DoS در مقابل DDoS؛ تفاوت این دو نوع حمله سایبری چیست؟ – زومیت


زمانی که یک وب سایت یا سرویس آنلاین از کار می افتد، معمولاً با کلمات DDoS و DoS مواجه می شویم. هر دو بسیار شبیه هستند، و حتی افکت ها بسیار شبیه به هم هستند، اما این بدان معنا نیست که می توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

اکنون باید عبارتی را مشاهده کنید که در صورت خرابی وب سایت مورد علاقه شما باید از آن استفاده کنید.

DDoS در مقابل DoS؛ هیچ تفاوتی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است موضوع را با یک مخفف گیج کننده شروع کنید. DoS مخفف Denial of Service و DDoS مخفف Distributed Denial of Service است. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، باید مفهوم DoS را درک کنید. انکار چنین خدماتی لزوماً کار بدی نیست. این وضعیت زمانی رخ می دهد که کاربر نتواند به وب سایت دسترسی پیدا کند، زیرا ظرفیت سرور وب سایت پر است.

به گفته Mikozuo، این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، یک مقاله در یک وب سایت می تواند توسط بسیاری از کاربران به دلایل غیرمنتظره مورد توجه قرار گیرد و از آنجا که افراد بیشتری پیوند مقاله را در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، صدها هزار یا حتی میلیون ها نفر از وب سایت در وب سایت بازدید می کنند. . در عین حال به آنچه می خواهند اشاره خواهند کرد.

اکثر وب سایت های بزرگ، مانند رسانه های خبری اصلی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی، از سرورهای با ظرفیت بالا با سرورهای پشتیبان استفاده می کنند. بنابراین سرور سایت برای مدتی از کار نخواهد افتاد.

DDoS و DoS؛ از تصادف تا حمله

DoS یک رویداد اجتناب ناپذیر به دلیل آنلاین است. اما DoS که به طور تصادفی اتفاق می افتد، با حمله DoS یا DDoS بسیار متفاوت است.

راه اندازی یک حمله DoS یا DDoS اغلب توسط بسیاری از مجرمان سایبری به عنوان ابزاری برای خرابکاری یا تروریسم سایبری استفاده می شود. اما برخلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS برای اجرا به تخصص فنی زیادی نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS در این است که آنها منبع ترافیک جعلی هستند. با حملات DoS، مجرمان ترافیک جعلی و سریع را از یک مکان به وب سایت مقصد یا پلت فرم آنلاین ارسال می کنند. اجرای این حملات آسانتر است، اما شناسایی و مسدود کردن به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور کار دشواری نیست.

علاوه بر این، حملات DoS شدت نسبتاً کمی دارند و اجرای آن مدتی طول می‌کشد. از سوی دیگر، حملات DDoS، تمام کاستی های حملات DoS را کامل می کند. پیش‌بینی و مسدود کردن حملات DDoS دشوارتر است، زیرا سیستم‌های امنیتی برای شناسایی این نوع حملات زمانی که مستقر می‌شوند زمان زیادی طول می‌کشد.

گاهی اوقات، سیستم های امنیتی سایت قادر به تشخیص الگوهای حمله به موقع نیستند. DDoS می تواند حجم بیشتری از ترافیک را به وب سایت مورد نظر منتقل کند، که باعث می شود وب سایت تقریباً غیرقابل دسترس و غیرقابل دسترسی باشد.

هر دوی این روش ها هنوز یک مشکل بزرگ هستند

هک کردن

شاید فکر کنید که وب سایت های بزرگ، به دلیل ماهیت این حمله ساده، از قبل راه حلی برای ایمن ماندن دارند و فقط وب سایت های کوچک تحت تأثیر قرار می گیرند. اما این تصویر اشتباه است و در واقع انواع مختلفی از حملات DDoS وجود دارد.

مقالات مرتبط:

اولین حمله مستند DoS در فوریه 2000 رخ داد. حمله ای که در آن یک هکر 15 ساله کانادایی توانست چندین وب سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را بکشد.

گزارش شده است که آمازون در اوایل سال 2020 حملات DDoS را شناسایی و متوقف کرد. این حملات دارای نرخ ترافیک 2.3 ترابیت در ثانیه بودند. این ترافیک معادل بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه است که رکورد قبلی 1.7 ترابیت بر ثانیه از DDoSS را شکست. رکورد 1.7 ترابیت در ثانیه با حملات GitHub DDoS در سال 2018 مرتبط بود.

این نوع حمله از بین نخواهد رفت

اینترنت با معرفی 5G سریعتر می شود. این شرایط، همراه با افزایش سواد اینترنت و کامپیوتر و در دسترس بودن سخت افزار از راه دور مانند سرورها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، به این معنی است که حملات DDoS بیشتر می شود.

تنها راه جلوگیری از حمله DDoS این است که قبل از بارگذاری بیش از حد سرور، آن را زود تشخیص دهید. این روش همچنین می تواند برای تشخیص دقیق تر ترافیک انسان و جعلی استفاده شود.

نظر شما در مورد حملات DoS و DDoS چیست؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم