اینستاگرام با معرفی ویژگی های جدید، کاربران را به دوری از این پلتفرم تشویق می کند


اکنون اینستاگرام هدف اتهامات بسیاری قرار گرفته است که سلامت روانی کاربران به ویژه جوانان را به خطر می اندازد. اکنون شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند ویژگی جدید Take a Break را امتحان کنند تا به کاربران کمک کند زمان خود را در این پلتفرم مدیریت کنند و زمانی را از آن صرف کنند.

آدام موزری، مدیر عامل اینستاگرام، گفت که این پلتفرم در حال آزمایش کردن مورد انتظارترین ویژگی “Take a Break” است که کاربران را به یادآوری زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی می پردازد.

مشری در توییت شما او با معرفی این قابلیت توضیح می دهد که Take a Break پس از صرف زمان مشخص، کاربران را به دوری از اینستاگرام تشویق می کند. وی افزود که این ویژگی به عنوان بخشی از تلاش های گسترده شبکه اجتماعی برای کنترل بیشتر شما بر تجربه اینستاگرام معرفی شده است. موصری در پایان این ویدئو گفت:

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که ابزارهایی را برای شما در اختیار داریم تا اینستاگرام خود را متناسب با آن تغییر دهید.

ویژگی Take a Break زمانی در حال آزمایش است که به گفته فرانسیس هاوژن، مهندس داده و دانشمند داده آمریکایی، او در مقابل کنگره شهادت داد که اینستاگرام می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان جوانان داشته باشد. اولی) مورد بازرسی داخلی قرار گرفته است. برخی از نوجوانان به محققان گزارش داده‌اند که احساس «اعتیاد» به اینستاگرام می‌کنند، اما هیچ ویژگی خاصی برای کاهش استفاده از آن‌ها در دسترس نیست.

نیک کلگ، معاون امور جهانی اینستاگرام، ماه گذشته در مصاحبه ای با CNN گفت که با توجه به وضعیت نوجوانان، روی Take a Break و ویژگی های مشابه کار می کند. او گفت: «وقتی سیستم متوجه می‌شود که نوجوانان دائماً محتوایی را بررسی می‌کنند که برای آنها ناسالم است، ما آنها را مجبور می‌کنیم محتوای دیگر را مشاهده کنند.

با این حال، یکی از سخنگویان شرکت تاکید کرد که کاربران برای استفاده از این ویژگی باید درخواست خود را ثبت کنند، اما ظاهرا اینستاگرام اعلامیه فعال سازی را برای همه نوجوانان ارسال خواهد کرد.

با توجه به تصاویر موجود، به نظر می رسد این ویژگی به کاربرانی مانند «نفس عمیق بکش» یا «آهنگ مورد علاقه خود را گوش کنید» در زمان تعیین شده توصیه می کند تا از اینستاگرام دور نباشد. مصری همچنین توضیح داد که اینستاگرام با کارشناسان شخص ثالث در مورد این ویژگی مشورت کرده است و این ویژگی از ماه آینده به تعداد زیادی راه اندازی خواهد شد.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم