Neoku تاج جدید است؟دانشمندان چینی ووهان نسبت به یک جهش جدید کرونا به نام NeoCov هشدار می دهند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ دانشمندان چینی می گویند: «این جهش از آمیکرون مسری تر و کشنده تر از دلتا است و از هر سه نفر یک نفر می میرد، به این معنی که اگر همه انسان های جهان آلوده شوند، جمعیت جهان می میرند. بازگشت به سال 1989. شت».

او مقاله ای در مورد bioRxiv منتشر کرد و بیان کرد که سویه “NeoCov” می تواند کشنده تر از همه سویه های قبلی باشد!

حسن رودگری، معاون پژوهشی سازمان نظام‌های پزشکی و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات ژنومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به سوالات پیرامون NeoCov پاسخ داد.

NeoCov NeoCov سویه جدیدی از کووید 19 است؟

رودگری: پاسخ «نه» است. NeoCov که اکنون به شایعه نگران کننده ای از سوی خبرگزاری های علاقه مند به اخبار زرد تبدیل شده است، جنبه جدیدی از کووید 19 نیست و در حال حاضر نیز موضوعی نیست. البته قابل درک است که مردم نگران ویروس موسوم به کووید 19 هستند، اما تزریق ترس و اضطراب غیرطبیعی به مردم منزجر کننده است و گاه آسیب های جدی به دنبال دارد.

از منابع مختلف و از سخنان دانشمندان چینی مبنی بر ظهور گونه‌های جدید ویروس کرونا، اخباری منتشر شده است که حاوی مطالب علمی است و در عین حال هشدارها و اخبار بی‌اساس و نامتناسبی نیز دارد.

آیا باید نگران این ویروس باشیم؟

متخصصان ژنتیک بالینی: سویه ای که NeoCov نام دارد، اولین بار در خفاش های آفریقای جنوبی شناسایی شد و تا به امروز فقط در جمعیت خفاش ها منتقل شده است. دانشمندان فقط هشدار دادند؛ این ویروس از طریق همان مکانیسمی که باعث گسترش بیماری‌های SARS-CoV-2 و Covid 19 می‌شود، روی خفاش‌ها عمل می‌کند و به آن اجازه می‌دهد با اصلاح انسان‌ها را آلوده کند.

کل داستان بر اساس یک مقاله از پیش منتشر شده (هنوز تحقیق و منتشر نشده) است که در آن پادشاه Xiongong و همکارانش از موسسه چینی تحقیقات واکسن جدید و ویروس شناسی از دانشگاه ووهان در مورد خانواده ای از ویروس های مرتبط با کرونا گزارش دادند. بسته شود و در خفاش ها از گیرنده های ACE2 برای ورود به سلول ها استفاده شود.

از آنجایی که این فرآیند مشابه استفاده از ویروس‌های گیرنده ACE2 در انسان توسط گیرنده‌های ACE2 است، برخی افراد به اشتباه تفسیر می‌کنند و شایعات وحشتناکی در مورد گسترش این خیال ایجاد می‌کنند که ویروس به اندازه بیماری MERS و شیوع کووید 19 خطرناک است. مبتنی بر علمی غیر واقعی ویروس اصلی که خود باعث MERS می شود از گیرنده های دی پپتیدیل پپتیداز-4 یا DPP4 برای ورود به سلول های انسانی استفاده می کند و ارتباطی با ACE2 ندارد.

آیا تاکنون موارد NeoCov گزارش شده است؟

رودگری: دانشمندان چینی در مقاله ای حدس زدند که با ایجاد جهش T510F در ژنوم ویروس RBM، امکان توسعه توانایی استفاده از گیرنده های ACE2 انسانی وجود دارد. امیدواریم هیچ کس به این دستکاری فکر نکند، به خصوص دانشمندان چینی که آن را پیشنهاد کردند، زیرا گمانه زنی دیگر این است که دستکاری می تواند به ویروس اجازه دهد تا از آنتی بادی های خنثی کننده SARS-CoV-2 و MERS-CoV فرار کند. . تبدیل شدن.

بنابراین مردم باید متقاعد شوند که هنوز هیچ گونه جدیدی وجود ندارد که بتواند انسان را سریعتر از کووید 19 آلوده کند و نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به مرس داشته باشد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances