یوتیوب دیگر ویدیوهایی را که لایک نمی‌شوند در عموم نمایش نمی‌دهد


یوتیوب در تلاش برای حفظ آرامش کاربران یوتیوب و جلوگیری از آزار و اذیت، رسما اعلام کرد که دیگر ویدیوهای نامطلوب را برای عموم نمایش نخواهد داد. البته دکمه دیلایک همچنان بر روی پلتفرم خواهد بود و کاربران می توانند از آن استفاده کنند، اما آمار نپسندیدن فقط برای مدیران کانال قابل مشاهده خواهد بود.

به گفته یوتیوب، سرویس پخش ویدیوی جدیدی برای جلوگیری از حملات یا آزار و اذیت تولیدکنندگان محتوا توسط کاربران و تقویت «تعامل محترمانه بین کاربران و سازندگان» معرفی شده است.

البته این اولین بار نیست که اخباری از این تغییرات منتشر می شود. اوایل سال جاری، یوتیوب اعلام کرد که در تلاش است گزینه Dislike را حذف کند. با این حال، نمایش ندادن تعداد ویدیوهای ناپسند ممکن است برای کاربران سخت باشد، زیرا بسیاری از کاربران ویدیوهای مورد نظر خود را بر اساس تعداد لایک و نپسندیدن انتخاب می کنند.

یوتیوب همچنین در یک پست وبلاگ تاکید می کند که با آزمایش این ویژگی، متوجه می شود که افراد کمتری از این دکمه برای آزار تولیدکنندگان محتوا استفاده می کنند. البته، این رفتار همچنان می‌تواند توسط برخی از بینندگان تداوم یابد، زیرا سازندگان همچنان می‌توانند تعدادی ویدیو را ببینند که دوست ندارند.

مت کاول، خالق محتوای یوتیوب، در یک ویدیوی کوتاه توضیح می دهد: «اگرچه در ابتدا لایک و دوست نداشتن برای بینندگان راهی آسان در نظر گرفته می شد، برخی از کاربران از آن به عنوان یک بازی برای محاسبه اعداد استفاده می کنند. ویدیوی خود را تقویت کنید

برخی دیگر از شبکه های اجتماعی نیز به کاربران اجازه می دهند برخی معیارها را از دید عموم پنهان کنند. به عنوان مثال، اینستاگرام، قبل از اینکه کاربران بتوانند میزان مورد علاقه خود را پنهان کنند، نگرانی های رسانه های اجتماعی در مورد داده های کاربران را به اشتراک می گذارد.

همچنین دیلایک کلی که ثبت شد مربوط به ویدیوی YouTube Rewind در سال 2018 بود که اکنون 19 میلیون کاربر بر روی دکمه دیلایک این ویدیو کلیک کرده اند. ظاهرا یوتیوب با تغییرات اخیر، علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان محتوا، قصد دارد آمار ویدیویی را از چشم سایر کاربران حذف کند.

ظاهراً از دیروز این تغییر رویه برای برخی از کاربران فعال شده است، اما مدتی طول می کشد تا تعداد ویدیوهایی که برای همه کاربران لایک نشده اند پنهان شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم