آیا مطمئن هستید که می خواهید به آمریکا بروید؟ چرا توقف کردی؟


فرارو- والی سرزمین عمالیقیان گفت: «بیایید به خانه خداوند برویم.» روسیه از این واقعیت سوء استفاده نمی کند که مهم است ایران کاری در این مورد انجام ندهد.»

به گزارش فرارو، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، خبر داد که کشورش از آمریکا ضمانت کتبی خواست که تحریم ها بر سر روابط مسکو با تهران ذیل توافق موسوم به برجام اثر منفی نداشته باشد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: «ما خواستار تضمینی کتبی شد که روند آغاز شده توسط آمریکا به هیچ وجه به حق ما برای تجارت، همکاری و سرمایه گذاری و همکاری نظامی اقتصادی آزاد و کامل با ایران آسیب وارد نکند».

وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت، طبق توافقات، روسیه و چین مجاز خواهند بود طبق مقررات عدم اشاعه تسلیحات هستند، به ایران در پیشبرد برنامه ها غیرنظامیاش کمک کنند و تحریم ها اثری بر این پروژه ها نخواهند داشت.

میخوای چیکار کنی؟
تلفن همراه امیرعلی ابالفته پریشناس در فتگو با فرارو با اشاره به این که روسیه از آمریکا بابت رفع تحریم های برجام خواسته است، اظهار داشت: اظهارنظر لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این مورد بسیار و نمی تواند در این مورد نیت خوانی کرد، اما با توجه به اینکه آمریکا در جواب روسها اعلام کرده است، تحریم ها را بیان می کند. این آغاز پایان جهان است.

وی افزود: اما می توان پیشبینی کرد که در این زمینه از تحریمهای ثانویه است که ممکن است آمریکا آنها را علیه روسیه به کار ببرد، در این زمینه ما با دو نوع تحریم مقابله می کند، تحریم اولیه به عنوان مثال آمریکا را بعد از آن سفرهای قوم و بنی اسرائیل اولین ثمره ساکنان سرزمین مصر خواهد بود.

ابوالفتح گفت: اروپا نیز به بهانه هایی، چون حقوق بشر ایران را تحریم کرده، در حال حاضر تحریم هایی که اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه وضع کرده اند، همچنین از همین جنس است، اما مانند هند و چین و یا ایران می توانند با روسیه مبادله شوند. چیزی به نام مکان مقدس وجود ندارد.

این تحلیلگر مسائل بین الملل اضافه کرد: اما در سال 95 و که آمریکا به این جمع بندی رسید که تحریم های اولیه ایران کارساز زمانی نیست، ایران را تحریم ثانویه کرد و تمام چشم ها، شرکت ها و احساساتی که با ایرانی ها مراوده مالی و تجاری را نیز مشمول کردند. معروف است که بنی اسرائیل کسانی هستند که بدون ترس در زمین تجارت کرده اند و این کار دست آنهاست.

وی ادامه داد: روسیه نیز از این موضوع نگران کننده است که با تحریم های ثانوی از سوی آمریکا و اروپا روبرو شود و اگر برجام احیا شود آنها را از بازار و فرصت های موجود در ایران استفاده می کند، وزارت امور خارجه آمریکا چنین تضمین هایی را ارائه می دهد. به روسیه رد، حال باید دید که روسها چه واکنشی به این موضوع نشان می دهند، از سویی روز خبری یکشنبه منتشر شد مبنی بر اینکه احتمال دارد روسیه از برجام خارج شود این موضوع نیز خیلی قابل تایید نیست، اما ممکن است با توجه به این موضوع. .

ابوالفتح نظران کرد: در این زمینه نیز ایران اظهارنظری انجام نداده و مرندی مشاور تیم مذاکره کننده هم تنها به بیان این موضوع بسنده کرده است که روسها باید در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهند از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کرد که اگر روسیه بیان کرد. تحریم ثانویه شود، ایران باید تصمیم بگیرد که در صورت احیای برجام می‌خواهد با چین و روسیه رابطه اقتصادی داشته باشد، زیرا در ذیل برجام فعالیت‌ها خواهد کرد، زیرا در صورت مراوده با روسیه، مشمولان تحریم‌هایی که به خاطر نگرانی‌ها باعث می‌شود که این اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، شما می توانید اشتباه کنید و این نشانه آن است که پیام رسان های ایران شما را خواهند کشت.

این مسائل بین الملل ادامه داد: از سویی باید به این نکته توجه کرد که آمریکا در گذشته بد عهدی کرده و از برجام خارج شده است، بنابراین در سه سال آینده جمهوریخواهان روی کار بیایند و کاخ سفید را در اختیار تحلیل قرار دهند، آن زمان. آمریکا از برجام خارج خواهد شد، دوباره مسائلی را که جمهوریخواهان آن را بارها اعلام کرده اند، در چنین شرایطی دوباره کشورمان در شرایط سختی قرار می گیرد، حال در این وضعیت اگر بخواهیم با روسیه و چین دوباره کار کنیم، اگر روسیه تحریم کند و بعد از آن موضوع شود. حل و فصل می شود و تحریم روسها برداشته می شود، قدری کار مشکل خواهد شد، این موضوع تصمیمات سختی را پیشروی کشورمان قرار می دهد، اگر تحریم روسیه سفت و سخت و جنگ در این کشور ادامه یابد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم