آیا توانایی ویروس کرونا برای انتقال هوای من افزایش می یابد؟ – خانه


سویه های جدیدتر ویروس کرونا ، مانند سویه های آلفا و دلتا ، بیشتر از ویروس اصلی مسری هستند و بیشتر آلوده می شوند. دو مطالعه اخیر نشان می دهد که ویروس به روش کارآمدتری در انتقال هوا ایجاد می شود.

سال ها پیش ، آگاهی از انتقال ویروس کرونا از طریق هوای داخل خانه ، انقلابی در تلاش برای غلبه بر جهانی شدن ایجاد کرد و بحث داغی را در مورد ماسک ها و فاصله اجتماعی و تهویه در فضاهای عمومی برانگیخت.

اکنون اکثر محققان موافقند که ویروس کرونا در درجه اول از طریق قطرات بزرگ که به سرعت روی سطح می نشیند و همچنین از طریق ذرات کوچکتر به نام دریچه های هوا منتقل می شود که می توانند مدت بیشتری در داخل خانه حرکت کرده و مستقیماً وارد ریه ها شوند.

تحقیقات اخیر اساساً این دیدگاه را تغییر نمی دهد. اما یافته ها به نیاز به ماسک بهتر در برخی شرایط اشاره می کند و نشان می دهد که ویروس به طرز وحشتناک تری در حال تغییر است. وینسنت مانستر، یک ویروس شناس در موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی و یک مطالعه جدید را هدایت می کند ، و اشاره می کند که این تغییر تعجب آور نیست. او می گوید:

مانند تغییر ویروس برای انتقال کارآمدتر و موارد پیش بینی شده و در حال حاضر در حال رخ دادن است.

تیم دکتر مونستر نشان داد که هواده های کوچک بیشتر از قطرات بزرگتر حرکت می کنند و گونه های آلفا بیشتر از طریق انتقال هواکش باعث عفونت های جدید می شوند.

در مطالعه دوم مشخص شد که افراد آلوده به عفونت های آلفا در مقایسه با افراد آلوده به گونه های قدیمی تر ، 43 برابر بیشتر ویروس را در هوا منتشر کردند.

این مطالعه گونه های آلفا را با ویروس های بومی یا دیگر گونه های قدیمی مقایسه کرد. اما نتایج ممکن است توضیح دهد که چرا گونه دلتا مسری است و جایگزین نسخه های دیگر ویروس شده است. لنس مارویرجینیا تک ، متخصص ویروس هوانوردی ، گفت:

نتایج نشان می دهد که ویروس به روش کارآمدتری در انتقال هوا منتقل می شود. اگر این ویژگی برای دلتا بزرگتر باشد ، تعجب نمی کنم.

مقالات مرتبط:

انتقال این گونه ها ممکن است به دلایل مختلفی باشد. این ممکن است به این دلیل باشد که عفونت به مقدار کمی ویروس نیاز دارد ، یا گونه جدیدی سریعتر تکثیر شود ، یا ذرات ویروس بیشتری به مجاری تنفسی منتقل شوند ، یا هر سه مورد.

شواهد نشان می دهد که ویروس های آلفا دو برابر ویروس اولیه مسری هستند و گونه های دلتا دارای جهش هایی هستند که آنها را بیشتر مسری می کند. کارشناسان می گویند با تکامل ویروس ، ممکن است گونه های جدیدی ظهور کنند که به راحتی منتقل می شوند.

ابزارهای موجود می توانند به طور م theثر شیوع ویروس را متوقف کنند. بر اساس مطالعه ای که این ماه در مجله Clinical Infectious Diseases منتشر شد ، حتی ماسک های پارچه ای و ماسک های جراحی که روی صورت قرار نمی گیرند ، نیمی از هوای موجود در هوا را که حاوی ویروس است ، مسدود می کنند. ولی، دان میلتونیک کارشناس هوانوردی در دانشگاه مریلند که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت می گوید: “حداقل در برخی از اتاق های شلوغ ، بهتر است افراد از ماسک های محافظ بیشتری استفاده کنند.” او می گوید:

از آنجا که به نظر می رسد ویروس به گونه ای تکامل می یابد که جریان هوای بهتری را ایجاد می کند ، ما نیاز به کنترل و حفاظت شخصی بهتر داریم. توصیه ما این است که مردم از ماسک های چسبناک بیشتری استفاده کنند.

برای مقایسه گونه های مختلف پخش شده در هوا ، تیم میلتون از شرکت کنندگان با عفونت خفیف یا بدون علامت خواست الفبا یا شعر را به راحتی بخوانند. افراد آلوده به آلفا سطوح بالاتری از ویروس را در بینی و گلو خود دارند که از ویروس بینی و حلق افرادی که به ویروس اولیه آلوده شده اند بیشتر است. با این حال ، حتی پس از در نظر گرفتن اثرات این تفاوت ، افراد آلوده به گونه آلفا حدود 18 برابر بیشتر ویروس را به کوچکترین مجاری هوایی منتقل کردند.

با این حال ، محققان فقط روی 4 فرد آلوده به عفونت آلفا و 45 نفر که به گونه های قدیمی آلوده بودند ، مطالعه کردند. سیما لکدوالامتخصصان ویروس تنفسی در دانشگاه پیتسبورگ می گویند این ممکن است به دلیل تفاوت های موجود بین این گونه باشد.

یک فرد آلوده می تواند ویروس را به افراد زیادی منتقل کند یا به هیچکس. ویروس دفع شده ممکن است به قسمتی از راه هوایی که ویروس آلوده می کند ، ماهیت مخاط اطراف و سایر میکروب هایی که ویروس کرونا می تواند آلوده کند بستگی داشته باشد.

ما هنوز نمی دانیم چرا برخی از افراد ابررسانا هستند و برخی دیگر اینطور نیستند. ” دکتر لکدوالا گفت. “تفاوت های مختلفی بین افراد وجود دارد.” وی افزود که داده های مطالعه بزرگتر قانع کننده تر خواهد بود. اما این مطالعات با هم نشان می دهد که افزایش انتقال هوایی حداقل به برخی از گونه های عفونی کمک می کند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که افراد آلوده به دلتا ویروس را 43 برابر بیشتر با خزیدن در هوا نسبت به افراد آلوده به گونه های مسن تر منتقل می کنند.

انسانها در مطالعه دکترها دخالت ندارند. مونستر ، و این مطالعه روی همسترهای سوری انجام شد. استفاده از این حیوانات به محققان اجازه می دهد شرایط محیطی را بهتر کنترل کرده و تنها بر حرکت هواپیما تمرکز کنند. محققان جفت همستر را با مجاری با طول های مختلف جدا کردند تا هوا بدون تماس فیزیکی جریان یابد. او نحوه انتقال انواع مختلف ویروس ها از یک همستر آلوده به یک همستر غیر آلوده را بررسی کرد.

هنگامی که قفس بیش از دو متر طول دارد ، فقط سوراخ های کوچک (ذرات کوچکتر از پنج میکرون) به همستر آلوده آلوده می شوند. همانطور که انتظار می رفت ، گونه های آلفا هنگام آلوده کردن همسترهای آلوده بهتر عمل می کنند. نتایج این مطالعه در وب سایت مقاله ای که توسط bioRxiv منتشر شده است ، منتشر می شود. در حال حاضر محققان در حال آزمایش گونه دلتا هستند و امیدوارند تأیید کنند که از نظر انتقال کارآمدتر است.

به گفته کارشناسان ، این یافته های جدید اهمیت استفاده از ماسک برای افراد واکسینه شده ، به ویژه در مکان های شلوغ را نشان می دهد. اگرچه افرادی که در معرض عفونت های پس از واکسن قرار می گیرند بیشتر از افرادی که واکسینه نشده اند ، ویروس را منتقل می کنند ، اما مسری بودن این ویروس خطر را افزایش می دهد. دکتر. مونستر می گوید:

در حالی که میلیاردها نفر در سراسر جهان واکسینه شده اند و میلیاردها نفر نیز واکسینه نشده اند ، ممکن است ویروس به روش های غیر منتظره ای تغییر کند. به عنوان مثال ، ممکن است فشارهای تکاملی دیگری وجود داشته باشد که بر تکامل ویروس تأثیر می گذارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم