چگونه زبان فرانسه را با سادگی و اصولی یاد بگیریم؟


زبان فرانسه یکی از رایج ترین زبان های جهان است که ۲۹ کشور آن را به عنوان زبان رسمی آن انتخاب کرده اند. گروهی از کشورهایی که از زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی خود استفاده می کنند، گروه فرانکوفون نامیده می شود. فرانسوی چهارمین زبان در اتحادیه اروپا و دومین زبان در کانادا است. بر اساس آخرین آمار در سال 2019، فرانسوی زبان مادری 80 تا 110 میلیون نفر است و 190 میلیون نفر دیگر از این زبان به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. در کل، حدود 300 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند. بسیاری از کتاب ها در زمینه هنر، فلسفه، ادبیات و فرهنگ در سراسر جهان به زبان فرانسه نوشته شده اند. بنابراین زبان فرانسه تأثیر عمیقی بر فرهنگ و هنر همه کشورهای جهان دارد. پس از انگلیسی و چینی ماندارین، فرانسوی سومین زبان در دنیای تجارت است. به عبارت دیگر، اگر می خواهید وارد دنیای تجارت بین الملل شوید، تسلط بر زبان فرانسه می تواند به شما کمک کند.

زبان فرانسه را یاد بگیرید

زبان فرانسه از نظر دستور زبان و تلفظ با انگلیسی بسیار متفاوت است، بنابراین یادگیری آن بسیار دشوارتر از انگلیسی است. با این حال، این اتفاق نمی افتد و همه چیز به آموزشگاه زبان فرانسوی که برای تحصیل انتخاب می کنید بستگی دارد. اگر آموزشگاه زبان فرانسه ای که انتخاب می کنید استانداردهای لازم را داشته باشد و معلم خوبی برای آموزش زبان فرانسه داشته باشید، می توانید این زبان را بدون مشکل یاد بگیرید.

ویژگی های استاندارد مدرسه فرانسوی

همانطور که قبلا ذکر شد، انتخاب یک آموزشگاه زبان فرانسه با کیفیت در روند یادگیری زبان فرانسه بسیار مهم است. اما سوال اینجاست که یک آموزشگاه استاندارد زبان فرانسه چه ویژگی هایی دارد که باید بهترین تاثیر را در روند آموزشی ما داشته باشد؟ در ادامه به ویژگی های آموزشگاه استاندارد زبان فرانسه می پردازیم.

1. از بهترین معلمان فرانسه بهره مند شوید

اساتید مجرب و ماهر سرعت یادگیری زبان فرانسه را برای دانش آموزان افزایش خواهند داد. مهمترین رکن در آموزشگاه زبان فرانسه داشتن یک معلم زبان با تجربه و موفق است که بتواند به بهترین شکل ممکن به زبان آموزان آموزش دهد.

2. محیطی مناسب برای آموزش حضوری

اگرچه یادگیری آنلاین زبان فرانسه مزایای زیادی دارد، اما هنوز افرادی هستند که از آموزش حضوری لذت می برند. برگزاری کلاس ها در مدارس با امکانات و فضای نامناسب باعث سردی و بی انگیزگی دانش آموزان برای ادامه روند تدریس می شود. اگر به دنبال آموزش حضوری هستید، حتما باید محیط آموزشی مدرسه را در نظر بگیرید. داشتن کلاس های کافی با اندازه مناسب و همچنین استفاده از عایق صدا برای جلوگیری از تداخل معلمان زبان و دانش آموزان کلاس های مختلف بسیار مهم است. وجود پروژکتور یا تلویزیون در هر کلاس و سیستم صوتی مناسب از دیگر ملزومات ورود به کلاس است که باید توسط آموزشگاه تهیه شود.

3- از امکانات آموزش آنلاین زبان فرانسه بهره مند شوید

با توجه به افزایش روزافزون آموزش های آنلاین، مدارس استاندارد فرانسه باید امکانات لازم را برای برگزاری کلاس های آنلاین داشته باشند. از آنجایی که برخی از مربیان قادر به برگزاری کلاس های آنلاین در منزل نیستند، مدرسه باید بتواند یک سیستم و کلاس درس خالی و بی صدا را برای همه مربیان آنلاین فراهم کند. پلتفرم های خارجی و ایرانی خوبی برای برگزاری کلاس های آنلاین وجود دارد که باید برای هر زبان آموزی آموزشگاه و آموزش کار با آن ها فراهم شود.

4- استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا برای آموزش زبان فرانسه

حتی اگر وارد کلاسی با بهترین معلم دنیا شوید، اگر از روش های قدیمی استفاده کنید چندان موفق نخواهید بود. امروزه روش آموزش زبان فرانسه بسیار پیشرفت کرده و روند یادگیری زبان فرانسه آسانتر از قبل شده است. قبل از ثبت نام در یک آموزشگاه زبان فرانسه، مطمئن شوید که اطلاعات کافی در مورد نحوه تدریس و کتاب هایی که برای تدریس استفاده می کنید به دست آورده اید. مدارسی که روش تدریس آنها در سال های اخیر تغییر نکرده یا به روز نشده است، انتخاب مناسبی برای تدریس در فرانسه نیستند.

5. آزمون مهارت زبان فرانسه را برگزار کنید

فرقی نمی کند که شما اخیراً زبان فرانسه را یاد گرفته اید یا مدت زیادی است. یک آموزشگاه استاندارد زبان فرانسه باید بتواند شما را در مسیر یادگیری خود در مکان مناسب قرار دهد. آزمون مهارت زبان فرانسه برای افرادی که قبلا زبان فرانسه را یاد گرفته اند بسیار مهم است. اگر سطح زبان آنها پایین تر باشد، زمان زیادی را صرف مطالعه مکرر مطالب می کنند و اگر سطح آنها از سطح صحیح بالاتر باشد، کلاس بی فایده است.

6- انعطاف برنامه با توجه به شرایط زبان آموزان

بسیاری از افرادی که زبانی را یاد می گیرند، به دلیل کار یا آموزش زبان دیگر، برنامه زمانی انعطاف پذیری ندارند. در این صورت وظیفه مدرسه باید این باشد که بتواند برنامه آموزشی متناسب با شرایط دانش آموز طراحی کند.

آموزش آنلاین زبان فرانسه

با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات فراوانی که برای آموزش حضوری به وجود می آید، آموزش آنلاین زبان فرانسه جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری است. اگر زمان کافی برای حضور در آموزشگاه زبان فرانسه ندارید یا به دلیل دوری مدرسه برای شما غیرممکن و سخت است، آموزش آنلاین راه حلی عالی برای شماست. به طور کلی آموزش آنلاین مزایای زیادی نسبت به آموزش حضوری دارد.

1. در زمان صرفه جویی کنید

برای مطالعه آنلاین نیازی به رفت و آمد به مدرسه ندارید، بنابراین زمان کمتری را در هر کلاس صرف خواهید کرد. علاوه بر این، شما مجبور نیستید بعد از کار به کلاس بروید. می توانید از ساعت برای ناهار در محل کار استفاده کنید و زبان فرانسه را یاد بگیرید. یا شب ها در حالی که بعد از استراحت از دفتر به خانه می آیید، در یک کلاس آنلاین شرکت کنید.

2. صرفه جویی در هزینه ها

هزینه های مدرسه کمتر است زیرا مجبور نیستید در کلاس ها شرکت کنید. علاوه بر این، هزینه های سفر حذف خواهد شد.

3. دسترسی به بهترین اساتید

در آموزش آنلاین، فاصله معنای خود را از دست می دهد. شما می توانید به کلاسی از بهترین معلمان در هر کجا بپیوندید و زبان مورد علاقه خود را یاد بگیرید. بسیاری به دلیل اینکه در شهرهای کوچک زندگی می کنند و امکانات لازم را ندارند نمی توانند به دنبال علایق خود بروند. در حالی که از طریق آموزش آنلاین چنین محدودیتی وجود ندارد.

4. یک جلسه کلاس را از دست ندهید

بسیاری از پلتفرم های آموزش آنلاین توانایی ضبط کلاس ها را دارند. با استفاده از این قابلیت دیگر نگران غیبت در کلاس نباشید و اگر به هر دلیلی نمی توانید در کلاس ثبت نام کنید، می توانید ویدیوهای کلاس را تماشا کنید و موضوعات تدریس شده را از دست ندهید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم