7 ویژگی اشتباه که به شما اجازه نمی دهد خوب استراحت کنید – روزیاتو


اگرچه خواب خوب شبانه نمی تواند بر سلامت کلی ، چهره و کیفیت زندگی تأثیر بگذارد ، اما 35 درصد از بزرگسالان کمتر از 7 ساعت در روز می خوابند. اگرچه اضطراب و استرس می تواند باعث بی قراری شب ها شود ، اما عادت های بدی وجود دارد که می توانید برای خواب بهتر انجام دهید. در طرف روشن ، ما می خواهیم عادت هایی را ببینیم که با خواب بهتر شبانه بر آنها غلبه می شود.

1- بدون مقدمه بخوابید

پس از یک روز شلوغ ، ممکن است تنها چیزی باشد که در نهایت بالش گذاشتن با آن راحت هستید. اما انجام یک مراسم آرامش بخش می تواند به مغز شما در شب و روز کمک کند و به شما کمک کند سریعتر بخوابید.

این مراسم می تواند شامل یک میان وعده سبک قبل از خواب ، دوش آب گرم یا خواندن یک کتاب خوب باشد. نیازی نیست مراسم شبانه پیچیده ای انجام دهید ، فقط چیزهایی را انتخاب کنید که به شما آرامش می دهد و به آرامش شما کمک می کند.

2- قبل از خواب چای سیاه بنوشید

عادت غلط

این نوشیدنی به دلیل اثرات آرامبخش شناخته شده است و سالهاست که برای درمان بی خوابی استفاده می شود. و اگرچه چای هایی مانند بابونه و اسطوخودوس می توانند شما را آرام کرده و حتی کیفیت خواب را بهبود بخشند ، اما برخی از نوشیدنی ها اثرات متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، چای سیاه سرشار از کافئین است و می تواند باعث بی خوابی و اضطراب شود.

3- از پتوهای نامناسب استفاده کنید

عادت غلط

حتی اگر نمی توانید بدون پتو بخوابید ، انتخاب یک پتو مناسب برای یک خواب خوب ضروری است. پتوهای پلی استر را می توان به راحتی شستشو و نگهداری کرد ، اما این پتوها برای خواب مناسب نیستند. پلی استر یک ماده مصنوعی است ، به این معنی که به بدن شما اجازه نمی دهد درجه حرارت را تنظیم کند ، که باعث گرم شدن و عرق شدن شما می شود.

از پتو پشمی به جای پتو پلی استر استفاده کنید زیرا گرم می شود و به پوست اجازه تنفس می دهد.

4- شب به باشگاه

عادت غلط

ورزش برای آرامش و اضطراب مفید است و می تواند خواب را بهبود بخشد. اما مضرات ورزش در نهایت بسیار بیشتر از فواید آن است و می تواند خواب شبانه را خراب کند. پیاده روی به باشگاه ورزشی یک ساعت قبل از خواب اجازه نمی دهد دمای بدن شما کاهش یابد و باعث می شود که در رختخواب بازی خود را ادامه دهید.

اگر ترجیح می دهید در شب ورزش کنید ، از تمرینات با شدت کم ، 4 ساعت قبل از خواب استفاده کنید.

5- صبحانه نخورید

عادت غلط

تصادفی نیست که صبحانه را مهمترین وعده غذایی روز می نامند. حتی اگر صبح برای صبحانه قبل از کار وقت ندارید و کمی صبحانه نمی خورید ، نه تنها بر وزن بدن و توانایی تمرکز شما تأثیر می گذارد ، بلکه بر کیفیت خواب نیز تأثیر می گذارد.

افرادی که به طور معمول صبحانه را از برنامه روزانه خود حذف می کنند ، تمایل ندارند که آرام بخوابند و بعد از بیدار شدن بی تاب هستند.

6- لباس خواب بپوشید

عادت غلط

شب ها نمی توانید راحتتر از پوشیدن لباس خواب مورد علاقه خود و سپس رفتن به خواب راحت باشید. اما بعضی از لباس های خواب خیلی داغ هستند و خواب شما را مختل می کنند. وقتی دمای بدن ما کمی کاهش می یابد بیشتر می خوابیم. اگر احساس راحتی نمی کنید که برهنه بخوابید ، لباس خواب سبک از مواد طبیعی مانند ملحفه یا پنبه انتخاب کنید.

7- در اتاق خواب فرش داشته باشید

عادت غلط

فرش های فرش می توانند هر اتاقی را دنج ، گرم و نرم جلوه دهند ، اما اگر فرش ها نزدیک تختخواب باشند می تواند باعث کم خوابی شود. فرش ها و فرش ها گرد و غبار و روغن را جذب می کنند و به مکانی برای باکتری های مضر تبدیل می شوند. تحقیقات نشان می دهد که کیفیت هوای داخل خانه برای خواب بسیار مهم است و همچنین می تواند بر عملکرد فردای شما تأثیر بگذارد.

آیا شما هم چنین عادت هایی دارید؟ و آیا عادت شما روی خواب شب شما تأثیر بدی دارد؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید…

خواب دیگر:

10 ویژگی بد که خواب شبانه را مختل می کند


Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances