9 میلیارد تومان; قیمت نجات نانوا از چوب لباسینانوایی که به اتهام دست داشتن در قتل و حکم قصاص به مدت 2 سال زندانی شده است، 60 روز فرصت دارد تا با پرداخت 9 میلیارد تومان به پدر و مادرش از حلق آویز شدن نجات یابد. این در حالی است که هنوز همه ثروت و خانواده و کمک های خیریه به یک میلیارد تومان نرسیده است.

به گزارش همشهری، شامگاه 20 فروردین 97 صدای تیراندازی یکی از محله های کوچصفهان استان گیلان را پر کرد و وقتی همسایه ها با کنجکاوی به کوچه آمدند با اجساد اهالی مواجه شدند. که به زمین افتاد و کشته شد، ناپدید شد. تیراندازی در شرایطی صورت گرفت که هیچ کس عامل آن را ندید و مشخص نبود چه کسی او را کشته است. در این شرایط جسد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد. یک روز پس از جنایت، کارآگاهان در محل حاضر شدند و تحقیقات میدانی را برای کشف قتل انجام دادند. نانوایی ها و املاکی بودند که صحنه قتل را دیدند. شکافی در دیوار وجود داشت که تازه پر شده بود و از طرفی گیاه نزدیک شکاف در حال سوختن بود و گرما یا گاز باروت ناشی از گلوله به نظر می رسید که باعث ایجاد اثر سوزش در این گیاه شده است.

تیم جنایی در حال بررسی صحنه بودند که ناگهان صاحب نانوایی به او نزدیک شد و بدون اینکه از مامور سوال بپرسد حافظه دوربین مداربسته مغازه را به وی تحویل داد. وی گفت: با بررسی تصاویر می توان قاتل را شناسایی کرد. رفتار نانوا مشکوک اعضای تیم تحقیق را برانگیخت. وی در بررسی تصاویر متوجه شد که در لحظه وقوع جنایت دوربین غیرفعال بوده و هیچ تصویری ثبت نشده است. مأموران همچنین هنگام بررسی رابطه نانوا با قربانی اطلاعات مهمی به دست آوردند. شواهد نشان می دهد نانوا مدتی قبل به مقتول بدهکار بوده و مدتی پیش نیز بر سر همین بدهی با هم اختلاف داشته است. در این شرایط رسول ( نانوا ) به عنوان مظنون قتل شناسایی شد و ماموران پس از کشف اسلحه شکاری از منزل مظنون او را به عنوان مظنون به قتل دستگیر کردند. اما رسول هنگام بازجویی از شرکت در قتل خودداری کرد و درباره کشف اسلحه در منزلش گفت که اسلحه او مجوز شکار داشته و تا یک سال از آن استفاده نکرده است. وی همچنین درباره تحویل دوربین مداربسته نانوایی گفت: به دلیل اینکه قتل قبلا اتفاق افتاده بود و فکر می کردم دوربین نانوایی ام می تواند تصویر را ضبط کند، هارد را به مامور تحویل دادم اما به نظر می رسید زمان حادثه بود. بریده شد و عکس گرفته شد.» این حادثه ثبت نشده است.

با وجود دفاعیات متهم و عدم اقرار وی، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه سوم دادگاه کیفری استان گیلان ارسال و متهم با مطالبه خسارت فرزندان مقتول از قاتل پدرش به قصاص محکوم شد. . رای صادره سپس در شعبه 34 دیوان عالی کشور تایید و پرونده به واحد اجرای احکام دادگستری ارجاع شد.

میلیاردها درخواست می کند

اگرچه حکم قطعی است، اما رسول و خانواده اش همچنان امیدوار به رضایت والدین خود هستند. او از چند فعال اجتماعی کمک گرفت و مشورت با خانواده قربانی آغاز شد. فرزندان مقتولین پس از چندین جلسه اعلام کردند که حاضرند در ازای 9 میلیارد تومان قاتل را ببخشند. گرچه مجازات را اجرا نکردند، امیدی به پیامبر بود، اما فدیه ای که تبلیغ می کردند از توان پیامبر و خاندانش خارج بود. در عوض، تلاش شد تا باج داده شود و با اولیای دم برای کاهش دیه مذاکره شود.

حراج چوب خانوادگی برای نیازمندان

خانواده کنجنگ نبی مصمم هستند مبلغ اعلام شده از سوی اولیای دم را در اسرع وقت تامین کنند. خواهر رسول که ازدواج می کند مقداری از طلا و طلای عروسی را به عنوان هدیه می فروشد. عمو و عمه رسول بخشی از خانه پدرش را تحویل دادند تا پدر رسول نیز خانه او را بفروشد و باج بدهد. پدر رسول هم یک ماشین ارزان برای فروش داشت تا پسرش را از حلق آویز نجات دهد. در این شرایط امید نانوایی که هنوز بی گناه حرف می زند و او را نمی کشد به کمک یک مرد خوب است. او در دو سال اخیر زندگی سختی داشته است و همسرش پس از قتل طلاق گرفته و دخترش که اکنون 11 ساله است، دو سال است که پدرش را ندیده است و رسول می گوید نمی خواهد دخترش او را در آن ببیند. . سیاه چال بر اساس این گزارش، اولیای دم برای تهیه دیه 9 میلیارد تومانی که یک ماه است، 3 ماه مهلت داده اند، در حالی که تنها 60 روز برای تهیه دیه و نجات خود از حلق آویز شدن، فرصت داده اند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم