دعوت رسمی امیر قطر از رئیسیمعاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در دیدار با رئیس جمهور کشورمان دعوت رسمی امیر قطر از آیت الله رئیسی برای حضور در اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز صادر کرد.

به گزارش فارس، سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، با تاکید بر اهمیت همکاری های منطقه ای، اظهار داشت: روابط و هم افزایی عمیق کشورهای همسایه. امنیت را تامین کند.”

رئیسی با تاکید بر اهمیت مکانیسم های چند جانبه برای تامین امنیت به ویژه در حوزه انرژی گفت: حفظ و تقویت هماهنگی و هم افزایی در سیاست های انرژی کشورهای تولیدکننده ضروری است.

رئیسی اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در چند وقت اخیر را توسعه و تعمیق روابط و همکاری ها با منطقه و کشورهای همسایه دانست و تاکید کرد: تهران همکاری های منطقه ای را به نفع صلح، امنیت می داند و از آن استقبال می کند. و ملت سازی

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت همکاری های تهران – دوحه در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفت: آمادگی داریم تا همه مناطق را برای توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای به نفع دو ملت توانمند کنیم.

رئیسی گفت: بیگانگان به هویت و شخصیت ملت و حکومت محلی احترام نمی گذارند و خدای جهان می پندارند در حالی که باید روحیه استکبار و استکبار و هویت را کنار بگذارند. ملت ها

رئیسی تصریح کرد: ملت ایران همواره بر مواضع اصولی خود پافشاری کرده و بدون توجه به میل دشمن با شور و شوق پیشروی کرده اند به گونه ای که آمریکا رسما اعلام کرده است که فشار حداکثری ممکن نیست.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر گفت: قطر مصمم است تمام تلاش خود را برای بهبود سطح روابط انجام دهد. با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی و امیر قطر شخصاً توسعه روابط دو کشور را دنبال می کند.

وزیر امور خارجه قطر خاطرنشان کرد: قطر نیز با ایران موافق است که حضور نیروهای خارجی در منطقه تاثیر منفی دارد و معتقدیم کشورهای منطقه باید با تکیه بر همکاری های منطقه ای مسیر صلح و پیشرفت را در پیش بگیرند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم