این چهار عادت غذایی باعث می شود مغز سریعتر پیر شودکارشناسان می گویند حتی اگر نتوان روند طبیعی پیری در مغز را متوقف کرد، می توان یک سبک زندگی سالم را برای کاهش آن انتخاب کرد. خواب با کیفیت در شب، فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی سالم همگی از اصول مهم یک سبک زندگی سالم هستند.

به گزارش بهداشت نیوز، در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از عادات غذایی آشنا کنیم که می توانند روند پیری مغز را کاهش دهند. بنابراین اگر می‌خواهید مغزی سالم‌تر و جوان‌تر داشته باشید، باید از الگوهای غذایی زیر اجتناب کنید.

1. خیلی کم میوه می خورید

زمانی که از سلامت مغز صحبت می کنیم، باید به استفاده صحیح از میوه های طبیعی در طول روز توجه کنیم و هر روز آنها را جدی بگیریم. میوه هایی مانند زغال اخته حاوی ترکیباتی هستند که به بهبود سلامت مغز کمک می کنند. یافته های علمی نشان می دهد که اگر در طولانی مدت به خوردن میوه های طبیعی ادامه دهید، نتایج بهتری در تست های ارزیابی حافظه دهانی خواهید گرفت.

. شما به طور منظم ماهی نمی خورید

ماهی یکی دیگر از مواد غذایی مهم برای حفظ سلامت مغز است که باید جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی داشته باشد. متخصصان توصیه می کنند که بزرگسالان سالم 240 گرم ماهی در هفته مصرف کنند. یک تجزیه و تحلیل جامع نشان داد که خوردن ماهی به طور منظم با کاهش 20 درصدی خطر زوال عقل همراه است. مطالعه دیگری که در Frontiers in Aging Neuroscience منتشر شد نشان داد که اسیدهای چرب غیراشباع دوگانه امگا 3 موجود در ماهی دارای ترکیبات مهمی هستند که از اعصاب محافظت می کنند و می توانند به درمان برخی از اختلالات عصبی کمک کنند.

3. همیشه زرده تخم مرغ را بریزید

قبل از اینکه زرده تخم مرغ را نادیده بگیرید و آن را برای همیشه دور بیندازید، باید از چندین جنبه به آن فکر کنید. زرده تخم مرغ غنی ترین منبع کولین است که یک ماده مغذی ضروری است و نقش مثبتی در سلامت مغز دارد. بنابراین اگر تخم مرغ کامل بخورید، از کولین و سایر فواید تغذیه ای مانند لوتئین و ویتامین D بهره مند خواهید شد.

4. هر روز از گردو استفاده نمی کنید

گردو یکی از بهترین غذاهایی است که برای محافظت از مغز باید روزانه مصرف شود. یافته های علمی نشان داده است که مصرف گردو می تواند زوال شناختی را در گروه های پرخطر به تاخیر بیندازد. برای بهبود سلامت مغز می توانید مقداری گردو به صبحانه یا یک میان وعده روزانه اضافه کنید.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances