شبکه Lightning چیست؟ – خانه


شروع 2015 (2015) ، جوزف پون و دریای تادئوس ایده شبکه Lightning در یک مقاله سفید معرفی شد و در ژانویه 2018 (فوریه 2017) ، شرکت Blackstream از این ایده برای راه اندازی یک شبکه آزمایشی Lightning برای بیت کوین استفاده کرد. لازم به ذکر است که جک دورسی سپس حمایت خود را از این شبکه اعلام کرد.

شبکه Lightning معروف ترین پلتفرم برای مقیاس بندی ارزهای رمزنگاری شده است. به همین دلیل ، بسیاری از توسعه دهندگان ابزارهایی را برای تسهیل مبادلات با هدف کار با شبکه ارائه می دهند. این شبکه می تواند مقیاس پذیری قابل توجهی را برای بلاک چین م paymentsثر و پرداخت ها و هزینه های فوری ارائه دهد. با گسترش این شبکه ، درک کامل نحوه عملکرد آن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و مزایای استفاده از آن بسیار مهم می شود.

مساله غیرقابل تغییر بودن را توضیح دهید

بیت کوین با هدف حذف واسطه ها در معاملات و تلاش برای دستیابی به ویژگی های غیر متمرکز بلاک چین با حذف چنین واسطه هایی ایجاد شد. اما حفظ ماهیت بلوک های غیر متمرکز یک مشکل غیر قابل اندازه گیری ایجاد می کند.

مقالات مرتبط:

غیرقابل اندازه گیری یکی از مسائل اصلی فناوری بیت کوین است. به دلیل هزینه معاملات ثابت و سرعت پایین ارتباط بین خریداران و فروشندگان در بستر بیت کوین ، سرعت این شبکه های پرداخت ارزهای رمزپایه کندتر از سایر شبکه های پرداخت است.

برای درک بهتر کندی شبکه بیت کوین ، در نظر بگیرید که شبکه ویزا اغلب 24000 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. در حالی که شبکه بیت کوین فقط می تواند 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

مقیاس پذیری در بلاک چین به این معنی است که با افزایش کاربران و معاملات ، می توان درخواست های قابل اجرا را مدیریت کرد و عملکرد عادی شبکه مختل نشد.

به نظر نمی رسد اندازه گیری برای افرادی که اخیراً روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند یا این ارز دیجیتالی را برای ذخیره سازی طولانی مدت خریداری کرده اند ، مسئله ای جدی باشد. زیرا آنها مجبور نیستند چند ثانیه دیگر منتظر بمانند تا یک تراکنش مزاحم را انجام دهند. با این حال ، اگر شبکه بیت کوین اصلی ترین روش پرداخت باشد ، باید بتواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند. زیرا هیچ کس مایل به استفاده از روشی برای پرداخت الکترونیکی نیست که در طول انتقال ساعت به زمان نیاز داشته باشد.

مبادلات شبکه بیت کوین در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 (نیمه دوم سال 2017) زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش ها و کارمزد را افزایش داد.

وارد شبکه Lightning شوید

با مقایسه شبکه Lightning و فناوری مورد استفاده در بلاک چین ، می توان دریافت که در شبکه Lightning ، بیت کوین نیازی به ثبت دقیق و سریع تراکنش ها ندارد و همچنین ، کانال های امن بین افرادی ایجاد می شود که می توانند مبادلات بیت کوین را بی نظیر و بی نظیر کنند. tandhingane زنجیره تراکنش اصلی سریعتر ارائه می شود.

مهندسان Blockchain شبکه Lightning را یک قرارداد هوشمند می دانند که نیازی به ذخیره همه معاملات در Blockchain را حذف می کند. در ادامه ، با یک مثال ، نحوه استفاده از این شبکه را توضیح می دهیم:

فرض کنید آلیس و باب می خواهند به طور منظم بیت کوین مبادله کنند. آنها می توانند از صرافی های معمولی برای این کار استفاده کنند ، اما برای افزایش معاملات در آن صرافی ها ، باید هزینه ای نیز برای هر تراکنش پرداخت کنند. اگر آلیس و باب به جای مبادله و ثبت نام در بلاک چین ، بین خود یک کانال پرداخت ایجاد کنند ، می توانند تا آنجا که می خواهند تجارت کنند. هنگام ایجاد یک کانال بین دو کاربر ، اولین تراکنش در بلاک چین و جایی که آن است ، مقدار رمز ارز اولیه ای که هر کدام در کانال وارد می شوند ، ثبت می شود.

وقتی دو کاربر می خواهند یک مبادله را به پایان برسانند ، کافی است آخرین وضعیت معامله را به بلوک اصلی چین ارسال کرده و آخرین وضعیت موجودی را در بلاک چین ثبت کنند.

آلیس و باب می توانند هنگام استفاده از شبکه Lightning یک کیف پول عمومی ایجاد کنند. کلید عمومی هر دو امضای اصلی این کیف پول و کلید خصوصی هر یک راه دسترسی به آن است. پس از ایجاد یک کیف پول ترکیبی ، آنها می توانند معاملات نامحدودی بین خود ایجاد کرده و آن تراکنش ها را نه در بلوک اصلی ، بلکه در یک شبکه ویژه Lightning ثبت کنند. شبکه تمام تراکنش های بین آنها را پیگیری می کند و بلوک اصلی فقط در صورت بسته بودن کانال این موارد را ثبت می کند.

زمان لازم برای تکمیل تراکنش در شبکه Lightning تنها در صورتی است که دو کیف پول به هم متصل باشند.

اگر فرض کنیم نتیجه نهایی 100 تراکنش کوچک بین آلیس و باب دارای یک بیت کوین به آلیس است ، پس از بسته شدن کانال ، باب بیش از یک بیت کوین از کیف پول مشتری دریافت می کند و در ابتدا آن را مسدود می کند. تنها یک برداشت بیت کوین از تمام معاملات ثبت می شود. این نه تنها سرعت معاملات را افزایش می دهد. ترجیحاً فضای مورد نظر را در کانال اصلی کاهش دهید.

مزایای شبکه Lightning

مقرون به صرفه بودن و سرعت انجام معاملات تنها مزایای استفاده از شبکه Lightning نیستند. زیرا هیجان انگیزترین نکته در مورد این شبکه امکان تغییر محبوب ترین روش مبادله بیت کوین است. کانال های پرداخت Lightning فقط به افراد محدود نمی شود و همچنین می تواند بین موسسات مالی ایجاد شود.

فقط به این ترتیب موسسه مالی معاملات بیت کوین را در شبکه Lightning ثبت می کند و از تراکنش های واقعی بیت کوین برای تکمیل حساب فقط در پایان هر دوره استفاده می کند. ممکن است شما یک سرمایه گذار و صاحب بیت کوین باشید که به یک شبکه بزرگ و پیچیده از کانال های Lightning خصوصی متصل می شوید. این شبکه در حال یافتن کارآمدترین راه برای انتقال بیت کوین است.

هدف شبکه Lightning افزودن کارکردهایی مانند استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای بورس یا حتی ارسال توکن بین بلاک های مختلف است و در نهایت می تواند جایگزینی برای مبادلات ارزهای دیجیتال شود. در حالی که برخی از تحلیلگران هنوز شبکه Lightning را یک فناوری سفته بازی می دانند که هنوز ارزش خود را در دنیای واقعی ثابت نکرده است ، برخی دیگر آن را نقطه عطف شبکه ارزهای دیجیتال می دانند.

تاثیر شبکه های رعد و برق بر آینده ارزهای دیجیتال

مقالات مرتبط:

ارز دیجیتال یک روند اصلی در این جهان است و شبکه Lightning برای کمک به مقیاس گذاری سیستم ایجاد شده است. شبکه آینده اجازه می دهد تا بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت اصلی مورد استفاده قرار گیرد.

پس از انتشار مشخصات و قوانین شبکه Lightning ، محققان به طور رسمی امنیت این شبکه را تأیید کردند و احتمالاً مانند ارزهای رمزنگاری شده ، این شبکه برای مدت طولانی در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

از نظر شما ، موقعیت شبکه Lightning در آینده صنعت ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم