تهاجم شیبا و تترا به ترکیهبی ثباتی سیاسی و اقتصادی در ترکیه شرایط بحرانی را در این کشور ایجاد کرده است. پس از کاهش 50 درصدی ارزش لیر ترکیه در سال جاری، سرمایه گذاران خرد به دنبال راه هایی برای حفظ ارزش دارایی ها هستند. به دلیل هزینه زیاد و دشواری نگهداری برخی از دارایی های ضد تورم، مردم به سرعت توکن های ارزان قیمت را در بازار ارزهای دیجیتال قرار دادند.

زمانی که بیت کوین زیر 50000 دلار معامله شد، معامله گران در ترکیه از ترس تورم، سرمایه خود را عمدتاً به Shiba Inu و Tetra تبدیل کردند. تورم در ترکیه در ماه نوامبر به 13 رسید. این تورم به 21 درصد رسید که بالاترین میزان در سال جاری است.

اما چرا ترک ها شبا و تترا را به بیت کوین ترجیح می دهند؟ 21 مورد ثبت شده است که بیشتر از پیش بینی تحلیلگران اقتصادی است. این اتفاق در جریان تورم سالانه 9 اکتبر رخ داد. 19 درصد است. تورم ماهانه ترکیه در 51 نوامبر. این 3 درصد است، در حالی که 20 اقتصاددان میانگین نرخ تورم را 3 درصد پیش بینی کرده اند.

تورم ترکیه در حال حاضر به بالاترین سطح خود در سه سال اخیر رسیده است و تورم مداوم و سیاست های ناسازگار اردوغان افق تورمی ترکیه را فرسوده کرده است. علاوه بر تورم در ترکیه، تورم جهانی نیز شرایط را برای ترک ها دشوارتر می کند.

بر اساس داده های ارائه شده توسط بلومبرگ، تورم مواد خام 6.54 درصد و تورم مواد غذایی که حدود یک چهارم سبد مصرف خانوارها را تشکیل می دهد، حدود 11 درصد است. 27 درصد است. همه این عوامل تورمی باعث شد ترک ها از روش های ضد تورمی برای حفظ ارزش دارایی های خود استفاده کنند. یکی از دارایی های اصلی صندوق های تامینی که در طول تورم ناشی از شیوع ویروس کرونا ایجاد شد، بیت کوین است. بیت کوین به عنوان اولین و بزرگترین ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال، انتخاب خوبی برای حفظ ارزش دارایی به نظر می رسد. اما آمار نشان می دهد که ترک ها آلت کوین را به جای بیت کوین تبدیل می کنند و معمولا تترا و شبا می خرند.

آمار معاملات بایننس در ترکیه نشان می دهد که حجم تراکنش بیت کوین به لیر 918 میلیون دلار، حجم معاملات شیبا به لیر بیش از 5 برابر این مقدار است که 26.5 میلیارد دلار است و حجم معاملات تتر نیز 58 لیر است. 5 میلیارد دلار است. صابری آیگون، تاجر و تاجر نساجی در بازار ارزهای دیجیتال ترکیه به کوین دسک گفت: نرخ تورم رسمی 21 درصد است، اما آنچه در سطح بازار و در بین مردم احساس می شود، تورم بیش از 50 درصد است. به گفته وی اولویت اول مردم طلا و اولویت دوم دلار است. پس از خرید طلا و دلار، اولویت ترک ها خرید توکن های ارزان قیمت مانند SHIB، VET و XRP است. دلیل عدم تمایل خریداران ترکیه ای به خرید بیت کوین گران بودن آن است.

شیبا در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال با تعداد توکن به اندازه یک کوادریلیون بسیار ارزان است. ارزش هر توکن شیبا در برابر لیر ترکیه برابر با 00049. 0 است، در حالی که هر بیت کوین باید حدود 686 هزار لیر پرداخت شود. اگرچه تجارت ارزهای دیجیتال در حال حاضر در ترکیه ممنوع است، اما داشتن ارزهای رمزنگاری شده جرم نیست، اما با افزایش محبوبیت تتر در ترکیه، قانونگذاران به احتمال زیاد نسبت به این ارزهای دیجیتال حساس هستند.

دلیل این امر این است که استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله ای برای فرار سرمایه غیربانکی می تواند به اعتبار اقتصاد ترکیه آسیب برساند. اما ترکیه تنها کشوری نیست که سرمایه‌گذاران خرد از ارزهای دیجیتال برای حفظ ارزش دارایی‌ها استفاده می‌کنند.

در هند نیز، مردم به ارزهای دیجیتال ارزان مانند شیبا و دوجکوین روی می آورند و خطر این ارزهای رمزپایه پشتیبانی نشده می تواند به سرمایه آسیب برساند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم