دیزل ژنراتور لیست قیمت خرید مشخصات کاتالوگ آبادیزل

فیلتر آب گیر دارای یک پیاله یا کاسه شیشه ای در قسمت پایین خود است.

این وسیله معمولاً در مراکزی استفاده می شود که فاصله زیادی با دستگاه دیزل ژنراتور دارند و امکان حضور مکرر اشخاص در محل دیزل ژنراتور وجود ندارد. یک نصاب حرفه ای بایستی تجربه کافی در زمینه نصب انواع دستگاه های دیزل ژنراتور داشته باشد تا بتواند عملیات  نصب را با دقت و تمرکز بالا انجام دهد. نصاب های حرفه ای دستگاه دیزل ژنراتور را طوری نصب و تنظیم می کنند که در هنگام کار کردن لرزش بسیار کمی را داشته و با به وجود آوردن صداهای مزاحم برای ساکنین دردسر درست نکند. Diesel generator به علت مصرف سوخت فسیلی و فعالیت مکانیکی که دارند دارای سر و صدای زیادی هستند.

دیزل ژنراتور

در یک ژنراتور استاندارد، هر لیتر سوخت دیزل نزدیک به ژنراتور دیزل ۱۰ کیلو‌وات‌ ساعت انرژی الکتریکی تحویل می‌دهد.

دیزل ژنراتور کوچک یا خانگی

ساعت کار سرویس کلی و اساسی یک ژنراتور گازوئیلی چنانچه در بهترین حالت استاندارد از آن استفاده شود حدود ساعت بیان شده است، ولی باید دانست که همه این ها تقریبی بوده و ساعت مشخصی برای آن معین نشده است. دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی ورودی از یک منبع خارجی را به انرژی الکتریکی قابل استفاده تبدیل می نماید. این دستگاه جهت تامین جریان الکتریکی است، که در هنگام قطع برق و جلوگیری از انقطاع از فعالیت های روزانه یا اخلال در فعالیت های کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور، ژنراتور، مخزن سوخت ژنراتور، رگولاتور ولتاژ، سیستم روغن ژنراتور، شارژر باتری سیستم کنترل، سکوی اتصال و در نهایت سیستم دود خروجی ژنراتور بخشی از اجزاء تشکیل دهنده ی دیزلهای ژنراتوری می باشد. عموما دیزل ژنراتور ها از یک ژنراتور به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل شده اند.

موتورهای دیزلی در محیط کار بسیار سخت هستند، بنابراین در بسیاری از شرایط محیطی سایش زیادی را تحمل می کنند. بعد از مطالعه عناوین بالا در مورد دیزل ژنراتور و طرز کار آن احتمالا بتوانید جواب سوال را بدهید ولی با این حال خدمت شما عزیزان توضیح می‌دهیم. البته  تکنیک هایی برای نصب و ایزوله کردن ژنراتور وجود دارد تا این نگرانی را به حداقل برسانید. اگر این مسئله را به اتومبیل ربط دهید ، با سرعت 50 مایل در ساعت یا 80 کیلومتر در ساعت ، در 500 ساعت رانندگی ، معادل مایل یا 40،000 کیلومتر خواهد بود!

وی پس از فارغ التحصیلی از هنرستان فنی و کارآموزی نزد مهندسین برق آمریکایی، در بزرگترین نیروگاه برق خاورمیانه (نیروگاه برق فرح آباد واقع در خزانه تهران) بعنوان سرپرست اتاق فرمان، شروع به فعالیت نمودند. از آنجائیکه کار کردن در نیروگاه برق به تنهایی جوابگوی شور و اشتیاق فراوان وی به کارآفرینی و خدمت رسانی در بخش صنعت نبود ، ایشان همزمان با کار در نیروگاه برق، فعالیت خود را در بازار صنعتی از سال 1348 خورشیدی آغاز نمودند .

با این وجود تلاش کرده ایم تا لیست قیمت‌ تقریبی انواع دیزل ژنراتورهای سه فاز موجود در شرکت “آبیاران” را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین ممکن است نصب های ضد لرزش را روی قاب پایه مشاهده کنید، که به جلوگیری از انتقال لرزش به قاب هنگام کار موتور کمک می کند. دیزل ژنراتورهای که در یک کانوپی محافظ قرار گرفته و بر روی شاسی نصب می شوند به راحتی قابل حمل بوده و نصب و راه اندازی آنها زمان زیادی را نمی برد.

بدیهی است که آمپر باتری، ضخامت ورق شاسی، رنگ شاسی، نوع کابل و بست ها و کیفیت آنها تماماً بر روی قیمت تمام شده و دوام عمر آن موثر است. توضیح در مورد هر فاکتور نیاز به وقت، زمان کافی دارد و از حوصله این بخش خارج است. تشکیل شده است، پس به راحتی با اطلاع از موارد مؤثر بر قیمت هر جزء می توان در مورد قیمت دستگاه اطلاعات بیشتری کسب کرد.

بهترین نوع موتور دیزل‌های بزرگ با توان برق ۹۰۰۰۰ کیلو وات برای کشتی‌های اقیانوس پیما مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل از موتور‌های دیزلی دور موتور بالایی در محدوده ۶۰ تا ۱۰۰ دور در دقیقه برخوردار می‌باشند. بنابراین سرعت تولید برق آن‌ها، مناسب برای فعالیت‌های دریایی می‌باشد.

توجه داشته باشید که قیمت پایین‌ برخی اسمبل‌های انجام شده برای سرهم کردن اجزای ژنراتور منجر به بروز عواقب عملکردی عدیده‌ای در کارکرد مورد انتظار از دستگاه خواهد شد.

دیزل ژنراتور بنز OM357TAGE (ایرانی) قدرت 300kVA قیمت $

فعالیت این برند در کشور آمریکا صورت می پذیرد که به عنوان یکی از تخصصی ترین تولید کنندگان ژنراتورهای صنعتی محسوب می شود.

به علاوه، در صورتی که به هر گونه پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیاز داشتید، تیم پشتیبانی ما همواره در دسترس شماست و پاسخگوی هر گونه سؤال یا مشکلی که در این خصوص دارید، خواهد بود. در این صفحه اطلاعات کاملی درمورد  انواع دیزل ژنراتور و لیست کامل محصولات به همراه قیمت ژنراتور گازوئیلی قرار دارد. دیزل ژنراتور دستگاهی است که از ترکیب یک موتور دیزلی و ژنراتور الکتریکی تشکیل می‌شود. موتور آن با احتراق سوخت، انرژی شیمیایی موجود در آن را به انرژی الکتریکی (برق) تبدیل می‌کند.

  • تعمیر و نگهداری از این اجزای اصلی ژنراتور تاثیر بسزایی در عملکرد مناسب آن دارد.
  • ممکن است بعضی از قطعات موجود در دستگاه های دست دوم دچار فرسودگی شده باشند که فرد خریدار بایستی نسبت به بررسی کامل آن ها در زمان خرید اقدام نماید.
  • دیزل ژنراتور کوپله فابریک، دیزل ژنراتوری است که کار کوپله آن در خارج از کشور انجام شده باشد.
  • در نیروگاه ها و صنایع پتروشیمی قطع ناگهانی برق خسارت‌های بسیار زیادی را در پی خواهد داشت.

طبیعی است که تقاضا برای تولید و عرضه این دستگاه رو به افزایش باشد. برای خرید دیزل ژنراتور می توانید به مجموعه ها و فروشگاه های آنلاین معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید. به عنوان مثال می توانید انواع برند دیزل ژنراتور را در اندازه ها و طراحی های مختلف مشاهده کرده و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

علت محبوبیت ژنراتورهای دیزلی نسبت به ژنراتورهای گازی چیست؟

در یک کاربرد ژنراتور الکتریکی ، دو آهنربای قطبی معمولاً میدان مغناطیسی را تولید می کنند. سپس یک سیم به دور میل لنگ دیزل ژنراتور بارها پیچیده می شود که بین مغناطیسی ها و در میدان مغناطیسی قرار می گیرد.

در برخی از کشور ها که نرخ مالیات بر سوخت دیزل نسبت به بنزین ارزان تر است، وسایل نقلیه دیزلی بسیار محبوب تر هستند. لوله های اگزوز معمولا به موتور دیزل با یک اتصال دهنده انعطاف پذیر وصل گشته و انتهای اگزوز دیزل ژنراتور به خارج از منزل امتداد می یابد. شما باید اطمینان کسب کنید که سیستم اگزوز دیزل ژنراتور به تجهیزات دیگر متصل نیست.

متاسفانه اغلب این شرکت ها بیشتر فرمت بازرگانی داشته و در غالب واسطه از خارج و یا از تولید کنندگان داخلی به دست مصرف کننده داخلی عمل می نمایند.

تمیز کننده هوا باید بعد از هر ۵۰۰ ساعت کارکرد موتور با یک عنصر فیلتر ساخته شده از مقوا یا همچنین با استفاده از سیگنال مسدود کننده سرویس گردد. سرویس پاک کننده هوا شامل پاکسازی اجزای اصلی فیلتر است که گرد و غبار وارد شده به پاک کننده هوا را نگه می دارد. حالت گرفتگی فیلتر، کنترلی برای آسیب به قسمت های اصلی فیلتر می باشد در چنین شرایطی لازم است که فیلتر کنترل را پاکسازی شود.

این روش عملکردی است که عموماً به وسیلهٔ یک بخش سومی که عملکرد ژنراتور را مدیریت می‌کند و با اپراتور سامانه ارتباط برقرار می‌کند، انجام می‌گیرد.

بار می‌تواند بین ژنراتورهای در حال فعالیت موازی از طریق تقسیم بار سهیم شود. تقسیم بار می‌تواند با استفاده از کنترل افت سرعت به وسیلهٔ فرکانس در ژنراتور کنترل شود، در حالی که به‌طور مداوم کنترل سوخت موتور برای تغییر بار تنظیم می‌شود و از منابع قدرت باقی مانده‌است. یک یا چند دیزل ژنراتوری که بدون اتصال به شبکه برق عمل می‌کند در اصطلاح در وضعیت جزیره عمل می‌کنند که ویژگی‌های چند ژنراتور موازی که مزایای استفاده از افزونگی و بهره‌وری بهتر در بارهای جزئی را دارند، فراهم می‌کند.

بار الکتریکی سپس برای تغذیه دستگاه‌های خانه،
اداره، مدرسه، کارخانه یا هر تاسیساتی که نیاز به برق دارد استفاده می‌شود. ژنراتورها
را می‌توان در رتبه‌بندی‌های مختلف بسته به کاربرد مانند Prime (PRP)، Standby (ESP)، Continuous
(COP)
یا زمان محدود (LTP) استفاده کرد. بینش ابتکار خاورمیانه تامین کننده دیزل ژنراتور برای همه توان ها می باشد. ما می توانیم به شما در طراحی راه حل مناسب برای تجارتتان کمک کنیم.جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالات بینش ابتکار مراجعه نمایید همچنین اطلاعات در خصوص کوپله دیزل ژنراتور ها در این مقاله آمده است.

ژنراتورها همچنین حداقل یک بار در سال به خدمات حرفه ای نیاز دارند. شناسایی/رفع این مشکلات در اوایل خدمات سالانه عمر ژنراتور را تا حد زیادی افزایش می دهد.با تعمیر و نگهداری مناسب، دیزل ژنراتور شما می تواند تا ۵۰،۰۰۰ ساعت استفاده کند. سرانجام، مانند همه ماشین ها، تعمیر و نگهداری مناسب برای به حداکثر رساندن طول عمر ژنراتور نکته کلیدی مهمی است.

این نوع ژنراتورهای نسبتا جدید تولید شده شرکت کامینز پاور انگاستان، به لطف محفظه های ضعیف صدا با فشار صوتی 103 دسی بل LWA و 74 دسی بل (A) در فشار صوتی 7 متر، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آلودگی صوتی کمتری را ایجاد می کنند.

دیزل ژنراتور

این اتاق بایستی دارای تمام استانداردهای لازم برای قرارگیری این وسیله باشد. وجود تهویه و دستگاه های خنک کننده در اتاق دیزل ژنراتور از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می شود طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند و عملکرد دقیق تری داشته باشد. باید دقت داشته باشید وضعیت اتاق دیزل ژنراتور باید به گونه ای باشد که هوای خنک وارد آلترناتور شده و هوای گرم که از رادیاتور خارج می شود به بیرون از اتاقت هدایت گردد.

  • مولد دائم الکار به برخی از موتور‌ها گفته می‌شود که با توجه به نحوه ساختش به‌ندرت پیش می‌آید که در حالت خاموشی قرار بگیرند.
  • نحوه کار آلترناتورها در عکس زیر مشخص است اما همانطور که در بالا ذکر کردیم آلترناتورها به شفت موتور وصل می شوند و این اتصال باعث چرخش سیم پیچ چرخشی می شود.
  • همانطور که می دانید توجه به میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور ها، برای افرادی که قصد استفاده از آن یا خرید انواع دستگاه های صنعتی را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • ژنراتور های دیزلی با ظرفیت های 5 کیلووات الی 50 کیلووات برای مصارف خانگی در بازار به راحتی در دسترس هستند.
  • بهتر است بدانیم که دیزل ژنراتور ولوو پنتا ، دیزل ژنراتور کامینز ، پرکینز، دویتس، لوول و دیزل ژنراتور بادوین ، جز بهترین برندهای مصرفی در ایران می باشد.

ژنراتور برق خانگی در توان های 5 کاوا الی 250 کاوا برای تولید برق از یک واحد ساختمانی گرفته تا یک مجتمع چند صد واحدی را می توانند پوشش دهند.

اصولا مهمترین نکته در تمایز این دیزل ها مدت زمان فعالیت آنها می باشد. به طور معمول دیزل ژنراتور ها را بر اساس معیارهای متفاوتی دسته بندی می نمایند. یکی از معیار های مهم در دسته بندی دیزل های ژنراتوری بر اساس نوع موتور موجود در این وسایل کاربردی می باشد. بر این اساس اصولا موتورهای دیزلی و ژنراتوری به سه دسته کلی طبقه بندی می شوند.

این مدل ژنراتور برق دیزلی برای موارد خاصی استفاده می‌گردد و بهتر است که از آن برای رویکرد اقتصادی استفاده نکنید. با خرید دیزل ژنراتور چند منظوره خواهید توانست نیاز خود را از جهت تامین برق برطرف ساخته و نگرانی نداشته باشید. قیمت دیزل ژنراتور به سه عامل اصلی دیزل، کنترلر و ژنراتور بستگی دارد.

این محصول دارای سیستم خنک‌کننده هوا می‌باشد و عملکرد بهینه‌ای در راستای مصرف خانگی دارد. دیزل ژنراتور‌های خارجی با برند‌های معتبر و جهانی و با کارکرد فوق‌العاده به بازار جهانی ارائه شده‌اند. برند‌هایی نظیر پرکینز، کامینز و ولوو دارای مدل‌های بی‌نظیر دیزل ژنراتور می‌باشند. بهره‌گیری از موتور اصل و ارائه خدمات پس از فروش آن‌ها، امکان استفاده از آن‌ها را بدون دغدغه فراهم کرده است.

در زمانی که ژنراتور به ظرفیت کامل خود رسید، یعنی تنظیم کننده ولتاژ به حالت تعادل خود رسیده و جریان DC کافی را برای خروجی دستگاه تولید می‌کند و … یکی دیگر از مباحث بسیار مهم در انتخاب ژنراتور سیستم تحریک آن می باشد که می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد دایم دیزل ژنراتور داشته باشد. در این مرحله، سوخت وارد هوای متراکم و داغ شده و شروع به سوختن می‌کند تا زمانی که به مرکز فوقانی برسد که در این حالت تأمین سوخت متوقف می‌گردد.

اولین و مهم ترین مزیت انتخاب اندازه مناسب برای دیزل ژنراتور ها، عدم خراب شدن دستگاه می باشد. دیزل ژنراتور ها اگر در اندازه مناسب تهیه نشوند، قطعات داخلی آن ها دچار نقص خواهد شد و افراد هر روزه می بایست هزینه ای برای تعمیرات بپردازند. معمولا در کارخانجات و مراکز بزرگ صنعتی و تجاری برای تهیه ژنراتور برق تنها توان مورد نیاز خود برای روشن ماندن دستگاه هایی که نباید خاموش شوند یا خاموش شدن آن ها ضرر خواهد داشت را محاسبه می کنند و به آن اکتفا می کنند . دینام شامل بسیاری از قطعات پیچیده است، اما یکی از مهم ترین اجزای آن روتور است.

دیزل ژنراتورهای آماده به انجام کار اضطراری و نیروگاه‌های آبی به عنوان عملکرد ثانویه، استفاده گسترده‌ای برای محافظت از شبکه‌های ملی مختلف در هر زمان و به دلایل مختلف در آمریکا و انگلستان دارند. به‌طور مثال در انگلستان تعداد ۰٫۵ GWe از دیزل‌ها به‌طور منظم استفاده می‌شوند تا از شبکه ملی حمایت کنند که پیک بار آن ۶۰ GW است. این‌ها در مجموعه‌ای با سایزی معادل با ۲۰۰kw تا ۲MW قرار گرفته‌اند.

حتی اگر دستگاه کنترل فشار روغن روی ژنراتور نصب شده باشد، تمیز کردن ژنراتور، قبل از شروع کار موتور برای جلوگیری از خرابی بسیار مهم است. قرار دادن موتور دیزل ژنراتور در هوای پاک برای خنک کردن موتور و تازه کردن هوای آن ضروری است. موتور های با توان دیزلی با سیستم خنک کننده آبی همراه هستند ولی تهویه هم به همان میزان اهمیت دارد. سیستم خنک کننده آبی، همراه با تهویه هوا در داخل محفظه می تواند از بالا رفتن بیش از حد دما جلوگیری کند.

موتور دیزل با مایع خنک کننده مقاوم تر از سایر موتور دیزل ها در بازار است. موتور ژنراتوری که با سوخت دیزل (گازوئیل) کار می کند، از تزریق مستقیم سوخت استفاده می کند. ذخیره سازی دیزل نسبتا ساده (خطرناک) است چون سوختی با کمترین درجه آتش گیری است. دیزل در تمام پمپ بنزین ها در دسترس است و در قوطی یا بشکه محافظت می شود.

سلام جناب کریمی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. سلام جناب طاهرخانی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. سلام جناب طیبی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

در هنگام استفاده از دیزل ژنراتورها باید اقدامات احتیاطی مناسبی در نظر گرفت؛ مانند استفاده از سیم و کابل های با کارآمدی بالا. خاموش شدن اتوماتیک دیزل ژنراتور را در مواقعی که ژنراتور باید بطور دایمی نصب می شود نباید فراموش کرد تا در صورت افزایش فشار (برای جلوگیری از آسیب به موتور یا ژنراتور) دستگاه به صورت خود کار خاموش شود. درجه حرارت بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور در هنگام افزایش بیش از حد حرارت می شود. فشار نامناسب روغن در موتور ژنراتور باعث کارکرد نامناسب دیزل ژنراتور می شود.

شرکت‌های سازنده بر طبق توافق جهانی برای هر ژنراتور رتبه‌ای قائل می‌شوند. یک دیزل ژنراتور بار بیشتری می‌گیرد هنگامی که سوخت تأمینی برای احتراق در سامانه افزایش می‌یابد و بار رها خواهد شد اگر سوخت تأمینی کاهش یابد.

در کاربردهای پیچیده‌تر، این ژنراتور می‌تواند به‌عنوان پشتیبان شبکه در زمان اوج بار به کار گرفته شود و انرژی الکتریکی را به شبکه تزریق کند. برای تولید برق در کشتی‌ها و در مکان‌های دوردستی که امکان دسترسی به شبکه برق مسیر نیست نیز از دیزل ژنراتور استفاده می‌شود.

آهنگ جدید

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما
این پلتفرم با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی محتوای تولیدی خود را ایجاد می‌کند، اما استفاده از این محتوا برای هرگونه انتقاد یا تشویق از سوی ما توصیه نمی‌شود.