7 ویژگی اشتباه که به شما اجازه نمی دهد خوب استراحت کنید – روزیاتو


اگرچه خواب خوب شبانه نمی تواند بر سلامت کلی ، چهره و کیفیت زندگی تأثیر بگذارد ، اما 35 درصد از بزرگسالان کمتر از 7 ساعت در روز می خوابند. اگرچه اضطراب و استرس می تواند باعث بی قراری شب ها شود ، اما عادت های بدی وجود دارد که می توانید برای خواب بهتر انجام دهید. در طرف روشن ، ما می خواهیم عادت هایی را ببینیم که با خواب بهتر شبانه بر آنها غلبه می شود.

1- بدون مقدمه بخوابید

پس از یک روز شلوغ ، ممکن است تنها چیزی باشد که در نهایت بالش گذاشتن با آن راحت هستید. اما انجام یک مراسم آرامش بخش می تواند به مغز شما در شب و روز کمک کند و به شما کمک کند سریعتر بخوابید.

این مراسم می تواند شامل یک میان وعده سبک قبل از خواب ، دوش آب گرم یا خواندن یک کتاب خوب باشد. نیازی نیست مراسم شبانه پیچیده ای انجام دهید ، فقط چیزهایی را انتخاب کنید که به شما آرامش می دهد و به آرامش شما کمک می کند.

2- قبل از خواب چای سیاه بنوشید

عادت غلط

این نوشیدنی به دلیل اثرات آرامبخش شناخته شده است و سالهاست که برای درمان بی خوابی استفاده می شود. و اگرچه چای هایی مانند بابونه و اسطوخودوس می توانند شما را آرام کرده و حتی کیفیت خواب را بهبود بخشند ، اما برخی از نوشیدنی ها اثرات متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، چای سیاه سرشار از کافئین است و می تواند باعث بی خوابی و اضطراب شود.

3- از پتوهای نامناسب استفاده کنید

عادت غلط

حتی اگر نمی توانید بدون پتو بخوابید ، انتخاب یک پتو مناسب برای یک خواب خوب ضروری است. پتوهای پلی استر را می توان به راحتی شستشو و نگهداری کرد ، اما این پتوها برای خواب مناسب نیستند. پلی استر یک ماده مصنوعی است ، به این معنی که به بدن شما اجازه نمی دهد درجه حرارت را تنظیم کند ، که باعث گرم شدن و عرق شدن شما می شود.

از پتو پشمی به جای پتو پلی استر استفاده کنید زیرا گرم می شود و به پوست اجازه تنفس می دهد.

4- شب به باشگاه

عادت غلط

ورزش برای آرامش و اضطراب مفید است و می تواند خواب را بهبود بخشد. اما مضرات ورزش در نهایت بسیار بیشتر از فواید آن است و می تواند خواب شبانه را خراب کند. پیاده روی به باشگاه ورزشی یک ساعت قبل از خواب اجازه نمی دهد دمای بدن شما کاهش یابد و باعث می شود که در رختخواب بازی خود را ادامه دهید.

اگر ترجیح می دهید در شب ورزش کنید ، از تمرینات با شدت کم ، 4 ساعت قبل از خواب استفاده کنید.

5- صبحانه نخورید

عادت غلط

تصادفی نیست که صبحانه را مهمترین وعده غذایی روز می نامند. حتی اگر صبح برای صبحانه قبل از کار وقت ندارید و کمی صبحانه نمی خورید ، نه تنها بر وزن بدن و توانایی تمرکز شما تأثیر می گذارد ، بلکه بر کیفیت خواب نیز تأثیر می گذارد.

افرادی که به طور معمول صبحانه را از برنامه روزانه خود حذف می کنند ، تمایل ندارند که آرام بخوابند و بعد از بیدار شدن بی تاب هستند.

6- لباس خواب بپوشید

عادت غلط

شب ها نمی توانید راحتتر از پوشیدن لباس خواب مورد علاقه خود و سپس رفتن به خواب راحت باشید. اما بعضی از لباس های خواب خیلی داغ هستند و خواب شما را مختل می کنند. وقتی دمای بدن ما کمی کاهش می یابد بیشتر می خوابیم. اگر احساس راحتی نمی کنید که برهنه بخوابید ، لباس خواب سبک از مواد طبیعی مانند ملحفه یا پنبه انتخاب کنید.

7- در اتاق خواب فرش داشته باشید

عادت غلط

فرش های فرش می توانند هر اتاقی را دنج ، گرم و نرم جلوه دهند ، اما اگر فرش ها نزدیک تختخواب باشند می تواند باعث کم خوابی شود. فرش ها و فرش ها گرد و غبار و روغن را جذب می کنند و به مکانی برای باکتری های مضر تبدیل می شوند. تحقیقات نشان می دهد که کیفیت هوای داخل خانه برای خواب بسیار مهم است و همچنین می تواند بر عملکرد فردای شما تأثیر بگذارد.

آیا شما هم چنین عادت هایی دارید؟ و آیا عادت شما روی خواب شب شما تأثیر بدی دارد؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید…

خواب دیگر:

10 ویژگی بد که خواب شبانه را مختل می کندتمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم