تخته ابزار سلامت دیجیتال در کنترل سلامت قلب + قرعه کشی Xiaomi Mi Band 6


سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط متن این تبلیغ را نمایش می دهد و ویرایشگر هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

در قلب جهان و توجه به سلامت دیجیتال

بیماریهای قلبی عروقی مهمترین علت مرگ و میر در سراسر جهان است. طی دو سال گذشته ، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ، درمان افراد در معرض خطر این ویروس ، به ویژه بیماران قلبی و عروقی را پیچیده و گاهی دشوار کرده است.

بنابراین امسال ، فدراسیون جهانی قلب بر هدف روز جهانی قلب خود در سال 2021 بر اهمیت ابزارهای سلامت دیجیتال برای افزایش آگاهی ، پیشگیری و مدیریت جهانی تمرکز کرد.

غلبه بر بیماری های قلبی عروقی نه تنها هدف اصلی فدراسیون جهانی قلب ، بلکه انجمن های وابسته به آن و همه مراکز بهداشتی و هزاران پزشک و متخصص مراقبت های بهداشتی است.

کمپین قلب من و تصویر سه عدد Mi Band 6 شیائومی

در صورت روز جهانی قلب (27 اکتبر 1400) و اینکه آیا جهان هنوز از بیماری عروق کرونر قلب رنج می برد ، آگاهی از اهمیت سلامتی و عزیزان بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. از این رو مرکز بهار قلب و عروق و اکوکاردیوگرافی بهار امروز سه روز با راه اندازی آن آغاز شد کمپین “قلب من …” در کنار فدراسیون جهانی ، قلب امروز جشن می گیرد. برای شرکت در قرعه کشی ، 3 دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 6 صفحه کمپین را باز می کند https://echocardiography.ir/whd منابع و جملاتآتیکو: … “ کامل

دنیای مدرن در حال حاضر تعریفی فراتر از رایانه و اینترنت دارد. دنیای امروز دنیایی از ابزارها و ابزارهای هوشمند است که سعی می کند نیازهای انسانهای امروزی را برآورده کند. از خاموش کردن خودکار چراغ های اتاق گرفته تا وسایل بهداشتی دیجیتالی مانند دستبند ، اکسیژن سنج ، نوار قلب و دوربین های قابل حمل که به راحتی به تلفن همراه شما متصل می شوند و می توانند اطلاعات خوبی در مورد سلامت قلب شما ثبت کنند.

در دوران همه گیری ویروس کرونا ، به دلیل قرنطینه عمومی ، استفاده از وسایل پزشکی دیجیتال رواج فزاینده ای پیدا کرد. دستگاه های دیجیتالی که می توانند به بدن متصل شوند یا قابل استفاده باشند تا به سلامت کمک کنند. به طور خاص ، مواردی مانند مصرف اکسیژن خون ، ضربان قلب ، تب و ثبت آن در فواصل زمانی مختلف و همچنین ابزارهایی که این اطلاعات را به پزشکان و بخش های مراقبت ارسال می کنند ، همیشه در بازار دیجیتال به خوبی استقرار یافته اند.

اما باید بدانید که فناوری پوشیدنی نمی تواند جایگزین مراقبت های بهداشتی و پزشکی کامل شود.

ابزارهای مختلف سلامت دیجیتال که می توان از آنها استفاده کرد

دستگاههای بهداشتی دیجیتالی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت بدن ارتباط دارند و می توانند با بدن ارتباط برقرار کنند ، معمولاً در سه دسته زیر طبقه بندی می شوند:

 • ردیاب فعالیت
 • ساعت های هوشمند و دستبند
 • دستگاه های بهداشتی دیجیتال یا سیار که فشار خون ، قند خون ، ضربان قلب و ضربان قلب را کنترل می کنند.

این نوع را می توان بر روی مچ دست یا با اتصال به سینه ، شکم یا بازوها استفاده کرد. این دستگاه های سلامت دیجیتالی حاوی سنسورهای کوچکی هستند که اطلاعات را جمع آوری کرده و با تلفن هوشمند یا رایانه همگام سازی می کنند. به این ترتیب می توانید فعالیت روزانه ، کالری دریافتی ، خواب ، تنفس یا ضربان قلب خود را ثبت کنید.

ابزارهای مختلف سلامت دیجیتال برای کنترل سلامت قلب

ابزارهای بهداشتی دیجیتال قابل استفاده ممکن است تأثیر مهمی در مدیریت بیماری های قلبی عروقی مانند فیبریلاسیون دهلیزی و بیماری های زمینه ای مانند دیابت داشته باشند:

دیابت: دستگاه های دیجیتال دیابت مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده به افراد در مدیریت دیابت کمک می کند. این دستگاه دارای سنسوری است که در زیر پوست قرار دارد و به شما امکان می دهد سطح قند خون خود را به مدت یک ساعت کنترل کنید.

این نوع دستگاه های بهداشتی دیجیتالی در صورتی که سطح قند خون آنها بیش از حد بالا یا پایین باشد به کاربران یادآوری می کند. با استفاده از این دستگاه ، افراد مبتلا به دیابت برای بررسی سطح خون خود نیازی به گرفتن نمونه خون از انگشتان دست خود ندارند. نظارت دقیق بر این ابزارهای بهداشتی دیجیتال می تواند از عوارض دیابت مانند چشم ، کلیه ، عصب ، سکته مغزی یا بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند.

فیبریلاسیون دهلیزی: فیبریلاسیون دهلیزی ضربان نامنظم قلب است که می تواند منجر به لخته شدن خون ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی و عوارض مرتبط با قلب شود. فعالیت الکتریکی قلب توسط دستگاهی به نام الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب ثبت می شود.

برخی از ساعت های هوشمند فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می کنند و می توانند اطلاعات ریتم های غیرطبیعی یا ضربان قلب را در اختیار کاربران قرار دهند. با این حال ، کارشناسان می گویند افرادی که از این دستگاه های بهداشتی دیجیتال سیار استفاده می کنند ، باید نتایج خود را با متخصص قلب بررسی کنند ، زیرا ریتم غیرطبیعی قرائت قلب می تواند علامتی هشداردهنده برای سلامتی فرد باشد.

Tools و Must Do Tools سلامت دیجیتال

بسته به نوع ، ابزار می تواند داده ها را به صورت تصادفی ، بالینی و دائمی جمع آوری کند. ابزارهای سلامت دیجیتال می توانند در موارد زیر به شما کمک کنند:

 • تعداد فعالیتهای شما
 • از عادات و الگوهای رفتاری پیروی کنید و اقدامات کنترلی مانند فشار خون ، ضربان قلب و قند خون را دنبال کنید
 • بدنبال اهداف سلامتی مانند کاهش وزن ، دریافت کالری و … باشید.

با تمام مزایای ابزارهای بهداشتی دیجیتال ، به ویژه برای مشکلات قلبی عروقی ، برخی محدودیت ها وجود دارد:

 • آنها جایگزین پزشکان یا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی نمی شوند.
 • آنها جایگزین آزمایشات بالینی مانند ECG ، هولتر فشار خون و هلتر ریتم در کلینیک نمی شوند و ممکن است داده های دقیقی ارائه ندهند.

یک نکته مهم در مورد استفاده از ابزار پوشیدنی

استفاده از دستگاه های پزشکی دیجیتال ، به ویژه در دوران همه گیری کرونر ، برای بررسی سلامت بدن ضروری است. در هنگام استفاده از لوازم آرایشی دیجیتال نکاتی را باید در نظر داشته باشید:

 • در مورد وسایلی که استفاده می کنید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. داده های ثبت شده توسط برخی از این ابزارهای بهداشتی دیجیتال ممکن است 100٪ دقیق نبوده و توسط متخصصان تأیید شود. به عنوان مثال ، می تواند به شما در مورد ضربان قلب غیرطبیعی هشدار داده و منجر به آزمایش های غیر ضروری شود.
 • حریم خصوصی و داده های این ابزار را بررسی کنید.
 • با کارآزمایی های بالینی موجود برای استفاده بهتر از دستگاه آشنا شوید.
 • از پزشک خود در مورد انواع وسایل پوشیدنی که می توانند وضعیت شما را کنترل کنند سوال کنید.
 • در مورد نحوه ارزیابی داده های ارائه شده توسط دستگاه پوشیدنی خود با پزشک خود مشورت کنید.
 • اطلاعات کافی در مورد خطرات دستگاه هایی که می توانند بر کنترل بیماری شما تأثیر بگذارند ، بیاموزید.

تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم