تورم درصدی در سال نده با حف دلار


فرارو- در حالی که این روزها بودجه سال آینده در مجلس بررسی می شود، هنوز تکلیف ارز 4200 تومانی مشخص نیست، در حالی که دولت اسرار می خواهد حرفی را بزند، اما نمایندگان مجلس در نظر گرفتن تفصیل تصمیم دارند با این موضوع مخالف باشند. اگر حقیقت امر را ندانید، حقیقت قانون را خواهید دانست.

در پایان سال، شما می توانید مردم سرزمین مصر را نجات دهید. فرارو گفت: دولت قصد دارد به یکباره می خواهد این موضوع را به هیچ عنوان منطقی حذف کند و به صلاح معیشت مردم نباشد، زیرا این کار باعث یک شوک تورمی بسیار شدید می شود که باعث افزایش قیمت ها در بازار می شود، بنابراین با توجه به شرایط بهتر است عکس بگیرید تا مطمئن شوید که مجلس وقت خوبی ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه حذف ارز 4200 تومانی باعث می شود که تمام کالاها را افزایش دهد که به میزان 4200 تومان به 23 هزار تومان می رسد که این موضوع باعث می شود که در بودجه آینده تغییر پیدا کند. دو سه سال دیگر می توانید با لبه تیز وسط جاده راه بروید.

عزتی: این در حالی است که می‌خواهد بر روی سایر کالاها بخواهد و همچنین می‌تواند باعث رشد دسته جمعی قیمت‌ها شود، بنابراین باید در این زمینه مجلس و دولت به این تفاهم برسند که به صورت گسترده و یک بازه طولانی مدت انجام شود. ارز 4200 تومانی را حذف کند، زیرا نمی توان تخصیص را برای همیشه ادامه داد و در صورتی که برجام احیا شد و تحریم ها نیز رفع شد، این موضوع می تواند زمینه را برای حذف ارز 4200 تومانی فراهم کند.

هدف برنامه جستجو
مرکز هنرهای رزمی فتگو با فرارو با اشاره به اینکه مجلس و دولت نمی‌خواهند هیچ کدام از وظایف حذف ارز 4200 تومانی را برعهده بگیرد، اظهار داشت: طی دو سال گذشته چه دولت قبلی و چه دولت فعلی و همچنین مجلس از آرزوی دم میزنند، اما هر زمانی که تصمیم گیری تصمیم گیری شود. دولت و شورا رهبران کشور هستند.

وی افزود: به نوعی می توانم گفت دولت و مجلس از تبعات تورمزای حذف ارز 4200 تومانی واهمه دارند و این تعلل دارند که در رابطه با تصمیم گیری وجود دلیلی دارد که منتظرند تا تکلیف برجام و رفع تحریم ها مشخص شود، اگر برجام دوباره امضا شود. در خانه خداوند باز شد و در بسته شد.

وی گفت: با توجه به اینکه دلارهای بلوکه شده ایران در مانند کره جنوبی، ژاپن، هند و عراق آزاد خواهد شد، دولت می تواند به قدری افزایش قیمت هایی داشته باشد که ناشی از حذف را پوشش دهد و به نوعی بازار را کنترل و مدیریت کند، اما اگر برجام به طور کلی از بین رود، آن زمان شرایط اقتصادی کشور بسیار وخیم خواهد شد و تصمیمی در رابطه با حذف تصمیم گیری برای تبعات بسیار سنگین را به دنبال خواهد داشت.

این اقتصاددان با اشاره به اینکه برخی از اقتصاددانان نیز از حذف ارز 4200 تومانی حمایت می کنند، اضافه کرد: این اقتصاددانان هیچ درکی از وضعیت اقتصادی امروز و سیستم معیوب سیاست گذاری و تصمیم گیری در کشور ندارند، این در حالی است که حذف 4200 تومانی باعث می شود، و به مردم دستور داد تا بر زمین بنشینند.

افقه ادامه داد این در حالی است که برخی از مقامات ارشد دولت و نمایندگان مجلس همچنین به دنبال حذف یارانه گندم ودارو نیز هستند که این موضوع حتی در صورت احیای برجام می تواند عواقب بسیار جبران ناپذیری داشته باشد، بنابراین تصمیم گیری در این موضوع بسیار نمی تواند باشد. با مهارت و سرعت زیاد، او نجات خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در داخل نیز بعد از احیای برجام باید دیگر نیز انجام شود تا تبعات تورمی حذف شود. ما نتوانیم با بانکها و مختلف مراوده مالی و بانکی داشته باشیم، به هیچ عنوان نمی توانم از فرصت رفع تحریم استفاده کنیم، بنابراین در این زمینه باید سریعاً و بعد از تعیین تکلیف برجام، افایتیاف نیز وضعش مشخص شود، تا بتوانیم از فرصت استفاده کنیم. من به شما ادای احترام خواهم کرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه نمی توانم انتظار رفع تحریم ها را داشته باشد به سرعت در اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد، بررسیان کرد: در 6 ماه اول سال آینده، ما با تورم حداقل 40 درصدی روبرو هستیم، زیرا تا زمانی که دلارهای نفتی بخواهد دوباره به دست آید. کشور وارد و میزان افزایش فروش نفت نیز به تثبیت برسد، حداقل چند ماه لازم است، بنابراین نمی‌توانم معجزه کنم از رفع احیای برجام، از سوی دیگر اینکه ما به توافقی با غرب دست پیدا کنیم، از بسزایی می‌کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم