شناسایی اولین مورد اومیکرون در ایران

[ad_1]

فرارو- Omicron بالاخره وارد ایران شد. از هفته گذشته کارشناسان نسبت به ورود این سویه جدید کرونا به کشور هشدار دادند و اکنون ورود اومیکرون به ایران رسما تایید شده است. سازمان بهداشت جهانی این گونه جدید را به عنوان یک مشکل شناسایی کرده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت صبح امروز گفت: در جلسه اضطراری ستاد کرونا که امروز با حضور دکتر دکتر برگزار شد. بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابتلا به کرونا در ایران تایید شد. .

محمد هاشمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در جلسه اضطراری امروز، ضمن تایید مشاهده یک مورد جدید کرونا در کشور، همه اعضا درباره تدوین پروتکل جدید بهداشتی بحث و تبادل نظر کردند. نظرات و پیشنهادات خود را به ستاد ملی کرونا ارسال کنید.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه نتایج جلسه امروز در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری از انتشار سویه های جدید در کشور متعاقبا اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد، تاکید کرد: بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید می شود.

در همین حال، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به تشخیص قطعی موارد ابتلا به کرونا در کشور در افرادی که به کشورهای همسایه سفر می‌کنند، گفت: یک یا دو مورد مشکوک به اومیکرون در زیر داریم. تحقیق و بررسی.” برای مثال.

محمدمهدی گویا در تشریح ورود سویه جدید کرونا به نام Omicron به کشور گفت: اکنون اولین موارد شناسایی شده در کشور مردانی هستند که به یکی از کشورهای همسایه سفر می کنند و در آن کشور علائم بیماری شروع می شود. ، سپس آنها وارد کشور می شوند.”

وی گفت: بلافاصله آزمایشات برای این مرد انجام شد و دیروز آزمایشگاه تشخیص قطعی داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک مورد تشخیص در کشور داریم و یکی دو مورد مشکوک در دست بررسی داریم. اعلام می کنیم که نتایج نهایی آزمایش مشخص است و همه آنها به دقت رصد شده اند.

وی گفت: طیف وسیعی از کیت‌ها در آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی موجود است و می‌توانیم پیچیده‌ترین نوع اومیکرون‌ها و ویژگی‌های ژنتیکی آن‌ها را شناسایی کنیم.

درخواست محدودیت

صبح امروز دکتر حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته ملی علمی کرونا گفت: باید تحریم‌ها و قرنطینه‌های موجود را دوباره اعمال کنیم. توصیه ما این است که به عقب برگردید و قرنطینه را برای حداقل چهار هفته دوباره اعمال کنید. زیرا اگر قرار باشد اوج آمیکرون در آن کشور وجود داشته باشد، زیرا زمان شیوع ویروس بسیار سریع است، به احتمال زیاد در چند هفته آینده شاهد آن اوج خواهیم بود.

جماعتی گفت: توصیه ما این است که قرنطینه مدارس، دانشگاه‌ها، کنسرت‌ها، ورزشگاه‌ها، رستوران‌ها و باشگاه‌های بالای 10 نفر انجام شود و این ممنوعیت لغو شود. زیرا این یک موضوع جدی است و اگر این اقدامات را انجام ندهیم، طی سه تا چهار هفته آینده شاهد اوج گیری آمیکرون در کشورمان خواهیم بود.

ما فقط 17 روز فرصت داریم تا با Omicron کار کنیم

عضو کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا با تاکید بر اینکه خطر omcron جدی است و می‌تواند تا 17 روز آینده کشور را درگیر کند، گفت: علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن‌های تقویت‌کننده دوز به افراد 18 ساله ضروری است. در این زمینه اقدام کنید؛ زیرا ممکن است دو تا سه هفته دیگر درگیر موج جدیدی باشیم که با آمیکرون در راه است.

دکتر پیام طبرسی در حاشیه جلسه کمیته علمی ملی کرونا در خصوص میزان نگرانی از ورود آمیکرون به کشور گفت: وضعیت کشورهای دنیا را می بینیم که تعداد کشورهایی که آمیکرون در آنها شناسایی شده است. هر روز در حال افزایش است.” در کشور ما هم دور از ذهن نیست که وارد شده است; زیرا در نهایت نمی توان مرز را مسدود کرد و روزانه تعداد زیادی مسافر از کشورهای مختلف وارد کشورمان می شوند.

وی افزود: نکته ای که در مورد آمیکرون وجود دارد این است که اگر آمیکرون وارد شود 17 روز سویه غالب خواهد بود که برای دلتا حدود 100 روز است. اگر یک مورد آمیکرون را در کشور فعلی شناسایی کنیم، ممکن است این کشور تا 17 روز دیگر درگیر آمیکرون شود و نقشه آبی کشور بلافاصله به یک نقشه قرمز تبدیل شود.

طبرسی گفت: بنابراین آنچه در حال حاضر مهم است رعایت نکات بهداشتی و مسائل مهم است. در همان زمان الان شب یلدا بودیم و از دوستانم خواستم در فضای بسته نباشند. امروز نگران بودیم که در خیلی جاها کنسرت برگزار شود. اتاق کنسرت بسته بود و مردم می‌توانستند ماسک‌های خود را بردارند و این می‌تواند منجر به شیوع بیماری شود.

وی گفت: نکته مهم دیگر این است که تزریق واکسن دوز تقویت کننده که بالای 18 سال که سه ماه است واکسینه شده اند باید با دوز تقویت کننده تزریق شود. چون ممکن است فرصت دیگری نداشته باشیم و درگیر موج جدیدی شویم که تا دو سه هفته دیگر با آمیکرون خواهد بود تا هر چه سیستم ایمنی و ایمنی جمعی بالاتر باشد انشالله موفق شویم. لازم به ذکر است که خطرات آمیکرون جدی است. زیرا در سراسر جهان فراگیر شده است و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

طبرسی گفت: به دلیل اینکه مدت زمان آن بسیار کوتاه است و در دو سه روز تکثیر می شود، رعایت بهداشت ضروری است.

او درباره وضعیت مدرسه و رعایت پروتکل در مدرسه گفت: «مدرسه یک مسئله بسیار جدی است. امروز تصمیم گرفتیم نامه ای از کمیته علمی به ستاد ملی کرونا ارسال کنیم و توصیه کنیم که محدودیت های جدی اعمال کنیم. چندین کشور اروپایی که این ممنوعیت را رد کردند، مجدداً این ممنوعیت را اعمال کردند. هلند اکنون در شب کریسمس در قرنطینه است. خیلی از دوستانم برای ژانویه بلیط اروپایی گرفتند یا مردم می خواستند به ایران بیایند.

طبرسی گفت: توصیه من این است که افرادی که در ایران هستند، به اروپا سفر می کنند و افرادی که می خواهند به ایران بیایند با این شرایط نیایند. با این حال، این یک مشکل جدی است. حداقل به اعضای خانواده احترام بگذارید تا بیمار نشوند. در چند روز گذشته به مواردی برخورد کردیم که از خارج از کشور به ایران آمده بودند، الان در ایران این بیماری تحت کنترل است اما می آیند و مادر یا پدرشان را مریض می کنند.

او گفت: «ما باید بر یک چیز تأکید کنیم، اگر می‌خواهیم کاری در مورد آمیکرون انجام دهیم، اکنون زمان آن است. الان که در کنترل نسبی است باید اقدام کنیم اما وقتی پیک را امضا کنیم دیگر بسته یا باز کردن مجلس فایده ای ندارد. ما هم همه این موارد را به ستاد اعلام کردیم. بحث در حال حاضر این است که ما باید این ممنوعیت را جدی‌تر بگیریم و اکنون زمان آن فرا رسیده است.

طبرسی گفت: 100 روز برای دلتا برای Omicron نداریم اما 17 روز داریم. اگر امروز شناسایی شود، ما به مدت 17 روز با امواج امیکرون مواجه خواهیم شد. اگر بخواهیم مرزها را ببندیم، می خواهیم ممنوعیت ایجاد کنیم و … الان وقتش است. این به سلامت عمومی کمک می کند، اگر آمیکرون با موجی که ایجاد می کند شکل بگیرد، سیستم بهداشت و درمان و جامعه دوباره درگیر می شود و باید شاهد کسب و کار زیادی باشیم.

سازمان بهداشت جهانی در مورد omicron هشدار می دهد

سویه های آمیکرون ویروس کرونا در 89 کشور در سراسر جهان شناسایی شده است و میزان بروز این ویروس در مناطقی که طغیان یک و نیم تا سه روز اتفاق می افتد دو برابر شده است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، سویه های آمیکرون به سرعت در کشورهایی که جمعیت زیادی با تکیه بر کمپین های واکسیناسیون علیه کووید 19 واکسینه شده اند، در حال گسترش است.

با این حال، مشخص نیست که آیا گسترش سریع سویه‌های emicron به مقاومت ایمنی مرتبط است یا افزایش سطح ویروس.

با این حال، ممکن است ترکیبی از این دو عامل در شیوع گسترده سویه های آمیکرون نقش داشته باشد.

کارشناسان می گویند برای درک شدت سویه و اثرات پیش از واکسیناسیون و مصونیت در برابر شدت بیماری به داده های بیشتری نیاز است.

یکی از ناشناخته‌های آمیکرون، سرعت ایجاد موارد حاد بیماری کووید 19 است. داده‌های اولیه از آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که سویه آمیکرون در مقیاس وسیع باعث ایجاد موارد کووید 19 نمی‌شود.

با این حال، سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز شنبه گفت که اطلاعات کافی برای قضاوت در مورد شدت بیماری کووید 19 در بیماران مبتلا به آمیکرون در اختیار ندارد.

در بیانیه آمده است: «برای درک شدت این سویه و تأثیرات پیش از واکسیناسیون و ایمنی بر شدت بیماری به داده‌های بیشتری نیاز است».

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel