به‌روزرسانی زنده Covid: پانل CDC برای بحث درباره J.&J. خطر لخته شدن خون


تصویر
اعتبار …فردریک جی براون/ خبرگزاری فرانسه-پرس-گتی ایماژ

مشاوران متخصص در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز پنجشنبه برای بحث در مورد آنچه که مقامات بهداشت فدرال به عنوان افزایش میزان اختلالات نادر اما جدی لخته شدن خون مرتبط با واکسن کروناویروس جانسون و جانسون می‌دانند، ملاقات خواهند کرد.

به گفته یکی از مقامات فدرال، کمیته مشورتی تمرین ایمن سازی داده های جدیدی را در جلسه خود مشاهده خواهد کرد که خطر ابتلا به این بیماری را در مردان و زنان نشان می دهد، و زمینه را برای کارشناسان فراهم می کند تا ممنوعیت های جدید استفاده از واکسن را توصیه کنند.

FDA روز سه‌شنبه اعلام کرد که اگرچه مشکلاتی در مردان و زنان وجود دارد، اما بالاترین میزان در حدود 1 در 100000 در زنان 30 تا 49 ساله است.

سازمان غذا و داروی آمریکا گفت در میان زنانی که مبتلا به این سندرم تشخیص داده شده اند، که می تواند به لخته آسیب برساند و باعث خونریزی داخلی شود، از هر هفت نفر یک نفر جان خود را از دست داده است. یک مقام فدرال که برنامه نشست روز پنجشنبه را توضیح داد، گفت که ارقام به روز شده نشان دهنده حدود 9 مرگ ناشی از این اختلال است.

پانل در روز پنجشنبه ممکن است توصیه کند که واکسن فقط به افرادی داده شود که نمی توانند به مارک های مختلف دسترسی داشته باشند یا حتی اگر خطری وجود داشته باشد یا گروه های خاصی را محدود کنند، آن را می خواهند.

واشنگتن پست اولین بار برنامه های نشست روز پنجشنبه و داده های جدید فدرال را گزارش کرد.

جیک سارجنت، سخنگوی جانسون اند جانسون، گفت که این شرکت گزارش‌های نظارتی در مورد عوارض جانبی در افرادی که واکسن را دریافت کرده‌اند به اشتراک گذاشته است و از افزایش آگاهی در مورد علائم و نشانه‌های این رویداد نادر بسیار حمایت می‌کند.

تقریباً 16 میلیون نفر در ایالات متحده یک بار تزریق واکسن جانسون و جانسون را به عنوان ایمن سازی اولیه دریافت کرده اند، در حالی که 73 میلیون نفر با واکسن مدرنا و 113 میلیون نفر با فایزر واکسینه شده اند. در میان کسانی که در ایالات متحده واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند، تنها 1.5 درصد از جانسون و جانسون واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند.

عوارض جانبی که به عنوان ترومبوز همراه با سندرم ترومبوسیتوپنی شناخته می شود، می تواند انعقاد خون را مختل کرده و باعث خونریزی داخلی شود. افزایش خطر ابتلا به این بیماری با واکسن جانسون و جانسون مرتبط است و از AstraZeneca تهیه شده است که در ایالات متحده قانونی نیست. هیچ ربطی به واکسن های مدرنا یا فایزر ندارد.

روز سه‌شنبه، سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که هشداری درباره برگه‌های اطلاعاتی واکسن به بیماران و ارائه‌دهندگان اضافه می‌کند و می‌گوید که این واکسن نباید به افرادی که پس از اولین دوز دچار مشکلات انعقادی هستند داده شود. این آژانس گفت که “به یافتن” ادامه می دهد که آیا مزایای واکسن بیشتر از خطرات آن است یا خیر.

از آنجایی که در ماه های اخیر موارد بیشتری از اختلالات لخته شدن توسط مقامات بهداشتی فدرال تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است، مقامات FDA و CDC به طور فزاینده ای نگران میزان ارائه شده توسط دفتر ایمنی ایمن سازی CDC هستند که گزارش ها را در سیستم گزارش رویدادهای نامطلوب واکسن یا VAERS نظارت می کند. ، سیستمی ده ها ساله که بر موارد گزارش شده توسط بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی متکی است.

گزارش‌های این وضعیت در چند هفته گذشته من را نگران کرده است، زیرا مقامات فدرال تصمیم گرفته‌اند که باید یک جلسه اضطراری با مشاوران CDC تشکیل دهند.

در آوریل، اندکی پس از شروع تزریق واکسن جانسون و جانسون در ایالات متحده، مقامات فدرال به دلیل نگرانی در مورد خطر لخته شدن خون، به طور خلاصه توصیه کردند که استفاده از واکسن را متوقف کنید. در آن زمان، این بیماری در شش زن ظاهر شد که همه آنها ظرف یک تا سه هفته پس از واکسیناسیون به این بیماری مبتلا شدند. یکی از زنان فوت کرده است. تا ماه می، 28 مورد تایید شده بود.

یک برگه اطلاعات به روز شده FDA برای ارائه دهندگان می گوید که “شواهد موجود در حال حاضر از رابطه علت و معلولی” بین این بیماری و واکسن جانسون و جانسون حمایت می کند.

داده‌های جدید در بحبوحه افزایش موارد ویروس‌های ناشی از انواع کوروناویروس دلتا و Omicron، نسخه‌ای از ویروس که در برخی کشورها غالب شده است و به سرعت در ایالات متحده در حال گسترش است، به دست می‌آید.

چندین آزمایش آزمایشگاهی نشان می دهد که یک دوز منفرد از تزریق جانسون و جانسون ممکن است دفاع کمی در برابر عفونت Omicron ایجاد کند. این شرکت ماه گذشته گفت که در حال آزمایش نمونه‌های خونی از شرکت‌کنندگان در کارآزمایی بالینی است که به عنوان یک تقویت‌کننده گرفته شده بود تا ببیند چگونه واکسن آنتی‌بادی‌هایی را علیه Omicron القا می‌کند.

این شات به طور کلی در ایالات متحده محبوب نیست، اگرچه امید است که فرمت واحد به راحتی در جوامع دورتر و در میان کسانی که از دریافت دو دوز اطلاعی ندارند توزیع شود.

مقامات بهداشتی فدرال در ماه اکتبر به افرادی که حداقل دو ماه قبل واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده بودند، واکسن تقویتی دادند. او یک رویکرد «مختلط و همسان» را مجاز می‌داند، بنابراین افراد می‌توانند دو بار واکسن فایزر یا مدرنا را مصرف کنند. در میان کسانی که در ایالات متحده در ابتدا یک واکسن جانسون و جانسون دریافت کردند و سپس واکسن دوم دریافت کردند، کمتر از 28 درصد جانسون و جانسون را به عنوان تقویت کننده دریافت کردند.

کریستینا جوت گزارش ارائه شده


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم