Windows 11 SE رقیب جدید سیستم عامل Chrome – Zomit را معرفی کرد

[ad_1]

مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز 11 را توسعه داده است که به طور خاص برای دانش آموزان و مدارس طراحی شده است. Windows 11 SE منحصراً بر روی لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت ساخته شده برای کلاس K-8 در دسترس است و نشان‌دهنده تلاش دیگری از سوی مایکروسافت برای مقابله با انواع کروم‌بوک‌های گوگل و محبوبیت آن‌ها در مدارس ایالات متحده است.

مایکروسافت سخت کار کرده است تا بفهمد چرا مدارس و دانش‌آموزان Chromebook را جمع‌آوری می‌کنند. این شرکت قبلاً حالت S را آزمایش کرده است که ویندوز 10 را در برنامه های فروشگاه مایکروسافت قفل می کند. اما این محدودیت ها کاربران و مدارس را آزار می دهد. زیرا برنامه های کافی در فروشگاه مایکروسافت وجود ندارد که بتوانید از آنها استفاده کنید.

ویندوز 11 SE

Windows 11 SE رویکرد متفاوتی نسبت به ویندوز انحصاری مدرسه دارد و مسیر مشابه آنچه مایکروسافت قبل از ویندوز 10X در نظر داشت است. Windows 11 SE فقط در دستگاه‌های جدید ارزان قیمت برای مدارس و مشتریان آموزشی در دسترس است. سیستم عامل برای ارائه تجربه کاربری بهتر در هنگام استفاده از Microsoft Edge و Office و خدمات Microsoft Cloud بهینه شده است. اما به نرم افزار مایکروسافت محدود نمی شود.

پیج جانسون، رئیس بازاریابی مایکروسافت گفت:

Windows 11 SE همچنین از برنامه های شخص ثالث از جمله Zoom و Chrome پشتیبانی می کند. زیرا ما می خواهیم به مدارس این فرصت را بدهیم تا از بهترین چیزها برای آنها استفاده کنند. مدیر فناوری اطلاعات مسئول برنامه های نصب شده است. همچنین می‌توان دستگاه را طوری پیکربندی کرد که در خارج از زمان کلاس بی‌صدا به‌روزرسانی شود.

به طور کلی تغییرات در ویندوز 11 SE نسبتا کوچک است. مایکروسافت 18 ماه صبر کرده است تا با معلمان و دانش‌آموزان صحبت کند تا در مورد تلاش‌هایش برای ارزان‌تر کردن لپ‌تاپ‌های ویندوزی بازخورد دریافت کند. جمع‌آوری و بررسی این بازخورد باعث می‌شود برنامه همیشه در حالت تمام صفحه در Windows 11 SE باشد اجرا کن. همچنین تغییرات کوچک دیگری نیز اعمال شده است.

بخش جدید ویجت های ویندوز 11 نیز در SE حذف شده است. زیرا مایکروسافت دریافت که این ویژگی در محیط کلاس درس آزاردهنده است. علاوه بر این، Edge به گونه‌ای پیکربندی می‌شود که افزونه‌های Chrome را بپذیرد که به‌طور پیش‌فرض در ویندوز 11 غیرفعال هستند. از آنجایی که بسیاری از مدارس در ایالات متحده به سیستم‌عامل کروم متکی هستند، به آن افزونه‌ها نیز نیاز دارند. به طور پیش فرض، سیستم عامل از اسناد کاربر در OneDrive نیز نسخه پشتیبان تهیه می کند و با پشتیبانی آفلاین، استفاده از لپ تاپ را در خارج از کلاس درس آسان می کند.

ویندوز 11 SE

Windows 11 SE به صورت استاندارد دارای تصاویر پس زمینه رنگارنگ است و نحوه چیدمان برنامه ها را تغییر می دهد. در حالی که ممکن است دو نسخه متفاوت از OneNote وجود داشته باشد یا تیم را در ویندوز 11، در ویندوز 11 SE ببینید، فقط یک نسخه وجود دارد.

ویندوز 11 SE فقط روی لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمتی که به مدارس فروخته می‌شوند در دسترس خواهد بود. Acer، Asus، Dell، Dynabook، Fujitsu، HP، JK-IP، Lenovo و Positivo تمامی لپ تاپ ها در ماه های آینده او ویندوز 11 SE را تولید کرد. مایکروسافت حتی با سرفیس لپ تاپ SE با قیمت 249 دلار، پایه به ویندوز 11 SE را ارائه می دهد. مدل پایه دارای پردازنده Celeron اینتل، 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت حافظه eMMC و صفحه نمایش 11.6 اینچی (1366 در 768) است.

سرفیس لپ تاپ SE

مشخصات Surface Laptop SE انواع دستگاه های ارزان قیمت موجود با Windows 11 SE را نشان می دهد. مایکروسافت ادعا می کند که عملکرد قابل توجهی را در 4 گیگابایت رم و 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی دستگاه ایجاد کرده است. از این رو، امیدواریم ویندوز 11 SE روی این لپ تاپ ارزان قیمت به خوبی کار کند.

Windows 11 SE همچنین بخش بزرگی از تلاش کلی این شرکت برای رقابت با سیستم عامل کروم است. مایکروسافت اغلب مواردی را که سیستم عامل Chrome را برای مدیران IT و مدارس آسان می کند نادیده می گیرد. اما اکنون در نسخه جدید این سیستم عامل قرار است همان عملکرد را ارائه دهد. این امر کنترل دستگاه را با کنسول مدیریت برای مدیران فناوری اطلاعات آسان تر می کند.

مقالات مرتبط:

مایکروسافت برنامه‌هایی مانند Teams، Office، OneNote، Minecraft for Education و Flipgrid را در ویندوز 11 SE جمع‌آوری می‌کند تا مدیران فناوری اطلاعات مجبور نباشند آنها را جداگانه نصب کنند. این امر باعث می‌شود دانش‌آموزان بتوانند لپ‌تاپ ویندوز 11 SE را باز کنند، اطلاعات را وارد کنند و فوراً به برنامه‌ها و اسناد در فضای ابری دسترسی پیدا کنند.

مایکروسافت انتظار دارد لپ‌تاپ‌های ویندوز 11 SE در اواخر سال جاری، در سال 2022، زمانی که فصل خرید آغاز می‌شود، وارد کانال آموزشی شوند.

نظر شما در مورد ویندوز 11 SE چیست و هدف مایکروسافت از توسعه چیست؟

[ad_2]

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما