تروپوسفر زمین من به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال رشد است


تحقیقات اخیر نشان می دهد که چگونه تغییرات آب و هوایی بر تروپوسفر تأثیر می گذارد. بالن ها و ماهواره های هواشناسی و محاسبات تغییرات طبیعی نشان می دهد که تروپوسفر زمین به طور تصاعدی در حال رشد است.

تروپوسفر پایین ترین جو در پوسته زمین است که در حدود 6 کیلومتر بالاتر از اقیانوس منجمد شمالی و حدود 18 کیلومتر بالاتر از مناطق استوایی قرار دارد. تروپوسفر گرم ترین و مرطوب ترین لایه جو زمین است. هر چه بالاتر باشد، هوا خنک تر و خشک تر است. تروپوسفر لایه ای است که اکثر آب و هواها در آن رخ می دهد.

از اواسط دهه 2000، مشخص شد که تروپوسفر من به طور تصاعدی در حال رشد است. هنگامی که لایه پایینی گرم می شود، مرزی به نام “تروپوپوز” به سمت بالا رانده می شود که مسئول جداسازی تروپوسفر از لایه بالایی، استراتوسفر است. یک فرآیند طبیعی کامل بر این لایه تأثیر می گذارد. اما گرم شدن کره زمین به دلیل انتشار بیش از حد دی اکسید کربن یک عامل اصلی است.

در این مطالعه جدید، محققان بررسی کردند که تروپوپوز با چه سرعتی رشد می کند و چه چیزی در طول زمان تغییر کرده است. او دریافت که در 40 سال گذشته، حداقل در نیمکره شمالی، تروپوپوز من حدود 50 تا 60 متر در هر دهه افزایش یافته است.

این تیم از دو منبع اصلی داده استفاده می کند: اندازه گیری های رادیویی از بالن های هواشناسی و داده های رادیویی GPS از ماهواره ها. اولین ثبت داده ها به سال 1980 برمی گردد. آخرین داده ها، پس از سال 2002، به محققان اجازه می دهد تا تروپوپوز را به تصویر بکشند.

برای درک تأثیر فعالیت های انسانی بر افزایش تروپوپوز، تیم بر بررسی رویدادهای طبیعی که بر انسان تأثیر می گذارد، از جمله دو فوران آتشفشانی در دهه 1980 و اواخر دهه 1990 متمرکز شد. او دریافت که میانگین افزایش – تا 53 متر در هر دهه – ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت های انسانی باشد.

بیل راندل، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: «این نشانه واضحی از تغییرات آب و هوایی است. این نتایج و همچنین سایر شواهد دال بر تغییرات آب و هوایی، فوراً تأیید می کند که گازهای گلخانه ای به جو زمین آسیب می زند.

او در پایان گفت: “گسترش تروپوسفر ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما ما باید مراقب شدت رعد و برق های ناشی از آن باشیم و برای بلند شدن هواپیماهای بیشتری نیاز است.”

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances