخلاف پمپ سانتریفیوژی است و جریان ایجاد شده در آن دائمی نیست و به طور دوره ای می باشد. میزان انتقال مایعات نیز در این نوع پمپ کمتر از پمپ های دینامیکی است.

به این منظور که در صورت باز بودن همزمان شیر های برداشت ، هیچ یک از واحد ها دچار افت فشار نمی شوند. به جهت جلوگیری از نوسان فشار در خروجی پمپ های دو پروانه می توان از منبع تحت فشار با ظرفیت مناسب استفاده کرد. سیستم کنترلی برای این پمپ ها می تواند از نوع پرشر سوئیچ (on/off) یا اینورتر (دور متغیر) باشد. با استفاده از بوستر آب، تنها زمانی که مصرف شروع و افت فشار شبکه ایجاد می‌شود، الکتروپمپ بوستر روشن شده و شروع به کار می‌کند.

در انتخاب پمپ آب استخری باید به اندازه آب و حجم استخر تجه داشته باشید. کاربرد پمپ آب صنعتی برای جلوگیری از هدر رفتن آب و همچنین تخلیه آب جمع شده به خاطر سیل جهت ادامه پروژه ساخت می باشد. برای انتقال آب از چاه یا سایر منابع به داخل زمین کشاورزی از این نوع پمپ استفاده میشود. پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ برای انتقال سیالات با تبدیل انرژی جنبشی چرخشی به انرژی هیدرودینامیکی جریان سیال استفاده می شوند.

پمپ فشار قوی پمپیران پمپی گریز از مرکز است و به صورت طبقاتی ساخته می‌شود. کار آب‌بندی به وسیله اورینگ مرتبط با هر یک از طبقات انجام می‌شود. دو بلبرینگ گریس شده در اطراف پروانه‌ها کار تحمل نیروی شعاعی و محوری وارد بر محور پمپ را تقبل می‌کنند. از ویژگی‌های این قیمت پمپ آب کشاورزی می‌توان به داشتن راندمان بالا، هزینه نگهداری کم، بی‌صدا بودن، نصب سریع و آسان، استحکام و ظرفیت حرارتی بالا اشاره کرد.

انواع مختلفی از پمپ آب خانگی وجود دارد؛ بنابراین انتخاب بهترین پمپ آب برای خانه شما می‌تواند کمی گیج کننده باشد.

باتوجه به اینکه امروزه آب، جزء اصلی‌ترین و پراهمیت‌ترین عناصر مصرفی ما در طول زندگی است و وجود مشکلات لوله‌کشی شهرهای کشور ایران، قطعاً همهٔ ما با مشکلات قطعی آب در مقاطع زمانی کوتاه یا حتی ساعات طولانی برخورد کرده‌ایم. برای افزایش فشار آب در منازل و آپارتمان‌ها، به شما در مجموعه سولارمکانیکال، پمپ آب خانگی را معرفی میکنیم تا مصرف آب با فشار بالا را تجربه کنید. پمپ آب وسیله‌ای مکانیکی است که برای انتقال و جابه‌جایی مایعات مختلف استفاده می‌شود.

عملکرد پمپ گریز از مرکز چه تفاوتی با بقیه پمپ ها دارد؟

پمپ آب خانگی دبی برابر با 20 مترمکعب دارد اما پمپ فشارقوی دبی برابر با 950 مترمکعب بر ساعت دارد. قیمت پمپ فشارقوی نیز با پمپ آب قوی خانگی متفاوت است و بسیار گران‌تر از نوع خانگی است. می‌رویم به سراغ پمپ آب خانگی بی صدا، این نوع پمپ‌ها بیشینه ارتفاع آبرسانی کمی دارند در نتیجه برای ساختمان‌های بلند مناسب نیستند. پمپ آب‌ های بشقابی برای ساختمان‌هایی با حداقل سه واحد مناسب هستند.

به طور طبیعی، دمای موتور پمپ حین کار کردن تا 40 درجه سانتی گراد می رسد و بخاطر همین بدنه پمپ نیز کمی داغ می شود.

هد (Head)

برای تعمیر پمپ آب توسط تعمیرکار حرفه ای که خدمات ارائه شده را گارانتی خواهد کرد، با بدادم برس تماس بگیرید.

پمپ آب

موارد دیگری که لازم است در خرید پمپ آب و آبرسانی در نظر بگیرید عبارتند از هد پمپ و ارتفاع ساختمان، بررسی نمودار پمپ، میزان آبدهی یا دبی، مصرف انرژی، میزان صدا، کیفیت و قابلیت اطمینان و…

پمپ‌های بشقابی قابل استفاده در انتقال آب تمیز و دیگر مایعات نزدیک به آب تمیز از نظر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی می‌باشد. یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید، این است که تمامی پمپ‌ها به علت عملکرد آن‌ها دارای صدا هستند و اگر فروشنده‌ای یک پمپ آب را بی صدا به شما معرفی کرد، در واقع قصد فریب شما را دارد.

کیفیت و اصالت موجود در این برند تفاوت خاصی با برندهای ایتالیایی و دانمارکی ندارد. با عرض پوزش به دلیل نوسانات قیمت ارز قیمت برخی از محصولات تغییر کرده است لطفا جهت اطلاع از موجودی و قیمت پمپ آب با واحد پمپ شرکت رادوکو تماس بگیرید.

پمپ آب

یکی از انواع آن، لوله‌های گالوانیزه هستند که پیش از تهیه آن بهتر است از قیمت روز لوله گالوانیزه مطلع شوید.

  • همچنین، نصب شیرهای یک طرفه در سیستم آب رسانی برای جلوگیری از برگشت آب به داخل پمپ در زمان خاموش بودن دستگاه بسیار مفید است.
  • همچنین محصولات این شرکت دارای گواهینامه‌های کیفیت ISO 9001 Lowara Polska و iso 9001, ISO Xylem در اروپا می‌باشد.
  • با این حال زمانی که شما به یک پمپ با کیفیت نیاز دارید، باید یک لیست از برندهایی داشته باشید که از مواد و اجزای با کیفیت استفاده میکنند.
  • پمپ های آب در برند، ظرفیت، آبدهی، کاربری و متریال های مختلفی طراحی و تولید شده که بر اساس آنها قیمت نهایی مشخص می شود.
  • به دلیل اهمیت استفاده از پمپ در مکان ها و شرایط مختلف، مهندسان انواع پمپ های شناور، برقی، دستی، بادی و…

دوزینگ پمپ جزو پمپ‌های جابجایی مثبت بوده و معمولاً از نوع دیافراگمی است. در این پمپ‌ها به دلیل وجود دیافراگم و آب‌بندی دقیق احتمال نشتی بسیار کم است. میزان صدای پمپ می‌تواند موجب آزار و اذیت همسایه‌ها شود؛ از این رو سعی کنید پمپ بی‌صدا خریداری کنید. به میزان طبقاتی که پمپ قابلیت آبرسانی دارد هد پمپ می‌گویند؛ و میزان آن با کلمه MAX در پشت پمپ درج می‌شود.

پمپیران یکی از به‌نام ترین و بهترین تولیدکنندگان پمپ در ایران است و شما می‌توانید پمپ‌هایی چون پمپ گریز از مرکز، پمپ شناور، پمپ فشار قوی و پمپ دو مکشه را از این برند تهیه نمایید. راه تهیه محصولات پمپیران، خرید از نمایندگی‌ها می‌باشد و موتور پمپ یاران بزرگ‌ترین نماینده این شرکت است. شما می‌توانید محصولات پمپیران را به صورت مستقیم از مجموعه ما تهیه نمایید.

همچنین در مجتمع هایی که دارای پمپ رزرو هستند می توان بصورت هفتگی یا ماهیانه جای پمپ ها را در مدار تعویض کرد که بطور چشمگیری باعث کاهش استهلاک هر یک از آنها می شود. استفاده از پمپ های طبقاتی یا دو پروانه انتخاب مناسبی جهت تقویت فشار آب ساختمان های 7 طبقه 3 الی 4 واحدی می باشد. جهت تقویت فشار آب در ساختمان های 6 طبقه 3 یا 4 واحدی می توان از پمپ های دو پروانه استفاده کرد.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که شرکت تولید کننده دارای خدمات پس از فروش مناسب و گارانتی قابل قبول است. دبی یا حجم پمپ آب به میزان عبور سیال از یک مقطع در واحد زمان گفته میشود که معمولاً آن را با Q نمایش میدهند.پس بنا به تعریف گفته شده واحد دبی پمپ آب بر اساس متر مربع بر ثانیه یا گالن بر ساعت محاسبه میشود. یک پمپ روتودینامیکی از پروانه ها برای انتقال انرژی جنبشی به سیال استفاده می کند.

از پمپ های آب در ساختمان ها، کارخانه ها، مزارع کشاورزی، کامیون های آتش نشانی و حتی صنایع مختلف جهت جابجایی مایعات، بخصوص آب نیز استفاده می شود.

این پمپ دومین نوع پمپ آب است که بین برترین پمپ های آب جایگاه ویژه ایی دارد با وجود اینکه به تازگی پا در بازار ایران گذاشته است از استقبال زیادی از سوی مصرف کنندگان کسب کرده است. این شرکت دارای استاندارد و کیفیت روز دنیا توانسته خود را به عنوان مطرح ترین برند در زمینه تولید پمپ آب عرضه کند. اما پمپ آب خانگی پنتاکس در کشور چین زیرنظر متخصصین تولید می شود . کاربرد اصلی این قطعه در پمپ، اندازه گیری و نشان دادن فشار سیالات درون پمپ است.

بنابراین، کاربرد اصلی پمپ در نقش دستگاهی است که سیالات غیر قابل تراکم را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر جابجا می کند.

قیمت پمپ کارواش خانگی از حدود 2 میلیون تومان شروع شده و برخی از مدل ها حتی تا 30 میلیون تومان نیز قیمت دارند. در مقاله معرفی 8 عدد از بهترین کارواش خانگی توصیه های مفیدی در مورد انتخاب کارواش مناسب با نیاز شما وجود دارد. اگر تعداد طبقاتی که لازم است آب بالا رود یک طبقه باشد ( یعنی به عنوان مثال ساختمان تنها شامل یک طبقه همکف و یک طبقه بالای آن باشد ) با احتیاط می توان پمپ نیم اسب را توصیه کرد هرچند بهتر است نوع ایتالیایی تهیه شود.

همچنین به این نکته دقت کنید که لوله کشی پمپ حتما دارای مسیر بای پس باشد تا در هنگام نیاز به سرویس پمپ ، آب واحد ها قطع نشود.

الکتروپمپ جتی خانگی یک نوع پمپ سانتریفیوژ است که تنوع کاربری بالایی دارد و به روش خودمکش کار می کند. شما می بایست یک جعبه در محل نصب پمپ با استفاده از عایق های صوتی به صوتی ایجاد کنید که پمپ یک هوای ورودی از سمت خارج از ساختمان داشته باشد. سپس با استفاده از عایق های صوتی منعطف اقدام به پوشاندن و درز گیری ورودی های لوله هارا انجام دهید. خرید یک ups بسیار کم هزینه تر است و حتی می تواند در زمان قطعی برق امکانات دیگری مانند روشنایی را تا ساعتهای متمادی به شما ارائه دهد.

روش درست نصب یعنی بتواند آب را از اعماق آب های زیر زمینی در دسترس قرار دهد و یا اگر از آب های سطحی مانند چشمه و رودخانه استفاده می کند، حتما از تجهیزات تصفیه آب مانند یک فیلتر شنی یا پمپ تصفیه استفاده شود. این پمپ می¬تواند برای انتقال فاضلاب یا پساب¬های شهری، بهداشتی و صنعتی، تصویه خانه¬ها، انتقال لجن¬های رقیق و غلیظ، آب دریا و سیالات با دمای بالای 60 درجه سانتیگراد استفاده شود.

همچنین، چرخه کاری موتور، کیفیت ساخت و جنس پروانه و قطر دهانه‌های ورودی و خروجی، عملکرد موتور را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مدل‌های متنوع پمپ آب، کفکش و لجن کش رونیکس، با موتور قدرتمند، سیم‌پیچ باکیفیت، محافظ حرارتی و پروانه مستحکم ساخته می‌شوند تا پاسخگوی نیازهای شما باشند. پمپ خانگی دو پروانه یک اسب بخار دارای بدنه ای از جنس چدن و استیل است و پروانه آن از برنج و باکالیت ساخته می شود.

پمپ سه فاز قویتر از تک فاز است و میتواند آب را با قدرت بالاتر و در فاصله ای بیشتر و عمیق تر منتقل نماید. منبع انرژی حرکتی پمپ آب میتواند دستی, برقی, موتور الکتریکی و یا حتی انرژی بادی نیز باشد.

معیار‌های انتخاب پمپ خانگی مناسب، برندهای موجود در پمپ آب خانگی، نکات نصب و راه اندازی، انواع پمپ آب خانگی از جمله عواملی است که هنگام خرید پمپ آب خانگی باید در داشت. با در نظر گرفتن ارتفاع ساختمان و میزان آب دهی بر اساس تعداد و میزان مصرف واحدها بصورت استاندارد و در مناطقی که فشار آب خوب است، مناسب ترین پمپ آب خانگی برای ساختمان چهارطبقه انواع پمپ یک و نیم اسب بخار بشقابی می باشند. اما از آنجا که بیشترین مشکلات ناشی از کمبود فشار آب از طبقه سوم به بالا اتفاق می افتد بررسی فاکتورهایی مانند متراژ واحدها، سلامت سیستم لوله کشی و دیگر عوامل اتلاف فشار در این انتخاب تاثیرگذار است.

شرکت در بدو تاسیس با تکیه بر اعتبار بالا و ارتباطات قوی بین المللی خود توانست، شرکت ابارا ژاپن (که از برترین شرکت های تولید پمپ در دنیا می باشد) را به عنوان سرمایه گذار جذب نماید. حضور ابار ژاپن در آبارا، این امکان را به شرکت داد تا تنوع وسیعی از پمپ های استاندارد ابارا در سطح بالایی از کیفیت را با موفقیت به بازار معرفی و ارائه نماید. استقبال بازار و صنعت از پمپ های ابارا در طول فعالیت شرکت موجب افزایش تنوع سبد محصولات آبارا در شرکت شد.

برای ساختمان های مسکونی یا اداری 8 واحدی استفاده از پمپ 1.5 اسب دو پروانه با برق مصرفی تک فاز یا سه فاز توصیه می شود.

بنابراین وقتی می‌گوییم دبی پمپ آب خانگی تک واحدی 41 لیتر بر دقیقه است یعنی در هر دقیقه می‌تواند تا 41 لیتر آبرسانی را انجام دهد.

انجام چنین عملیاتی موجب می شود تا آب با فشار مضاعفی از شیرهای داخلی خارج گردد.

آهنگ جدید

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما