قیمت انواع میوه در بازار; از سیب فوجی و انبه پاکستانی گرفته تا فیسالیس و کیوی قرمزفراروسیب و پرتقال متنوع ترین میوه های موجود در بازار امروزی هستند. سیب فوجی، سیب ترش سبز و انواع سیب های لبنانی هم اکنون در میوه فروشی ها موجود است و حداقل چهار نوع پرتقال در اندازه های مختلف وجود دارد. احتمالا سیب قرمز فوجی با خال های زرد را امتحان کرده اید و سیب لبنانی را مدل معمولی زرد و قرمز می نامند.

به گزارش فرارو، در میان انواع پرتقال موجود در بازار، قیمت پرتقال ساوت تامسون از تمامی مدل ها بالاتر است. می گویند در تهران تفاوت نظافت باعث گرانی آهک تامسون جنوبی نسبت به مدل های دیگر می شود. در این فصل در کنار میوه های وارداتی مانند موز، نارگیل، آناناس و انبه، میوه هایی مانند فیسالیس و کیوی قرمز نیز به چشم می خورد. میوه ها کیلویی نزدیک به 100 هزار تومان است.

نوعی سیب

انواع مختلفی از سیب وجود دارد. از سیب سبز ترش و سیب فوجی گرفته تا سیب زرد و قرمز لبنانی. سیب سبز ترش یکی از گران ترین سیب های موجود در بازار است و در برخی از باغات میوه و تره بار یافت نمی شود. اکنون قیمت سیب سبز ترش در میوه فروشی ها به کیلویی 40 هزار تومان رسیده است. منشاء این میوه استرالیاست اما اکنون در چندین شهر ایران برداشت می شود. فوجی یکی از محبوب ترین سیب های موجود در بازار است. رنگ قرمز و زرد این سیب نشان می دهد که این سیب یک محصول هیبریدی است و گفته می شود اولین بار توسط ژاپنی ها معرفی شده است.

سیب فوجی هم اکنون در میوه فروشی ها کیلویی 30 تا 35 هزار تومان قیمت دارد. سیب قرمز معمولاً از نظر تره از سایر سیب‌ها ارزان‌تر است و به آن سیب قرمز لبنانی می‌گویند. هم اکنون قیمت سیب قرمز در میدان تره بار تهران 12 هزار و 500 تومان و سیب زرد لبنانی کیلویی 13 هزار و 500 تومان به فروش می رسد. طی چند سال گذشته، سایت‌های فروش آنلاین میوه، سیب زرد و قرمز را برای کم‌آبی به محصولات خود اضافه کرده‌اند. این سیب های رنگی با قیمت کمتری نسبت به سیب های زرد و قرمز معمولی به فروش می رسند.

قیمت انواع سیب در بازار و سبزی

نوعی سیب

یک کیلو می ارزد

سیب سبز ترش

40000 تومان (میوه فروشی)

سیب فوجی

30 تا 35 هزار تومان (میوه فروشی)

سیب قرمز لبنانی

12 هزار و 500 تومان (کامیون)

سیب زرد لبنانی

13 هزار و 500 تومان (کامیون)

نوعی پرتقال

پرتقال، لیمو و نارنگی به عنوان مرکبات در بازارهای میوه و سبزیجات و میوه فروشی ها به فروش می رسد. در حال حاضر حداقل چهار نوع پرتقال در میوه فروشی ها وجود دارد. تامسون نارنجی جنوبی، تامسون شمالی، رسمی شمالی و رسمی جنوبی. گران ترین نوع پرتقال تامسون ساوت است و در تهران کیلویی 15 هزار و 900 تومان به فروش می رسد. پرتقال تامسون نورث 9 هزار و 500 تومان و پرتقال جنوبی و شمالی در میدان طرح به صورت رسمی با همین قیمت به فروش می رسد.

منشا لیمو در شرق است، اما اکنون در مناطق گرمسیری مانند مصر و دیگر کشورهای شمال آفریقا برداشت می شود. شاید تا به حال نام لیموی صحرای استرالیا یا رنگپور را نشنیده باشید، اما ما معمولا در ایران با لیموی سنگی، لیمو ترش و لیمو شیرین سروکار داریم. مهم ترین تفاوت بین لیمو ترش و لیمو ترش این است که قند بیشتری دارد، اگر تفاوت قیمت بین این دو نباشد. تقریبا سه سال پیش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس شهرستان جهرم را قطب تولید لیمو شیرین در جهان معرفی کرد. پرتقال شیرین 16 هزار و 500 تومان و پرتقال ترش و پرتقال 12 هزار و 400 تومان فروخته شد. نارنگی در میوه ها و سبزیجات نیز یافت می شود. 13 هزار و 500 تومان فروخته شد.

قیمت مرکبات در طرح

نوعی پرتقال

قیمت هر کیلو در طرح

نارنجی تامسون جنوبی

15 هزار و 900 تومان

تامسون اورنج شمالی

9500 تومان

رسمی نارنجی جنوبی

9500 تومان

نارنجی رسمی در شمال

9 هزار تومان

لیمو ترش و لیمو ترش

12 هزار و 500 تومان

لیمو

16 هزار و 500 تومان

ماندارین

13 هزار و 500 تومان

انواع میوه های خاص

انبه، نارگیل، آووکادو، فیسالیس و کیوی قرمز به دلیل ارزشی که دارند را باید جزو میوه های خاص دانست. قیمت انبه در سال جاری به 250 هزار تن در کیلوگرم افزایش یافت اما اکنون قیمت آن به 150 تا 180 هزار تن در کیلوگرم رسیده است. انبه یکی از میوه های وارداتی به ایران است و در حال حاضر بسیاری از انبه های موجود در بازار از کنیا و یا از هند و پاکستان وارد می شود. البته در مناطق گرمسیری ایران مانند هرمزگان امکان کاشت انبه وجود دارد. بیشتر نارگیل‌هایی که در میوه‌فروشی‌ها یافت می‌شوند از سریلانکا، اندونزی، فیلیپین و هند می‌آیند و گفته می‌شود که منشأ آن از جنوب و جنوب شرق آسیا است.

برخی فروشگاه های اینترنتی نارگیل ۷۰۰ گرمی را ۴۵ هزار تومان و در طرح تهران کیلویی ۴۴ هزار تومان می فروشند. آووکادویی که در بازار مشاهده می کنید، علاوه بر تولید داخل، از ترکیه و کنیا نیز قابل واردات است. البته خاستگاه اصلی این میوه را باید مکزیک دانست. قیمت بسته 450 گرمی آووکادو حدود 60000 تومان است. فیسالیس یکی از میوه هایی است که نام آن را شنیده اید. به آن شاهزاده خانم پشت پرده می گویند و مناطق معتدل و نیمه گرمسیری دنیا محل مناسبی برای کاشت این میوه است و قیمت آن به کیلویی 85 هزار تومان رسیده است.

کیوی قرمز نیز به دلیل طعم و ظاهر متفاوت، گرانتر از کیوی معمولی فروخته می شود. کیوی قرمز در میوه فروشی ها کیلویی 90 هزار تومان است و کیوی معمولی را با کمتر از 50 هزار تومان می توان خرید. کیوی قرمز طعم کمی شیرین دارد، بذر آن ابتدا در چین کاشته شد و اکنون در مازندران ایران قابل برداشت است.

قیمت برخی از میوه ها در بازار

انواع میوه های خاص

یک کیلو می ارزد

لطفا

150 تا 180 هزار تومان

نارگیل

65 هزار تومان

آووکادو

100 تا 120 هزار تومان

فیسالیس

85 هزار تومان

کیوی قرمز

90 هزار تومان

میوه های دیگر

موز، انار، خیار، انگور، هندوانه و سایر میوه ها نیز در این فصل به فروش می رسد. موزه های موجود در بازار یا محصولی از جنوب کشور به ویژه سیستان و بلوچستان هستند و یا از کشورهایی مانند امارات، ترکیه و فیلیپین می آیند. آمار گمرک در سال های اخیر نشان می دهد کشورهایی مانند چین و هند نیز به ایران موز صادر کرده اند و قیمت این میوه به 27 هزار تن در هر تن می رسد.

انار ساوه و فیروزکوه از پرطرفدارترین انواع انار موجود در بازار است، اما این میوه ها در شهرهای متعددی مانند یزد، قم، اصفهان، نی ریز و مشهد نیز برداشت می شود. در ترهبار قیمت انار ساوه کیلویی 17 هزار تومان و در میوه فروشی ها انار به کیلویی 30 تا 40 هزار تومان رسیده است. الان فصل هندوانه نیست، اما سال هاست که به خاطر شب یلدا هندوانه در زمستان فروخته می شود. هندوانه خیس یک مدل نسبتا گرد و راه راه است. مدل‌های استرچ با پوست روشن‌تر به پوست سفید معروف هستند و همدان یکی از این خاستگاه‌ها محسوب می‌شود. هندوانه کیلویی 6600 تومان در میوه فروشی ها با قیمتی بیش از 10000 تومان به فروش می رسد.

شراب سفید و شراب چاودار نیز در حال حاضر فروخته می شود. مدل سفید بی دانه شیرین ترین شراب است و به آن شراب کشمشی می گویند. شراب مهری که اندازه آن بزرگتر است به شراب مجمع نیز معروف است. در میدان تره بار شراب سفید 24 هزار تومان و شراب مهری 15 هزار تومان فروخته می شد.

قیمت سایر میوه ها در طرح

انواع میوه ها

یک کیلو می ارزد

موز

27 هزار تومان

انار

17 هزار تومان

هندوانه

کیلویی شش هزار و 600 تومان

شراب سفید

24 هزار تومان

شراب مهری

15 هزار تومان

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances