کنگره برای جلوگیری از واردات انرژی روسیه و پایان دادن به روابط تجاری مطلوب اقدام می کند.


اعتبار …عکس استخر توسط Clemens Bilan/EPA، از طریق Shutterstock

صدراعظم آلمان با مخالفت با پیشنهاد تحریم نفت و گاز طبیعی روسیه، اذعان کرد که کشورش برای زنده ماندن از قطع عرضه به سوخت‌های فسیلی روسیه بسیار وابسته است.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: «اروپا به عمد تامین انرژی روسیه را از تحریم ها مستثنی کرده است. در حال حاضر، تامین انرژی اروپا برای تولید گرما، تحرک، تامین برق و صنعت به هیچ طریق دیگری قابل تامین نیست.

او گفت که در حالی که دولت او بر روی یافتن جایگزین‌هایی برای انرژی روسیه تمرکز کرده است، این کار “یک شبه ممکن نیست”. نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ وارداتی از روسیه حدود 68 درصد از انرژی مورد نیاز آلمان را تشکیل می دهد.

سال‌ها ایالات متحده به برلین هشدار می‌داد که برای تامین نیازهای انرژی خود بیش از حد به روسیه وابسته است. در سال 2019، زمانی که دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با آنگلا مرکل، صدراعظم وقت آلمان، بر سر خط لوله نورد استریم 2 درگیر شد، گفت که این “واقعا آلمان را به گروگان روسیه تبدیل می کند.” سناتور تد کروز، جمهوری‌خواه تگزاس، که به شدت با اتصال گاز مخالف بود، گفت که این امر “ماجراجویی نظامی” روسیه را تشویق می‌کند.

آلمان با تاکید مکرر بر اینکه روسیه شریک قابل اعتمادی در طول دوران تنش از جمله جنگ سرد بوده است و اینکه این خط لوله می تواند برای اهرم فشار علیه مسکو استفاده شود، پاسخ داد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه در دوره خانم «آلمان» به هیچ وجه به روسیه وابسته نیست، بیش از همه در مسائل انرژی. مرکل در واکنش به اظهارات مشابه آقای مرکل گفت. ترامپ.

اما اواخر سال گذشته، با شروع زمستان و هشدار واشنگتن مبنی بر اینکه ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه در حال جمع آوری نیرو در مرز اوکراین است، قیمت گاز طبیعی یکی پس از دیگری رکورد شکست. در فوریه 22، آقای شولز اعلام کرد که خط لوله را به طور نامحدود خنثی خواهد کرد. دو روز بعد، روسیه نیروهای خود را به مرکز اوکراین فرستاد.

اکثر آلمانی‌ها، تا کنون، به نظر می‌رسند که آماده تحمل سنگینی هزینه‌های کنار گذاشتن کشورشان از سوخت‌های فسیلی روسیه هستند. در یک نظرسنجی هفته گذشته، 66 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از محدود کردن واردات انرژی روسیه حمایت می کنند، حتی اگر به معنای پرداخت بیشتر برای گرمایش و برق باشد.

در هر صورت ممکن است به واقعیت تبدیل شود. قیمت نفت در روز دوشنبه حدود 14 درصد جهش کرد، در حالی که نفت خام برنت در حدود 129 دلار در هر بشکه معامله شد – از حدود 65 دلار در اوایل دسامبر – پس از آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، روز یکشنبه که ایالات متحده در حال رایزنی با شرکای خود در اروپا در مورد این موضوع است. ممنوعیت واردات نفت روسیه

بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که شل گفت که فروش نفت گرمایش را به برخی از عمده فروشان خود در آلمان محدود می کند. سخنگوی شل از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد و گفت که این شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که قراردادها در میان اختلالات و کمبودها در بازار انرژی انجام می شود.

دولت آلمان تاکید کرده است که تامین انرژی این کشور برای زمستان امسال و تابستان امن است، اما آقای. شولز در حال بررسی راه هایی برای دور شدن از واردات روسیه در کوتاه مدت بوده است. یکی از واضح ترین آنها تعلیق برنامه ها برای بستن آخرین نیروگاه های هسته ای کشور تا پایان سال جاری و به تعویق انداختن تعطیلی نیروگاه هایی است که زغال سنگ یا زغال سنگ نرم را می سوزانند تا سال 2030.

مارکوس سودر، فرماندار باواریا، بزرگترین ایالت آلمان، پیشنهاد کرد که سه رآکتور هسته ای گذشته برای سه تا پنج سال بیشتر فعال بماند. (یکی از این راکتورها در باواریا است.) این پیشنهادی است که تا سال گذشته غیرقابل تصور بود: آلمانی ها به طور گسترده از ایده دست کشیدن از انرژی هسته ای به دلیل ترس از یک فاجعه بالقوه حمایت کردند، مانند آنچه که در نیروگاه هسته ای چرنوبیل در سال 1986 اتفاق افتاد.

“البته تمدید از نظر فنی امکان پذیر است.” سودر روز دوشنبه به تلویزیون عمومی ZDF گفت. سوال این است که آیا از نظر سیاسی تحت تعقیب است؟

رابرت هابک، وزیر اقتصاد، گفت که دولت در حال تدوین طرحی برای کاهش وابستگی کشور به گاز روسیه است. او گفت، اما داده های اولیه نشان می دهد که افزایش عمر سه راکتور هسته ای کمک چندانی به حل وابستگی انرژی آلمان نخواهد کرد.

او به آلمانی ها پیشنهاد کرد که راه های دیگری برای نجات پیدا کنند.

او هفته گذشته در برلین به خبرنگاران گفت: «همه شهروندان می‌توانند کار خود را انجام دهند. اگر می خواهید کمی به پوتین آسیب برسانید، مصرف انرژی خود را کاهش دهید.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances