شواهدی از وجود سیارات فراخورشیدی در یک سیستم سه ستاره – زومیت


GW Ori یک سیستم ستاره ای است که در فاصله 1300 سال نوری از زمین در صورت فلکی حوت واقع شده است. این سیستم توسط یک دیسک بسیار بزرگ از گاز و گرد و غبار احاطه شده است ، که این ویژگی مشترک سیستم های ستاره جوان است. اما بهتر از همه ، این سیستم از سه ستاره تشکیل شده است ، نه یک ستاره.

دیسک GW Ori به دو حلقه زحل با فاصله زیاد بین آنها تقسیم می شود. حلقه بیرونی دارای انحراف 38 درجه است. دانشمندان در تلاش هستند تا وقوع این سیستم را توضیح دهند. برخی معتقدند که شکاف دیسک نتیجه یک یا چند سیاره موجود در سیستم است. در این صورت با اولین سیاره هایی که در مدار سه ستاره با هم هستند مواجه می شویم. این سیاره مدار نامیده می شود.

اکنون سیستم GW Ori با جزئیات بیشتری مدل سازی شده است و محققان معتقدند که یک سیاره گازی به اندازه مشتری بهترین توضیح برای علت ترک خوردگی ابرهای ابر است. این سیاره هنوز مشاهده نشده است. اما به گفته ستاره شناسان ، عمر وی تنها یک میلیون سال است.

مقاله تحقیقی در شماره ماه سپتامبر ماهانه اعلامیه های ماهانه انجمن سلطنتی نجوم منتشر شد. به گفته دانشمندان ، این مطالعه با توضیح دیگری بر اساس لحظه گرانش ستاره که باعث پاکسازی دیسک شده است ، مغایرت دارد. مقاله اخیر نشان می دهد که آشفتگی دیسک برای اثبات این تعریف کافی نیست. بر اساس نتایج این مطالعه ، سیاره ها می توانند به روش های غیر منتظره ای شکل بگیرند.

تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ ALES سمت چپ: ساختار حلقه دیسک GW Ori با حلقه های داخلی جدا از بقیه دیسک. راست: مشاهده SPHERE: سایه داخلی ترین حلقه را روی بقیه دیسک نشان می دهد.

اگر نسخه اصلی فیلم جنگ ستارگان جورج لوکاس را دیده اید ، ممکن است قبلاً با سیاره هایی آشنا شوید که دو ستاره در آن بالا می آیند و در آسمان ظاهر می شوند. تاتوین ، سیاره ای غبارآلود لوک اسکای واکر ، در یک سیستم ستاره ای دوتایی قرار دارد. اما سیاره ای که به دور سه ستاره می چرخد ​​بیگانه خواهد بود.

اگر حیات بتواند در غول گاز سیستم GW Ori زنده بماند ، نمی توان دریافت که سه ستاره در آسمان وجود دارد ، بلکه یک جفت ستاره وجود دارد. زیرا دو ستاره داخلی بسیار نزدیک هستند و شبیه یک نقطه نور هستند. سیارات می چرخند ، ستارگان به همان ترتیب طلوع و غروب می کنند.

برای یافتن سیاره ای سه ستاره ، دانشمندان شواهدی از وجود ستاره ای دیگر به نام GG Tau A در فاصله 450 سال نوری از زمین پیدا کردند. اما محققان می گویند شکاف گاز و حلقه گرد و غبار GW Ori نمونه های خوبی هستند. به گفته جرمی اسمالوود ، نویسنده اصلی مطالعه جدید از دانشگاه نوادا:

برای اولین بار ، شواهدی از سیارات در حال گردش پیدا می کنیم که باعث آسیب رساندن به گرد و غبار می شوند.

آلیسون یانگ از دانشگاه لستر در انگلستان معتقد است که ستاره های GW Ori عامل شکاف های دیسک سیستم هستند ، نه سیارات. او برای مشاهدات تلسکوپ ALMA و تلسکوپ غول پیکر شیلی متقاعد شده است که بیش از شواهد کافی برای اثبات وجود این سیاره وجود دارد.

مقالات مرتبط:

اگر فرضیه سیاره ای تأیید شود ، تشکیل سیارات در سیستم ثابت می شود. بسیاری از جهان هایی که به عنوان سیاره های دوقطبی شناخته می شوند ، اکنون به طور همزمان در حال گردش به دور دو ستاره شناخته شده اند. اما یافتن یک سیاره سه ستاره دشوارتر است. برآوردها نشان می دهد که حداقل یازده ستاره از سیستم سه تایی یا بالاتر هستند. اما این احتمال وجود دارد که چنین سیاره هایی بتوانند ثابت کنند که سیاره ها در همه شرایط و همچنین در عجیب ترین سیستم ها وجود دارند. به گفته دکتر نایلون ، یک سیاره ممکن است بیش از سه ستاره تشکیل دهد. در نتیجه ، ممکن است سیارات فراخورشیدی در شرایط نامعلوم ظاهر شوند. شاید بتوانیم سیاره هایی را در سیستم های چهار ، پنج یا شش ستاره پیدا کنیم.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances