3 راز درباره لوله مانیسمان که هنوز از شما پنهان می‌کنند

POLYGON - Sci-Fi Pack به نظر شما ایراد خرابی خازن موتور کولر تا چه حد جدی است و می تواند آسیب بزرگ تری به دستگاه بزند؟ چنانچه برای سیم کشی برق کولر آبی مشکلی به وجود آید بهوسیله این نقشه میتوانید سیمهای خراب شده را پیدا کنید و با یک نمونه جدید عوض کنید. ابتدا بر اساس استانداردی که گفتیم سیم رنگ آبی را به طور مستقیم به سیم آبی کولر متصل کنید بعد سیم فاز را به قسمت بالای کلید سمت چپ، درون کولر متصل کنید و با نگاهکردن به جعبه تقسیم میتوانید کلیدهای مربوط بهدور موتور و پمپ را پیدا نمایید.

بعد از آن یک انشعاب از سیم آرد همراه با سیم دور کند و سیم دور تند و یک سیم که مخصوص پمپ کولر است در درون لوله برق بهطرف جعبه تقسیم کولر میرود. با این شرایط رنگ سیم که در کلید دور کند و تند به کار میرود ممکن است در کولرهای گوناگون تفاوت داشته باشد. سیم کشی برق کولر آبی رومیزی با کولرهایی که بر روی پشتبام نصب میشوند تفاوت دارد و سادهتر از آنها است. ولی بر اساس موتور نصب شده بر روی آنها نوع سیمکشی آن میتواند کمی تفاوت داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که رده لوله، برای اعلام ضخامت لوله است ولی مهم ترین نکته درباره رده لوله مانیسمان، این است که یک رده در سایزهای مختلف، فرق دارد مثلاً برای یک لوله مانیسمان رده ۴۰، ضخامت به سایز قطر خارجی لوله وابستگی دارد و متغیر است. این نوع برای استفاده در ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار میگیرد و به طور کلی میتوان آن را پر کاربردترین نوع لوله مانیسمان مانیسمان معرفی نمود.

لوله مانیسمان

برای خرید کولر آبی 3500 به لیمک رو به رو مراجعه کنید. کولر 6 هزار آزمایش با بیشترین ویژگی که دارد می تواند نظر شما را درباره تمامی کولر های جدید و قدیمی عوض کند! کولر آبی اکسترا هم یکی از بهترین کولر های موجود در سایت آزمایش است که می توانید آن را مشاهده کنید و با دیگر محصولات مقایسه کنید تا متوجه بالا بودن کیفیت این محصل شوید. محصولات موجود در وب سایت آهن اسپات دارای کیفیت بالایی بوده و علاوه بر کیفیت بالا در قیمت مناسبی ارائه شده است. برای این که بتوانید یک محصول با کیفیت را انتخاب کنید یا مقالاتی مثل سیم کشی برق کولر آبی و دیگر مقالات بهترین گزینه سر زدن به سایت آزمایش است. برای تهیه بهترین محصولات پیشنهاد می کنیم کولر های آزمایش را حتما ببینید و ویژگی های آن را بخوانید.

خرید لوله مانیسمان

یکی دیگر از نکات مهم براب سیم کشی برق کولر آبی این است که ، اگر ساختمان دارای سیم ارت باشد دو عدد کابل ۳ و ۵ لازم است و برای متصل کردن کابل­ها به هم­دیگر از فیش­ها استفاده­ می­کنیم. لولههای فولادی که قبلا به جای UPVC استفاده میشد، سنگین بودند و جابهجایی و نصب آنها همواره با مشکلات زیادی همراه بود. سیم کشی برق کولر آبی و اساس رنگبندی بسیاری از متخصصان حوزه برق معتقدند که هرگز نباید در سیمکشی کولر آبی به رنگ بندی متکی بود.

برای مزایا و معایب کولر آبی پرتابل چه می دانید؟ کولر آبی پرتابل را بخرید و از دست کولر های قدیمی و بی کیفیت خود راحت شوید! هم اکنون می توانیم با استفاده از این روش نام گذاری، راحت تر و سریع تر لوله مناسب را برای نیازهای مختلف هر پروژه، انتخاب کنیم. نصب کلید توکار بسیار ساده و راحت است و نیازی به استفاده از فیشهای کتابی ندارید و بهصورت مستقیم میتوانید سیمها را به زیر پیچ ترمینال کلید متصل نمایید. جعبه تقسیم کولر برای حفاظت از نفوذ آب و رطوبت به داخل سیمکشی برق کولر دارای یک درپوش محافظ است و این جعبه تقسیم یا ترمینال در درون کولر قرار گرفته است. برای روشنکردن این کولرهای رومیزی فقط باید مخزن کولر را پرازآب کنید و بعد از آن دوشاخه را به پریز متصل کنید. نکته بعدی برای سیم کشی برق کولر آبی این است که ، بعد از آن باید این سیم را به ترمینال فاز که در کلید کولر هوشمند است وصل کنید اگر به کلید قبلی توجه کنید میبینید دو رشته سیم نول به یکدیگر وصل شدهاند.

در اطراف ترمینال شما میتوانید اعداد و حروفی را ببینید که بهطورکلی نقشه سیم کشی برق کولر آبی است و برای متصل کردن درست و صحیح سیمها راهنمای خوبی بهحساب میآید. مورد بعدی در سیم کشی برق کولر آبی این است که از جعبه تقسیم ساختمان سیمهای نول، فاز و آرت بهوسیله لوله برق به کلید کولر هدایت شده و در این بخش سیم فاز به طور مستقیم به کلید کولر متصل میشود همچنین سیم نول به قسمت ترمینال نول در جعبه تقسیم وصل میشود. مجهز نبودن کلید به ترموستات یکی از مهمترین معایب کلید کولرهای معمولی و قدیمی بهحساب میآید به همین دلیل هنگام خاموش و روشنکردن کولر نمیتوان آن را تنظیم و کنترل کرد. در این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت. در ادامه به انواع این لوله را از نظر رده، سایز و ضخامت اشاره خواهیم کرد. البته این نکته تنها مربوط به این محصول نمی شود و شما برای خرید همه لوله ها حتی لوله گالوانیزه نیز باید توجه و دقت خود را به کار ببندید که کالایی بی ربط یا نامناسب با پروژه خود خریداری نکنید.

لوله و اتصالات

برای نصب کلید توکار باید به یک نکته مهم توجه کنید که رنگبندی سیمهای برق هستند کلید توکار کولر دارای چراغ نیست به همین دلیل نمیتوان سیم نور را به کلید وصل کرد و باید به طور مستقیم این سیم را به جعبه تقسیم کولر هدایت کرد. بهوسیله یک فاز متر میتوانید این دو سیم را از همدیگر تشخیص دهید اگر بعد از قراردادن نوک فازمتر بر روی سیم چراغ داخل آن روشن شد؛ یعنی این سیم فاز است. این وسیله در مدار سیمپیچی از یک کلید گریزازمرکز برای بیرون آوردن سیمپیچ کمکی و خازن بعد از رسیدن به ۷۵% دور نامی مورداستفاده قرار میگیرد. چگونگی کار اینگونه موتورها در کولر به اینگونه است که در اثر میدان مغناطیسی به وجود آمده است سیمپیچها یک نیروی دورانی موتور از راه شفت، کوپلینگ، تسمه میتواند به فن انتقال داده شود. یکی از اتصالات مفید لوله فاضلاب پلیکا سه راه خم 87.5 درجه است. جنس این نوع از شیر ها از پلمیر می باشد و برای ساخت آن از پلاستیک درجه یک استفاده شده است. این نوع لولهها در فشار کم و در بازه دمایی بین ۵۰ الی ۸۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده برای فاضلاب ها، سیستم های آبرسانی و لوله های گاز میباشند.

6 غیرقابل تصور خرید لوله مانیسمان تبدیل

برای انتقال آب آشامیدنی که الزامات بهداشتی دارد، برای انتقال گاز باید الزامات ایمنی داشته باشد و لوله های پلاستیکی برای گرمایش تابشی و گرمایش از کف دارای مقاومت دمایی بالا بوده و برای انتقال فاضلاب مقاومت شیمیایی بالا دارد. لولههای مانیسمان اغلب بر اساس استاندارد ASME B36.10 ساخته میشوند و برای انتقال نفت، گاز طبیعی و سایر سیالات صنعتی استفاده میشوند. کاربرد رده ۲۰ این لوله ها بیشتر در گاز کشی داخل ساختمان و به شکل توکار مورد استفاده قرار می­گیرد. یکی از این لولهها از جعبه تقسیم به قسمت کلید کولر کشیده شده و لوله دیگر آن از کلید کولر شروع میشود و از کنار کانال کولر و قسمت محل نصب کولر در پشتبام و یا تراس وصل میشود. اگر میخواهید با چگونگی سیم کشی برق کولر آبی آشنا شوید باید بدانید که اول باید سیمهایی که در داخل کولر، جعبه تقسیم و کابل کولر آشنایی پیدا کنید. لازم است در این محل یک اتصال بین کلید موتور کولر و کلید پمپ آب که در قسمت پشت جعبه وجود دارد را پیدا کنید.

سخن پایانی برای سیم کشی برق کولر آبی که در بالا گفته شد ، نقشهکشی آن کار بسیار دقیق و احساسی است و برای افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند تعمیر و یا سرویس کولرهای آبی میتواند خطرساز باشد به همین علت به شما سفارش میکنیم اگر هیچگونه سررشتهای در این زمینه ندارید این کار را به افراد متخصص واگذار کنید. ولی بعضی مواقع باید پمپ کولر یا موتور دستگاه به دلایلی مانند سوختن پمپ و یا تعمیر و تعویض موتور، کولر را جابهجا کرد.

لوله های مانیسمان رده 20 بیشتر در صنایع هایی استفاده میشوند که از لوله هایی با ضخامت پایین ولی با استحام بالا نیاز میباشد. لوله مانیسمان رده 40 اجازه عبور سیال بیشتری را میدهد زیرا ضخامت آن نسبت به رده 80 کمتر است. آنها دارای سه دریچه هستند که به لولهها وصل میشوند. کلید کولر هوشمند دارای قابلیتهایی هستند. در انتها سه سیم دیگر را باید به ترتیب به پمپ کولر دور تند و کند مربوط میشود را باز کنید و به کلید هوشمند متصل نمایید. از جمله: روشن و خاموشکردن اتوماتیک کولر بر طبق دمای انتخاب شده حفاظت از کولر در هنگام وصل و قطع ناگهانی برق امکان خاموش و روشن شدن کولر در زمان تعیین شده قابلیت هماهنگی و نصب با همه مدل کولرهای آبی صرفهجویی در مصرف انرژی برق قابلیت نصب به روی سیمکشی برق قبلی ساختمان حفظ دمای متعادل چگونگی نصب کردن کلید کولر هوشمند مانند کلیدهای کولر معمولی هست اگر میخواهید کلید کولر هوشمند را جایگزین کلید کولر قبلی کنید سیم فاز متصل شده به پیچ فاز را باید بر روی کلید باز نمایید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances