6 عادتی که باعث حمله قلبی می شود


برخی از عادات بد در زندگی ما خطر حمله قلبی را افزایش می دهند که در ادامه خواهیم آموخت.

به گزارش Best Life، بسیاری معتقدند که این بیماری عموماً به دلیل ژنتیکی است که از والدین به ارث رسیده است.

این تا حدودی درست است، اما نه در حدی که از تأثیرات سبک زندگی بد بر سلامتی غافل شویم. در زیر شش عادت رایج در سبک زندگی که خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهند، آورده شده است.

1. صبحانه نخورید

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوب کند یا آن را خراب کند. صبحانه انرژی لازم برای شروع روز و تنظیم فشار خون را به شما می دهد. طبق تحقیقات، تنظیم فشار خون تاثیر مستقیمی بر سلامت قلب دارد.

. نشسته

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ساعات زیادی (بیش از 5 ساعت) در روز را صرف تماشای فیلم یا گشت و گذار در اینترنت می کنید، پس کم تحرک هستید. بیش از 42 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده غیر فعال هستند که منجر به حملات قلبی می شود.

3. بیشتر از گوشت قرمز بخورید

6 عادتی که باعث حمله قلبی می شود

مصرف زیاد گوشت علاوه بر افزایش نقرس خون، باعث افزایش چربی خون و همچنین چربی کبد می شود. افزایش چربی های بد خون یعنی کلسترول باعث گرفتگی عروق و در نتیجه افزایش خطر حمله قلبی می شود.

4. سیگار کشیدن

6 عادتی که باعث حمله قلبی می شود

در واقع، سیگار نه تنها به ریه ها آسیب می رساند، بلکه به کبد، قلب و عروق نیز آسیب می رساند. سیگار کشیدن، از جمله دود دست دوم، می تواند باعث گرفتگی و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حملات قلبی و سوزش سر دل شود.

5. عاشق آب نبات مادام العمر

6 عادتی که باعث حمله قلبی می شود

مصرف زیاد شیرینی ها در طول روز باعث افزایش فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و چربی کبد می شود که هر بار برای افزایش خطر حمله قلبی کافی است. خوردن غذاهای چرب و غیر مغذی نیز نتایج مشابهی دارد.

6. افسردگی درمان نشده

افسردگی فقط یک روحیه بد نیست. همانطور که افسردگی بر سلامت روان تأثیر می گذارد، سلامت جسمی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و سلامت قلب را به خطر می اندازد.

خطر حمله قلبی در اثر افکار را افزایش می دهد و در نتیجه تولید هورمون یا فشار خون افزایش می یابد. سایر تغییرات خلقی، مانند اضطراب، خشم و ترس، ممکن است اثرات مشابهی با افسردگی داشته باشند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances