10 پرنتاه ژاوی; آغاز یک دیکتاتوری اسطوره ای در بارسا


مراسم معارفه ژاوی هرناندز به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا روز گذشته در نوکمپ با 10 هزار هوادار برگزار شد و سپس کاپیتان سابق آبی ها در نشست خبری به تشریح برنامه های خود برای هدایت تیم بحران کاتالونیا پرداخت.

یکی از موضوعاتی که ژاوی بر آن تاکید کرد، وضع قوانین و مقررات جدید در رختکن بود. ژاوی تاکید کرد که باید نظم را به بارسا بازگرداند و بازیکنان بدانند چه تیم خوبی هستند.

ژاوی از صبح امروز به طور رسمی کار خود را در بارسا آغاز کرد و اولین جلسه تمرینی خود را پس از دیدار با بازیکنان در رختکن برگزار کرد. سرمربی اسپانیایی نمی‌خواست زمان خود را برای ایجاد تغییرات مهم در ساختار بارسلونا تلف کند و در اولین تصمیم خود به عنوان سرمربی بارسلونا، دو نفر از اعضای بخش فیزیوتراپی را از باشگاه برکنار کرد.

بارسلونا اکنون با ژاوی وارد فاز جدیدی شده و قوانین جدیدی برای این تیم در نظر گرفته شده است. مجله Aas با دستورالعمل های 10 سرمربی جدید آبی اناری ها افتتاح می شود.

1- زمان شرکت در آموزش

طبق قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گمپر حاضر شوند. در سال های اخیر بازیکنان بارسا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از تمرین به اردو می آیند، اما الان با ژاوی شرایط فرق می کند. تمرین از ساعت 11 آغاز می شود و بازیکنان باید ساعت 21:30 کادر فنی را معرفی کنند.

کارلس ناوال، سرمربی قدیمی و باتجربه بارسلونا نیز مسئولیت کنترل ورود بازیکنان را بر عهده دارد.

2- زمان ورود کادر فنی و اعضای تیم پزشکی و تدارکات به محل تمرین

ژاوی نیز قوانین خاصی را برای دستیاران خود در نظر گرفته است. مربی بارسا و اعضای تیم های پزشکی و تدارکات باید دو ساعت قبل از شروع تمرین، ساعت 9 در کمپ خوان گمپر حضور داشته باشند. هدف این است که اطمینان حاصل شود که همه برای تمرین در هنگام ورود بازیکنان آماده هستند.

3- ناهار در مجموعه ورزشی باشگاه

ناهار اختیاری بازیکنان به گذشته تبدیل شده است و ژاوی صرف ناهار را برای همه در کمپ باشگاه اجباری کرده است. همه چیز باید زیر نظر او و یک متخصص تغذیه بارسلونا باشد. ژاوی معتقد است که نظارت بر تغذیه می تواند در کاهش آسیب ها موثر باشد.

4. بی انضباط را نادیده نگیرید

ژاوی در بارسلونا زیر نظر فرانک رایکارد و پپ گواردیولا کار کرده است. اولی مربی ای است که اغلب از نگرش بی انضباط غفلت می کند و این باعث شد عنان کار در فصل 08-2007 کار خود را از دست بدهد و بارسا فصل بسیار بدی را پشت سر بگذارد. او در نهایت توسط بارسا اخراج شد، اگرچه جوایز زیادی برای این باشگاه کسب کرده است. با این حال، پپ گواردیولا به سخت گیری معروف است. ژاوی از دومی الگو گرفته است و قصد ندارد فقط در مقابل هیچ رشته ای قرار بگیرد.

5- شناسایی تخلفات انضباطی جدید

ساده سازی و بخشش در بارسلونا انجام می شود. پس از جدایی لوئیس انریکه در سال 2017 و در زمان ارنستو والورده، کیکه اشتاین و رونالد کومان، تاخیر و تاخیر در تمرین معمولا جریمه نمی شد یا جریمه های خفیفی برای این بازیکنان در نظر می گرفت، اما ژاوی قوانین جدیدی را وضع کرده است. . این جنایت یک پله بالا خواهد رفت.

برای تاخیر اول 100 یورو، تاخیر دوم 200 یورو، تاخیر سوم 400 و غیره. او در زمان لوئیز انریکه بازیکنی بود که به دلیل تاخیر در تمرین 6000 یورو جریمه شد!

6- دو روز قبل از هر بازی به موقع به خانه برسید

ژاوی به بازیکنان بارسا گفته است که اجازه ندارند 48 ساعت قبل از هر بازی یک شب بمانند. مهمانی های شبانه ممنوع است و باید شب به خانه بروید. این برای ژاوی غیرقابل انکار است و همه باید به آن احترام بگذارند.

7- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد

ژاوی مطمئن است که برای شروع بازی، عملکرد بازیکنان در تمرین یک نیاز اساسی خواهد بود. در واقع اگر بازیکنی در تمرینات برتری داشته باشد، اگر در ترکیب اصلی قرار بگیرد پاداش می گیرد. در بارسلونا هیچ بازیکنی برای نام و اعتبار خود بازی نخواهد کرد.

8- کنترل زندگی شخصی بازیکنان

بازیکنان خارج از زمین آزادند که زندگی کنند، اما نه زندگی که به فوتبال لطمه بزند. زمان سفرهای غیرفوتبالی وسط هفته به پایان رسیده است و بازیکنان در فصل فوتبال مجاز به سفرهای تفریحی و کاری نیستند. از این به بعد همه چیز باید با رضایت ژاوی باشد.

9- ممنوعیت فعالیت های تفریحی پرخطر

ژاوی با ورزش هایی مانند موج سواری یا دوچرخه سواری مخالف است. این ورزش می تواند آسیب های جدی به بازیکنان فوتبال وارد کند. اگر بازیکن بارسا در حال انجام فعالیت خطرناک باشد به کمیته انضباطی معرفی می شود.

10- الگویی برای دیگران باشید

بازیکنان اعضای مهم باشگاه هستند و باید الگوی دیگران باشند. او باید خوب عمل کند و رفتار مناسبی با هواداران داشته باشد و در سفر تیم باید قوانین باشگاه را رعایت کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم