آخرین به روز رسانی: تلفات گردباد در کارخانه شمع می تواند حتی ترسناک تر باشد


تصویر
اعتبار …جانی میلانو برای نیویورک تایمز

مقامات اورژانس کنتاکی روز دوشنبه آماده شدند تا قربانیان گردباد ویرانگر روز جمعه را پیدا کنند و شناسایی کنند، پس از آن که بارقه امیدی ظاهر شد که نشان داد تعداد کارمندان مفقود شده در یک کارخانه شمع سازی آسیب دیده در شهر میفیلد کمتر از حد انتظار است.

تروی پروپس، مدیر اجرایی محصولات مصرفی می‌فیلد، یکشنبه گذشته در مصاحبه‌ای گفت که هشت کارمند جان خود را از دست داده‌اند و شش نفر هنوز مفقود شده‌اند – بسیار کمتر از ۷۰ نفر اول که پس از طوفان جمعه شب ناشناس بودند.

مقامات دولتی هنوز اعداد خوش بینانه تری را تایید نکرده اند. فرماندار اندی بشیر پیش از این گفته بود که از 110 نفری که تخمین زده می‌شود در زمان فاجعه در نیروگاه بودند، تنها 40 نفر نجات یافته‌اند.

باب فرگوسن، سخنگوی شرکت شمع، یکشنبه گفت که در ساعات اولیه پس از طوفان، به نظر می رسید “ده ها و ده ها نفر در ویرانه بودند.” وی افزود: الحمدلله اگر صحت ندارد.

بر اثر برخورد گردباد دیگری به انبار آمازون در ادواردزویل ایالت ایالت ایالت ایالت ایالت ایالت ایلنا آمریکا، حداقل شش نفر کشته شدند. مقامات آنجا روز یکشنبه گفتند که گزارش دیگری از مفقود شدن افراد در این مرکز وجود ندارد، اما تلاش ها برای یافتن قربانیان بیشتر ادامه دارد.

حتی با وجود نشانه‌های اولیه مبنی بر اینکه ممکن است تعداد کشته‌شدگان می‌فیلد کمتر از حد تصور باشد، آقای بشیر بعد از ظهر یکشنبه از مردم خواست که تلفات بیشتری در روزهای آینده اعلام شود. آقای بشیر گفت که حداقل چهار شهرستان در کنتاکی “دو رقمی” کشته شدند. بهترین چیزی که می توانم انتظار داشته باشم 50 سالگی است، اما فکر می کنم بدتر از آن خواهد بود.”

به گفته کوین کربی، پزشکی قانونی منطقه، در شهرستان وارن، جایی که حدود 12 نفر از جمله چندین کودک کشته شدند، روند شناسایی قربانیان کند شده است، زیرا کسانی که توانسته اند شناسایی را انجام دهند در حال بهبودی از جراحات وارده در طوفان هستند.

آقای کربی بعدازظهر یکشنبه در مصاحبه ای گفت: «تعداد زیادی مجروح و در بیمارستان بستری شدند.

ویدئو

رونوشت

رونوشت

مرگبار تورنادو اسلم شش ایالت

پس از وقوع چندین گردباد در آرکانزاس، ایلینوی، کنتاکی، میسوری، می سی سی پی و تنسی، عملیات گسترده جستجو و نجات در حال انجام است.

“این ویرانگرترین رویداد گردباد در تاریخ کشور ما است. و برای کسانی که آن را دیده اند، آنچه در شهرستان گریس و جاهای دیگر انجام داد غیرقابل تصور است.” من با وزیر امنیت داخلی صحبت کردم، زمانی که اینجا بودم، او قول حمایت کامل داده بود و ما از هر بخش از دولت فدرال و سناتورهای آمریکایی و از اعضای کنگره شنیدیم.

پخش کننده ویدیو در حال class=
پس از وقوع چندین گردباد در آرکانزاس، ایلینوی، کنتاکی، میسوری، می سی سی پی و تنسی، عملیات گسترده جستجو و نجات در حال انجام است.اعتباراعتبار …ویلیام دی شازر برای نیویورک تایمز

آقای بشیر گفت که برخی از نیروهای امدادی خود قربانی این خسارت شدند. او گفت که در یکی از ایستگاه های آتش نشانی با “اولین امدادگرانی که از فاجعه جان سالم به در بردند” ملاقات کرد. کسانی که پاسخ می دهند “نیازهای خود را در نظر می گیرند و به نیازهای دیگران پاسخ می دهند.”

فرماندار کنتاکی از مقامات فدرال به دلیل آنچه که پاسخ سریع و کامل بود تمجید کرد. فرماندار گفت که وضعیت اضطراری فدرال اعلام شده است و افزود که انجام سریع این کار «نادر» است.

رئیس وزارت امنیت داخلی و آژانس مدیریت اضطراری فدرال ایالات متحده روز یکشنبه به آقای بشیر پیوست. او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: می خواهم از همه شما تشکر کنم. و با رئیس جمهور شروع شد که دیروز سه بار با من تماس گرفت.»

به گفته آقای بشیر، بزرگترین گردبادهایی که شش ایالت را درنوردند، «در نهایت طولانی‌ترین گردباد در تاریخ ایالات متحده خواهد بود، از نقطه‌ای که فرود آمد تا زمانی که در نهایت بالا آمد.»

وی گفت: از بیش از 220 مایل خسارت گردباد، 200 نفر در کشور من هستند و مردم ما در رنج هستند.

فرماندار پیش از این که اضافه کرد، “اکنون به تعداد بسیار زیادی دیگر اعتقاد دارم.”

بیل بانتینگ، رئیس عملیات مرکز پیش‌بینی طوفان، بخشی از خدمات ملی هواشناسی، گفت که گردباد بخش‌هایی از آرکانزاس، ایلینوی، کنتاکی، می‌سی‌سی‌پی، میسوری و تنسی را درنوردید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم