https://decrypt.co/82355/el-salvador-president-volcano-powered-bitcoin-mining-has-begun- زومی

[ad_1]

به گفته Dikripet ، رئیس السالوادور با انتشار توییتی اعلام کرد که این کشور در حال کار روی صنعت استخراج بیت کوین است.

طبق توئیت باکل ، السالوادور حدود 500 دلار بیت کوین استخراج کرده است ، مقدار کمی که دولت قرار است در طول زمان افزایش دهد.

سگک استخراج بیت کوین

تصویر توئیتر باکل اولین درآمد استخراج بیت کوین را در کشور نشان می دهد.

باکل گفت: “این اولین قطعه رسمی است که از آتشفشان ، نیروگاه آتشفشانی کشور استخراج شده است.” باکل در اوایل این هفته ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت و اولین گام های کشور در استفاده از انرژی زمین گرمایی آتشفشان ها را تشریح کرد.

این ویدئو ، که بیش از 2 میلیون نفر آن را مشاهده کرده اند ، یک مرکز داده در یک مرکز جنگلی در السالوادور را نشان می دهد ، با پرسنل فنی که معادن بیت کوین را متصل می کنند. باکل در توییتی اخیر گفت: “این پروژه هنوز در حال آزمایش و راه اندازی است.”

استخراج بیت کوین به دلیل مصرف بالای انرژی و ردپای کربن ، بحث برانگیز است. با افزایش تحقیقات در مورد اثرات زیست محیطی ارزهای رمزنگاری شده بر محیط زیست ، برخی از معدنچیان به منابع انرژی پاک تر و جدیدتری تبدیل شده اند که یکی از آنها انرژی زمین گرمایی است.

رئیس جمهور السالوادور در ژوئن سال جاری (ژوئن 1400) اعلام کرد که شرکت تولید برق معروف LaGeo بیت کوین را “با استفاده از انرژی کم ، 100٪ تجدیدپذیر و تولید صفر کربن از آتشفشان” استخراج می کند.

اگرچه محیط زیست رئیس جمهور را مورد انتقاد قرار داده است ، اما هنوز هم مردم به خاطر پذیرفتن بیت کوین به عنوان ارز قابل فروش متفاوت هستند.

جاه طلبی های باکلی در مورد بیت کوین

باکل برای اولین بار برنامه های خود را برای استفاده از بیت کوین به عنوان محبوب ترین ارز در کشور در طول کنفرانس میامی اعلام کرد. از آن زمان به بعد ، این خبر با انتقادهایی روبرو شد و برخی از السالوادورها قانون بیت کوین را به عنوان نشانه ای از اقتدارگرایی باکل ذکر کردند.

با وجود رد تصمیم باکل ، بخش 7 قانون بیت کوین ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک معامله قابل پرداخت در کشور به رسمیت شناخته است. دولت این کشور نیز گام دوم را در این زمینه برداشته است.

مشاغل کوچک و بزرگ نیز توسط دولت السالوادور تهدید می شوند. تاجر محلی گفت: “دولت بازرسان را به قوه مجریه مشاغل می فرستد تا اجرای صحیح قوانین کار را بررسی کنند.”

مقالات مرتبط:

منتقداني كه نتوانسته اند درباره دولت صحبت كنند نيز مورد هدف قرار گرفته اند. یکی دیگر از تاجران محلی در زمینه بازداشت غیرقانونی ماریو گومزیکی از منتقدان اوایل ماه جاری به فیلمنامه گفت: “پلیس شخص دیگری را به دادگاه نیاورد ، او ساعت ها یا روزها شخص را سرقت کرد.”

چندین راهپیمایی و تظاهرات برگزار شد که مخالفت بسیاری از السالوادورها با پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش معمول را نشان می داد.

اگرچه پرزیدنت باکل به پذیرش صریح بیت کوین ادامه می دهد ، اما جزئیات مهم در مورد این پروژه هنوز روشن نشده است. به عنوان مثال ، چه کسی کلید خصوصی بیت کوین را حفظ می کند؟ معیارهای خرید بیت کوین در یک زمان خاص توسط این کشور چیست؟

یکی از مسئولان BlockBank ، عرضه کننده کیف پول های دیجیتال ، می گوید: “هیچ چیز اشتباه نیست و ما باید همه چیز را شفاف کنیم.” زیرا جامعه ارزهای دیجیتال نگران این موضوع است. “

با این حال ، طرفداران بسیاری از بیت کوین در جهان وجود دارد ، از جمله جک مالرز، مایکل سیلور و پیتر مک کورمک، به عنوان جالبترین دیکتاتور جهان شناخته شده است.[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما