بیت کوین و اتریوم را به راحتی از X Novin خریداری کنید


سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط متن این تبلیغ را نمایش می دهد و ویرایشگر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

بیت کوین و اتریوم دو ارز دیجیتال بسیار محبوب در بین معامله گران هستند. همانطور که می توان گفت این دو ارز دیجیتال سهم زیادی از بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده اند. اما تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست؟ کدام یک ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

چگونه می توانم بیت کوین یا اتریوم بخرم؟

اگر به دنبال راهی بسیار آسان برای خرید بیت کوین و اتریوم هستید؛ فقط به وب سایت X جدید مراجعه کنید. در این پلتفرم، فقط باید یک فرآیند ثبت نام و احراز هویت بسیار آسان را طی کنید تا دری را به روی دنیای خرید و فروش بیش از 40 ارز دیجیتال قانونی باز کنید.

در ایکس نوین می توانید در هر ساعت از شبانه روز معامله کنید و به صورت آنی موجودی حساب خود را به تومان ابطال کنید یا به حساب بانکی خود واریز کنید. ضمناً در این بستر واریز و برداشت کدهای ارزی به صورت خودکار انجام می شود تا در تراکنش دچار مشکل نشوید. پشتیبانی 24 ساعته X جدید به شما در تمام مراحل کمک خواهد کرد.

تفاوت بیت کوین و اتریوم از نظر تاریخچه است

از نظر تاریخی، بیت کوین قدیمی تر از اتریوم است. شاید به همین دلیل است که برای عموم مردم بیشتر شناخته شده است. دلیل اصلی محبوبیت بیت کوین نبود سیستم بانکی برای انجام تراکنش های مختلف است.

اما آنچه که باعث محبوبیت اتریوم در بین معامله گران بازار ارزهای دیجیتال شده است. عدم تمرکز کلیه معاملات و خدمات مالی و غیر مالی. به این ترتیب همه در دنیا حقوق یکسانی دارند و سرمایه بیشتر برای هیچکس حقوق اضافی ایجاد نمی کند. علاوه بر این، می تواند از دخالت یا تقلب شخص ثالث در برنامه های در حال اجرا در شبکه اتریوم جلوگیری کند.

بیت کوین و اتریوم از نظر فنی متفاوت هستند

توسعه دهندگان بیت کوین و اتریوم از روش های مختلفی برای تولید و توسعه این ارز دیجیتال استفاده کرده اند. به همین دلیل است که این دو ارز دیجیتال از نظر فنی متفاوت هستند. تفاوت های فنی اصلی بین این دو ارز دیجیتال عبارتند از:

  • تفاوت در زبان های برنامه نویسی: الگوریتم هش در بیت کوین بر اساس SHA-256 و در اتریوم Ethash است.
  • تفاوت در کاربردها: برنامه های بیت کوین در شبکه های بانکی خرده فروشی و سرگرمی هستند، اما برنامه های اتریوم در سیاست و رانندگی ماشین های خودکار هستند.
  • تفاوت در الگوریتم‌های اجماع: اگرچه در ابتدا الگوریتم اجماع دو رمز ارز گواه است. اما توسعه دهندگان اتریوم اعلام کرده اند که می خواهند الگوریتم را به اثبات سهام تغییر دهند.
  • تفاوت در سخت افزار استخراج: استخراج بیت کوین با استفاده از ابزارهای Asic انجام می شود، اما برای استخراج اتریوم از کارت گرافیک استفاده می شود.

تفاوت بیت کوین و اتریوم از نظر نقدینگی است

نقدینگی ارز دیجیتال نشان دهنده تمایل مردم به خرید است. به عبارت دیگر، هر چه بازار ارز دیجیتال بیشتر باشد، فروش آن سریعتر و موفق تر است. از این نظر، تفاوت بین بیت کوین و اتریوم چندان زیاد نیست. زیرا هر دو در بازار بسیار محبوب هستند.

اما از آنجا که خرده فروشان و فروشگاه های آنلاین اکنون از تجارت بیت کوین پشتیبانی می کنند و توانسته اند با استفاده از این ارز دیجیتال در پورتال پرداخت کنند. بیت کوین اکنون طرفداران بیشتری دارد.

البته به طور کلی باید بگوییم که از دید برخی معامله گران، اتریوم مصرف برق کمتری دارد. بنابراین به نظر می رسد برای انجام تراکنش های مالی گزینه بهتری باشد.

تفاوت بین بیت کوین و اتریوم در نحوه تجارت است

یکی از تفاوت های اصلی بین بیت کوین و اتریوم نحوه معامله آنهاست. تراکنش های بیت کوین بلافاصله انجام می شود و نیازی به بستن قرارداد یا تنظیم شرایط ندارد. اما در اتریوم، معامله مستلزم انعقاد قراردادی است که شرایط معامله را مشخص می کند.

تفاوت بین سرعت تراکنش بیت کوین و اتریوم چیست؟

اگر بخواهیم اتریوم و بیت کوین را از نظر سرعت تراکنش با هم مقایسه کنیم. باید بگوییم که زمان لازم برای استخراج یک بیت کوین می تواند منجر به استخراج مقدار زیادی اتر شود. این به این دلیل است که بیت کوین قدیمی تر است و اکنون بیشتر استخراج می شود. در نتیجه استخراج واحدهای جدید زمان زیادی می برد. زمان استخراج بیت کوین تقریباً 10 دقیقه است.

اما زمان زیادی از زندگی دهلیز نگذشته است. به همین دلیل است که کشیدن دهلیز را می توان در عرض چند ثانیه انجام داد. فرض کنید می توانید اتر را در 12 ثانیه استخراج کنید.

چقدر بیت کوین و اتریوم در جهان باقی مانده است؟

یکی از مواردی که استخراج بیت کوین را طولانی می کند؛ تعداد محدودی. تعداد کل بیت کوین در جهان برابر با 21 میلیون است و با رسیدن به این عدد، بیت کوین دیگر تولید نخواهد شد. این محدودیت به دلیل تعادل بین عرضه و تقاضا اعمال می شود.

اما یکی از تفاوت‌های بین Bitcoin Watermines محدودیت نهایی آن است. اکنون به نظر می رسد که اتر به طور مداوم تولید می شود. اما اگر با دقت بیشتری به این روند نگاه کنیم؛ خواهیم دید که سطح تولید اتر به طور مداوم در حال افزایش است. سازنده این ارز دیجیتال همچنین اعلام کرد که تعداد کل کوین های اتر از 100 میلیون بیشتر نخواهد شد. اما هنوز راه زیادی برای رسیدن به این رقم باقی مانده است.

تفاوت بیت کوین و اتریوم در مصرف انرژی است

فرآیند استخراج بیت کوین فرآیندی پیچیده و زمان بر است. بنابراین برای این منظور باید از دستگاه هایی با قدرت محاسباتی بالا استفاده کرد. این باعث افزایش مصرف برق برای این کار شده است. در نتیجه استخراج بیت کوین در مقیاس فردی دیگر رایج نیست. اما الگوریتم اثبات کار اتریوم، استخراج غیرمتمرکز را برای شما ممکن می‌سازد و انرژی کمتری مصرف می‌کند.

بالاخره بیت کوین بهتر است یا اتریوم؟

بیت کوین و اتریوم هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. اگر به دنبال نقدینگی بیشتر هستید؛ البته بیت کوین گزینه بهتری برای شماست. اما تراکنش اتریوم سریعتر است. بنابراین قبل از انتخاب بین این دو گزینه، باید هدف خود را از خرید و فروش ارز دیجیتال مشخص کنید. علاوه بر این باید منابع موجود و میزان سرمایه را در نظر بگیرید و پس از مشورت با کارشناسان، بهترین گزینه را انتخاب کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم