SpaceX با موفقیت خدمه ماموریت Crew -3 را به ایستگاه فضایی – Zomit پرتاب کرد


صبح امروز به وقت ایران، اسپیس ایکس پنجمین پرواز فضایی انسانی خود را با پرتاب چهار خدمه دیگر به ایستگاه فضایی بین المللی انجام داد. فضانوردان در کپسول Cro Dragon Space X تقریباً روز بعد را در مدار خواهند گذراند و سپس به ایستگاه فضایی متصل خواهند شد.

این ماموریت اکنون توسط سه فضانورد ناسا Crew-3 نامیده می شود رجا چاری |، تام مارشبرن و کایلا بارون و یک فضانورد آلمانی آن را نامگذاری کرد متیو مور از آژانس فضایی اروپا آورده شده است. پس از مدتی تأخیر، سرانجام چهار فضانورد در ساعت 5:33 صبح به وقت ایران با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال فلوریدا به پرواز درآمدند. فالکون 9 پس از فرستادن موفقیت آمیز یک کپسول فضانورد به مدار نزدیک زمین و فرود بر روی یک فضاپیمای بدون سرنشین اسپیس ایکس در اقیانوس اطلس به این سیاره بازگشت.

پرتاب امروز، به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا، سومین ماموریت فضایی آژانس فضایی ایالات متحده است. هر ماموریت از جمله Crow 3 برای حدود شش ماه برنامه ریزی شده است و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و بازگرداندن آنها به خانه است. انتظار می رود فضانورد Crow 3 در حدود بهار سال 2022 به زمین بازگردد.

فضانوردان Crow 3 در پرتاب با خانواده خود خداحافظی کردند.

وسیله نقلیه اصلی اسپیس ایکس برای آوردن انسان به مدار، کلاغ اژدها است. فضاپیمای خودکار با ظرفیت چهار نفر و مجهز به صفحه نمایش لمسی تعاملی. این کپسول همچنین برای اتصال خودکار به ایستگاه فضایی بدون نیاز به دخالت خدمه طراحی شده است. حدود ساعت 3:40 بامداد به وقت ایران، اژدها حامل تیم کلاغ 3 به ایستگاه فضایی متصل می شود و پس از حدود یک ساعت، فضانوردان درب خانه جدید را باز می کنند.

مقالات مرتبط:

در آنجا یک خدمه سه نفره حضور داشتند مارک ونده هی، فضانورد ناسا و آنتون شاپلروف و پیتر دوبروففضانوردان روسی که قبلا در ایستگاه فضایی زندگی می کردند از تازه واردان استقبال خواهند کرد. هفت فضانورد مقیم ایستگاه حدود ساعت 5:50 به وقت ایران مراسم استقبال کوتاهی را برگزار خواهند کرد. مورر فضانورد آلمانی به طور رسمی ششصدمین نفری شد که به فضا پرواز کرد. در حالی که بارون یک مرد 601 است.

خدمه Crow 3 فرصت ملاقات با گروه دیگری از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی را از دست دادند. این تیم چهار نفره که شش ماه پیش در ماموریت Crow 2 به آزمایشگاه مداری پرتاب شد، روز سه شنبه با یک کپسول Crow Dragon به زمین بازگشتند. خدمه Crew 3 در ابتدا قرار است قبل از بازگشت فضانورد Crew 2 زمین را ترک کنند. اما برخی راه اندازی را به تاخیر انداختند.

بازگشت کلاغ 2 و فرود آبی فضانوردان در خلیج مکزیک بسیار خوب بود. با این حال، یکی از چهار چتر اصلی فضاپیما در مسیر خود به داخل آب به آرامی باز شد. با وجود این نقص، کپسول به سلامت روی سرنشینان فرود آمد. به گفته ناسا، فاصله زمانی بین فرود Crow 2 و پرتاب Crow 3 کوتاه ترین فاصله در تاریخ پرواز فضایی انسان است.

هنگامی که امروز پرتاب می شود، ناسا باید یک مانور کوچک انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که زباله ها با ایستگاه فضایی برخورد نمی کنند. حوالی نیمه شب پنجشنبه، نیروی محرکه فضاپیمای روسی پروگرس روشن شد و با کمی بالا بردن ایستگاه فضایی، قطعه ای از ماهواره قدیمی چینی Fengyun-1C را از مدار خارج کرد. این مانور راه را برای ورود تیم کلاغ 3 فردا صبح هموار می کند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances