کامیون داران معترض به دستورات کووید، واشنگتن، دی سی، در کمربند وی را احاطه کرده اند.


ویدئو

این گروه از کامیون داران، به نام کاروان مردم، از کالیفرنیا سفر کردند و می توانستند برای برگزاری تظاهرات علیه محدودیت های همه گیر به واشنگتن حرکت کنند.اعتباراعتبار …کنی هولستون برای نیویورک تایمز

واشنگتن- گروهی از کامیون داران معترض به احکام کووید-19 از صبح روز یکشنبه شروع به محاصره پایتخت کشور کردند، با هدف جلب توجه قانونگذاران با رانندگی با حداقل سرعت مجاز و کاهش ترافیک در خارج از شهر.

کاروان کامیون داران قصد داشتند روز یکشنبه دو بار از مسیر بین ایالتی 495، معروف به کمربند پایتخت، پیش از بازگشت به منطقه ای در مریلند، با برنامه هایی برای تکرار تظاهرات در روزهای آینده استفاده کنند.

اگرچه کاروان در ابتدا قصد داشت وارد واشنگتن دی سی شود، سازمان دهندگان گفتند که از ترس اینکه «آژیتاتورهای بیرونی» ممکن است آن را به رویدادی پر هرج و مرج شبیه به ژانویه تبدیل کنند، قصد ندارند روز یکشنبه به پایتخت بروند. 6 حمله به کاپیتول. آنها همچنین می خواستند از رویارویی با پلیس جلوگیری کنند.

کاروان اصلی کامیون داران، کاروان مردمی، برای اولین بار بیش از یک هفته پیش از آدلانتو، کالیفرنیا، با برنامه ریزی برای پایان دادن به تظاهرات خود در واشنگتن حرکت کردند. در دو روز گذشته، کامیون داران در یک پیست مسابقه در نزدیکی هاگرستون، Md.، در حدود 70 مایلی شمال غربی پایتخت تجمع کرده اند و با سایر رانندگان و حامیان آنها همگرا شده اند.

کریستوفر رودریگز، مدیر اداره امنیت داخلی و مدیریت اضطراری منطقه کلمبیا، گفته بود که کاروان نشان داده است که قصد دارد خارج از شهر بماند. او گفت که اگر معترضان وارد واشنگتن شوند، مقامات برای آنها آماده خواهند بود.

آقای “ما بیش از یک ماه است که برای این کار برنامه ریزی کرده ایم.” رودریگز گفت و افزود که اعضای گارد ملی با پرسنل، تجهیزات و خودروهای سنگین در اطراف شهر مستقر هستند.

او گفت: «در صورتی که شاهد تأثیری در منطقه باشیم، آن پرسنل و تجهیزات می توانند با حمایت اداره پلیس کلانشهر به جابجایی ترافیک کمک کنند.

کاروان مردمی یکی از چندین گروهی بود که از اعتراضات کانادا علیه اقدامات همه گیر الهام گرفته شده بود که پایتخت اتاوا را به مدت سه هفته مختل کرد. گروه‌های آمریکایی گفتند که آنها نیز برای رهبری یک اعتراض غیرحزبی و مردمی علیه سیاست‌های دولت کووید، به واشنگتن خواهند رفت، اما به نظر می‌رسد بسیاری از آنها با سازمان‌ها و فعالان راست افراطی همسو هستند.

این واقعیت که بسیاری از ایالت های ایالات متحده از قبل با کاهش موارد ویروسی و مرگ و میر، شروع به لغو محدودیت ها کرده اند، خواسته های آنها را تضعیف کرده است. و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در اواخر فوریه دستورالعمل جدیدی صادر کردند که نشان می داد 70 درصد آمریکایی ها می توانند از پوشیدن ماسک خودداری کنند.

با خشونت جان. در 6 سال 2021، که هنوز در ذهن بسیاری از افراد باقی مانده است، مقامات در روزهای اخیر و پیش از سخنرانی رئیس جمهور بایدن در روز سه شنبه، با ایجاد حصار در اطراف کنگره، اعزام نیروهای گارد ملی و استقرار خودروهای نظامی، امنیت را در اطراف ساختمان کنگره افزایش داده بودند. و ماشین های پلیس در مکان های استراتژیک در خیابان های نزدیک کنگره.

آقای. رودریگز تایید کرد که حصارهای اطراف ساختمان کنگره توسط مقامات فدرال برداشته شده است.

گروه دیگری به نام کاروان آزادی که هفته گذشته سفر خود به واشنگتن را پس از باقی ماندن تنها پنج کامیون ترک کرد، ادعا کردند که مجوز تظاهرات در بنای یادبود واشنگتن در بعدازظهر سه شنبه قبل از سخنرانی رئیس جمهور دارند. مقامات شهر گفتند که تنها تعداد معدودی از معترضان حاضر شدند.

سخنگوی گارد ملی این هفته تأیید کرد که تقریباً 700 سرباز از گارد ملی ناحیه کلمبیا، نیوجرسی، ورمونت و ویرجینیای غربی در شهر حضور دارند و قرار است ماموریت آنها در نیمه شب دوشنبه به پایان برسد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم