Project Relate، برنامه گو گوگل برای تسهیل ارتباط بین افراد مبتلا به اختلالات گفتاری – Zomit


افراد مبتلا به اختلالات گفتاری مدت‌هاست که به دنبال شنیدن و درک آن‌ها نه تنها توسط دیگران، بلکه همچنین توسط فناوری مبتنی بر گفتار بوده‌اند. تا به امروز شرکت های متعددی سعی در ارائه خدمات برای بهبود وضعیت کاربری این افراد داشته اند اما بسیاری از آنها موفق به تکمیل پروژه نشده اند. در همین حال، گوگل در تلاش است تا این مشکل را حل کند و کاربران مبتلا به اختلالات گفتاری را وادار به استفاده موثر از اپلیکیشن های مبتنی بر صدا کند. اخیرا گزارشی از این شرکت منتشر شده است که نشان دهنده اقدامات بعدی در این زمینه است.

به گزارش زد نت، روز سه شنبه، گوگل اعلام کرد که به دنبال افراد انگلیسی زبان است تا اپلیکیشن های جدید مبتنی بر یادگیری ماشین را امتحان کنند. هدف این برنامه کمک به افراد مبتلا به اختلالات ارتباط گفتاری است. برنامه «Project Relate» دارای عملکردهای صوتی، کلمه به کلمه و دستیار صوتی است.

در سال 2018، محققان گوگل با تکیه بر سال ها تحقیق تیم گفتار و تحقیقات این شرکت، کار روی Project Relate را آغاز کردند. برای بهبود این برنامه، گوگل اکنون به دنبال “آزمایش کنندگان مورد اعتماد” در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند است. از آنها خواسته شد مجموعه ای از عبارات را ضبط کنند تا برنامه بتواند نحوه درک بهتر الگوهای گفتاری منحصر به فرد را بیاموزد.

رونگوکنو یک ویژگی گفتار به متن در برنامه که می تواند برای ارسال پیام های متنی یا مکالمه با افرادی که صفحه را می خوانند استفاده شود. تکرار استفاده از فناوری گفتار به گفتار با این ویژگی، گفتار ورودی به خروجی ای تبدیل می شود که برای مخاطب راحت تر قابل درک است. در همین حال، ویژگی Google Assistant به اپلیکیشن اضافه شده است تا به کاربران در انجام کارهای روزمره کمک کند.

مقالات مرتبط:

گوگل روز سه‌شنبه این اپلیکیشن را به همراه سایر پروژه‌ها، از جمله استفاده از هوش مصنوعی برای غربالگری پیشرفته سرطان سینه و ابتکارات برای توسعه سیستم پیش‌بینی سیل، به روی خبرنگاران باز کرد.

آیا فکر می‌کنید دوستان Zomit می‌توانند به افراد مبتلا به اختلالات گفتاری کمک کنند تا ارتباط مؤثرتری برقرار کنند؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم